Nedeľa, 22. október, 2017 | Meniny má Sergej

Majstrovstvá okresu vo volejbale. Dievčatá striebro, chlapci bronz

Športové triedy so zameraním na volejbal dievčat majú na ZŠ Nábrežná v Nových Zámkoch už dlhoročnou tradíciou.Šikovné volejbalistky si preverili svoje športové zručnosti najskôr na Majstrovstvách okresu.

Úspešné volejbalistky zo ZŠ Nábrežná, ktoré obsadili na Majstrovstvách kraja 2. miesto.(Zdroj: MARIANNA PŠENÁKOVÁ)

NOVÉ ZÁMKY. Volejbalistky si svoje športové zručnosti mohli preveriť na Majstrovstvách okresu, kde v skupine porazili ZŠ Palárikovo a ZŠ Mostnú a vo finálovom turnaji vyhrali nad ZŠ Mojzesovo a ZŠ SNP Šurany. Získali tak postup na Majstrovstvá kraja, ktoré sa konali 18. marca v Leviciach.

Na Majstrovstvách kraja druhé

Na nich v skupine bojovali s Gymnáziom na Párovskej v Nitre, ktoré porazili 2:0 a so ZŠ Pohraničnou z Komárna, kde si vybojovali víťazstvo 2:1. Za veľkej podpory lavičky nasledovalo veľké finále s Gymnáziom A.Vrábla z Levíc. Aj keď dievčatá statočne bojovali, Levičanky boli vo vyrovnanom zápase nad ich sily a vyhrali 2:0.

Dievčatá odohrali kvalitné zápasy a z Majstrovstiev kraja si odniesli pohár za krásne 2. miesto. Školu reprezentovali: Podoláková Andrea, Ryšavá Rebeka, Kelebercová Lenka, Kucserová Karolína, Kukučková Ester, Vilinová Elena, Dudášová Nataly, Kubicsková Antónia, Mazanová Karolína, Menkeová Tamara, Michalčíková Miriam a Poláková Veronika pod trénerskou taktovkou Eriky Podolákovej a Ivy Mányovej.

Bodovali aj chlapci

Na Majstrovstvá kraja vo volejbale žiakov ZŠ sa do Levíc tento rok prebojovali aj chlapci: Czuczor Zsolt, Dévai Tomáš, Dragúň Boris, Gábriš Štefan, Juhász Filip, Lépő Adam, Majoroš Marián, Michlian Patrik, Petík Matej a Zattovicz Jakub, ktorí si v skupine zmerali svoje sily so ZŠ Škultétyho z Nitry a vyhrali 2:0.

Základnú školu Pri Podlužianke z Levíc, však nezdolali a porazila ich 2:0. Nakoniec chlapci pod vedením trénerov Mikuláša Kucseru a Alexandry Horňákovej porazili vo finálovom zápase o tretie miesto ZŠ Urmincea 2:1 a odniesli si bronzový pohár za 3. miesto, čo jej vynikajúci úspech. Všetkým športovcom želáme veľa ďalších úspechov a víťazstiev.