Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ – EXTRALIGA

Prvá šestka potvrdená, Štart medzi elitou

Hádzanári novozámockého Štartu potvrdili svoju účasť v elitnej šestke extraligy vysokým víťazstvom v domácom zápase v sobotu proti ŠKP.

Hrdinom stretnutia bol brankár HC Štart Marek Pablovič, ktorý práve likviduje pokutový hod.Hrdinom stretnutia bol brankár HC Štart Marek Pablovič, ktorý práve likviduje pokutový hod.

HC Štart Nové Zámky – ŠKP Bratislava 37:19 (15:11)

Štart nastúpil na stretnutie už so svojou novou akvizíciou Tomášom Tschurom, ktorého klub angažoval z Modry ako najlepšieho strelca doterajšieho priebehu extraligy.

Novozámčania chceli víťazstvom potvrdiť svoju účasť v prvej šestke, čo bolo na ich hre cítiť od prvého momentu. Prvý polčas však nevyznel čo sa týka skóre až tak výrazne pre domácich, pretože hostia dokázal využiť chybičky v ich obrane nepustiť Štart do výraznejšieho náskoku

Zlom v stretnutí nastal po zmene strán. Aj keď prvý gól strelili Bratislavčania vo vlastnom oslabení. Potom však pustili na nich Novozámčania doslova oheň a síru. Ešte na konci prvého dejstva prišiel do brány štartu namiesto Košča Pavlovič, čo sa neskôr ukázalo ako jeden z rozhodujúcich momentov tohto duelu. Mladý brankár sa rozchytal k famóznemu výkonu a hosťujúcich strelcov privádzal do zúfalstva. Medzi 39. a 54. minútou doslova „zatvoril bránu“ a pätnásť minút nedovolil hosťom skórovať.

Svoj nevšedný výkon vyšperkoval ešte niekoľkými skvelými prihrávkami svojim spoluhráčom do trháku, ba do konca gólom cez celé ihrisko do prázdnej brány. Nové Zámky vyhrávali v 54. minúte o dvadsať gólov a aj keď Bratislavčania v závere ešte výsledok kozmeticky upravili, na výraznom víťazstve Štartu to už nič nezmenilo.

V domácom mužstve dostali v závere príležitosť aj hráči z lavičky, pričom niektorý z nich (Hanták, Boris, Póč), strelili svoje prvé extraligové góly v A mužstve Štartu.

Priebeh: 0:1, 2:3, 4:3, 5:5, 8:6, 12:7, 12:10, 13:11, 15:12, 19:12, 22:13, 23:14, 34:14, 35:16, 37:17.

Pok. hody: 4/3 – 2/1, vylúčenia: 3 – 5, rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, 250 divákov.

HC ŠTART: Košč, Pavlovič 1 – Polgár, Kocák 2, Borka, Gyurics 3, Póč 1, Tschur 5, Straňovský 9/2, Demovič 1. Hanták 1, Ficza 3, Ľoch 10/1, Tilandy, Boris 1, Barus. Tréner P. Sporni.

HLAS PO STRETNUTÍ

Peter Sporni (tréner HC Štart). „Dnes sme podali jeden ucelený, kvalitný výkon, za ktorý si zaslúži absolutórium celé mužstvo. Vo všetkých činnostiach sne boli lepším mužstvom a súperovi sme nedali najmenšiu šancu. Výrazným strojcom nášho vysokého víťazstva bol brankár Pavlovič, zápas si užili aj hráči z lavičky čo ma obzvlášť teší. Naša nová akvizícia Tomáš Tschur sa u nás veľmi rýchlo aklimatizovala a vyzerá to tak, že bude pre nás veľkým prínosom.“

Ostatné výsledky 17. kola: Hlohovec – Topoľčany 22:21, Pezinok – Šaľa 28:38, Prešov – Modra 36:28, Považská Bystrica mala voľno.

Program posledného 18. kola základnej časti: 13.2.2016 Šaľa – Nové Zámky, Modra – Hlohovec, Bratislava – Prešov, Topoľčany – Považská Bystrica, Pezinok má voľno.