Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš
HÁDZANÁ

Dobrý začiatok Štartu na body nestačil

Hádzanári novozámockého štartu prehrali svoje predohrávané stretnutie v Modre a o postup do elitnej šestky musia ešte zabojovať.

Štart sa proti Modre v stredajšom zápase na jej palubovke presadiť nedokázal. Záber z predchádzajúceho zápasu týchto dvoch súperov, ktorý sa hral v Nových Zámkoch.(Zdroj: (PŠ))

Slovan Modra – HC Štart Nové Zámky 34:32 (19:16)

Štart začal dobre a do 12. minúty vyhrával jeden až dvojgólovým rozdielom. Potom však hostia zlyhali v presilovkách, v útoku odovzdali súperovi niekoľko lôpt a ani obrana nepracovala práve najlepšie, z čoho pramenil zákonitý obrat.

Domáci sa postupom času dostávali na koňa. Na začiatku 18. minúty po prvýkrát prevzali vedenie a z rúk ho už do konca stretnutia nepustili. V rozpätí od 20. do 26. minúty strelili Modrania päť gólov po sebe, kým Novozámčania strelecky mlčali. Trojgólové manko v polčase však nebolo ešte pre hostí beznádejným. Po obrátke sa hostia snažili stiahnuť stratu.

Viackrát to vyzeralo tak, že by sa to mohlo aj stať, avšak hráči Štartu v rozhodujúcich okamihoch zlyhali. Novozámčanov v zápase nepodržali opory ani brankári atak sa po stretnutí tešili Modrania.

Priebeh. 0:2, 4:6, 8:8, 12:10, 17:12, 18:15, 20:18, 24:22, 27:24, 30:26, 32:28.

Pok. hody 1/1 – 4/3, vylúčenia: 5 – 4, Rozhodovali: Karlubík, Dvorský, 280 divákov

ŠTART: Košč, Pavlovič, Šebík – Polgár, Kocák 2, Borka, Gyurics 3, Mokryš, 1, Sporni, Straňovský 4, Demovič 6, Hanták, Ficza 8, Ľoch 7/3, Tilandy 2, Barus. Tréner P. Sporni.

HLAS PO STRETNUTÍ

Peter Sporni (tréner HC Štart): „Znesiteľný bol z našej strany iba úvod zápasu. Potom sme súpera viacerými chybami posadili na koňa a my sme sa už na zvrat nezmohli, hoci sme na to mali aj po zmene strán viacero príležitostí. Zlyhali nám opory a ani brankári nás nepodržali. Aby sme v takomto stretnutí uspeli musíme dať do toho viac „srdiečka“ a to moji zverenci dnes neurobili. „

Ostatné výsledky 16. kola: Považská Bystrica – Hlohovec 24:26, ŠKP Bratislava – Pezinok 22:22, Topoľčany – Prešov 28:26, Šaľa mala voľno.

Program 17.kola: 6.2. Nové Zámky – ŠKP Bratislava, Hlohovec – Topoľčany, Pezinok – Šaľa, Prešov – Modra.