Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Horoskop na váš sviatočný čas

Otvorme trinástu komnatu a pozrime sa, čo nám na Vianoce a záver roka pripravili hviezdy.

Ilustračná snímka.Ilustračná snímka.

Máme svoje predstavy, svoje sny, vieme, čo položíme na sviatočný stôl a poznáme zvyky, aké obklopujú práve náš domov. A čo prekvapenia? Otvorme trinástu komnatu a pozrime sa, čo nám na Vianoce a záver roka pripravili hviezdy.

BARAN

Barani si vianočné sviatky a koniec roka presne naplánovali. Ale ako sa im to často stáva, ich plány sa úplne zmenia. No len na nich bude záležať, či to budú brať ako tragédiu alebo ako výzvu do boja. Váš postoj bude podstatný pre všetkých okolo, lebo práve vy budete tento rok tým človekom, ktorý bude alebo stmeľovať, alebo rozdeľovať vašu rodinu. Premyslite si teda, ako sa zachováte a čo bude pre vás lepšie. Nezabudnite splniť svoje sľuby ohľadne darčekov a prekvapte svojich blízkych, investujte ale aj sami do seba a svojho vzdelania, potrebujete načerpať nové informácie a zlepšiť sa v niektorých nových oblastiach, kde by ste sa radi v budúcom roku presadili. Teda vhodným darčekom by pre vás boli nejaké kurzy, knižné novinky alebo pobyty v cudzine, potrebujete si jednoducho rozšíriť obzor. Aj koniec roka by ste mali prežiť v spoločnosti nových ľudí, nestavať si sami hranice, ktoré by vám bránili v plnení vašich snov. Dobre cítite, že by ste mali opustiť zabehaný spôsob života a zamerať sa na niečo úplne nové. Alebo na niekoho?

Skryť Vypnúť reklamu

BÝK

Býci majú pred sebou dni plné prekvapení. Iste, nie všetky budú príjemné, ale s tým vy už viete žiť. Nie ste idealisti ani naivní, no romantická žilka je vo vás stále prítomná. Aj preto by ste sa nemali brániť emóciám a pri hľadaní darčekov pre vašich blízkych sa spoliehať výlučne na intuíciu a srdce. Ale čo tak spojiť príjemné s užitočným a trochu pri nákupoch aj pracovať? Tak by ste lepšie zhodnotili svoj čas, aj by ste nemali pocit, že pred prácou unikáte. S ľahkosťou si vybavíte služobnú cestu a zastavíte sa v nákupnom centre, kde nájdete stánok s tým, čo poteší vašu mamu alebo súrodencov. Verte, že ak budete v pohybe, nestratíte ani minútu a budete na Vianoce pripravení. A aj nasiaknutí ich atmosférou. Len pozor na rozhovory s náhodnými okoloidúcimi, môžete sa stať obeťou krádeže, čo by vás isto nepotešilo. Voľné dni by ste najradšej strávili v ústraní, niekde mimo mesto, rovnako ako aj koniec roka, aj ten by ste chceli prežiť romanticky – tak si to zariaďte! Pre vás teraz nič nie je nemožné, stačí len dobre kombinovať. Od blízkych by ste radi dostali niečo elegantné, športové, ale aj voňavé a príjemné na dotyk. Čo tak luxusný šál, teplú vetrovku do hôr a elegantný parfum?

Skryť Vypnúť reklamu

BLÍŽENCI

Rozlietaní Blíženci všetkých prekvapia. Napriek mienke vášho okolia, podľa ktorej ste ľahkomyseľní a nespoľahliví, vy presne každého odhadnete a potešíte správnym darčekom. Cítite v sebe chuť dávať a spríjemňovať spoločné chvíle, tak využívate svoju kreativitu a schopnosť rýchlo sa rozhodovať pre dobro vašej rodiny. Aj preto, že viac myslíte na iných než na seba, vás čaká pohoda a príjemné chvíle, nielen doma, ale aj v práci, každý ocení vaše nasadenie. Vy sami by ste ocenili pod stromčekom niečo výnimočné, technicky na úrovni a najmä kompatibilné so všetkým, čo už máte. Ale aj dobrú knihu, alebo dobrý film, ktorý by vychádzal zo skutočných udalostí – vy sa radi poučíte na chybách iných. Koniec roka by ste ľahko mohli stráviť s chorobou v posteli, ak si nedáte pozor a nepodporíte vašu oslabenú imunitu, čo tak radšej investovať do vitamínov, ako prepínať vaše už aj tak dosť vyčerpané sily? Mladší z vás by sa mali nechať zlákať hoci aj bláznivo vyzerajúcim výletom niekam do divočiny, spoznáte sa s ľuďmi, ktorí by vás mohli správne nasmerovať do roku 2016.

Skryť Vypnúť reklamu

RAK

Raci majú citlivé srdce a to je obalené tvrdou kôrou, cez ktorú nie je ľahké preniknúť. Aj preto sa často cítia osamelo a mimo diania, najmä v ich rodine a čakajú, že ostatní im porozumejú aj bez slov. Aký omyl! Nikto – skutočne nikto vás nebude analyzovať koncom roka, keď je toľko iných povinností, zhonu a nákupov, tak to už pochopte a začnite sa aktívne zúčastňovať na každodenných domácich povinnostiach, úlohách a plánoch. Vyjdite zo svojej ulity a prejavte záujem o to, čo sa okolo vás deje. Nielen práca je predsa podstatná, no aj vaši blízki a priatelia, ktorí potrebujú vašu radu, váš vkus a názor na to, čo je práve teraz in. V tom sa vyznáte, viete, čo komu pristane a čo by ho potešilo. Vás osobne by potešilo niečo do domácnosti, pohodlné kreslo s lampou, nový stôl alebo nová TV či domáce kino. Proste niečo, čo 
by vám spríjemnilo chvíle, ktoré trávite doma. A doma by ste najradšej boli aj na Silvestra, no to by tento rok nebolo správne rozhodnutie. Skúste sa pripojiť k vašim priateľom, vycestujte hoci aj na vzdialenejšie miesto, potrebujete byť v spoločnosti, aby sa mohla naplno prejaviť vaša osobnosť, lebo vy viete byť skvelými spoločníkmi a zabávačmi, ak nastane tá správna konštelácia. A tá teraz nastane. Aj s novou láskou pre voľných, sklamaných či nespokojných.

LEV

V najbližších dňoch vás zahltia povinnosti a úlohy, ktoré nebudú mať konca. Pritom vy ste si nechali všetko na poslednú chvíľu a tak to práve vás možno uvidíme ešte 24. 12. behať po obchodoch a zháňať darčeky. Ale všetko stihnete, vy ste predsa schopní dosiahnuť aj nemožné, ak vám na tom záleží. A čo keby ste tomu celému predišli a radšej si ešte raz v duchu prešli vaše pracovné povinnosti? Lepšia organizácia a delegovanie právomocí by všetko zjednodušili. A vy by ste získali čas na plánovanie všetkých prekvapení, ktoré by ste chceli svojim blízkym pripraviť. Nielen pod stromček, ale aj na koniec roka. Pre vás by bolo potešením, keby vám niekto daroval športové potreby, spojené s výletmi do hôr alebo splavovaním, máte chuť riskovať a to sa ukáže aj na Silvestra – potrebujete zmenu a to nielen miesta, kde žijete, ale aj ľudí, ktorí vás obklopujú, cítite, že nič nie je také, ako by ste chceli. Popremýšľajte ale aj o tom, s kým by ste chceli svoje nové usporiadanie sveta zdieľať, nepáľte za sebou všetky mosty, len s tými sa rozlúčte, ktorí vás naozaj oberali o sily a sebadôveru. A oslavujte, zabávajte sa, zaslúžite si oddych aj skvelú spoločnosť. Nezastavujte sa preto na pol ceste!

PANNA

Panny môžu byť spokojné. Všetko ide podľa plánu, deň za dňom, až si uvedomíte, že je to nuda. Rovnaké úlohy, rovnakí ľudia, rovnaké rozprávky a rovnaké témy... No je to naozaj až také zlé? Veď vy sami ste to takto chceli. Mať všetko usporiadané a rozplánované. Ak už skutočne chcete zmenu, vyberte sa na krátky výlet niekam von, na miesto, kde ste ešte neboli ani vy, ani vaša rodina. Trochu zmeny vám prospeje, ale nie radikálne rozhodnutia. A tým by ste sa mali vyhýbať aj v dňoch pred sviatkami, radšej sa spoliehajte na istotu, nie na niečo neoverené. Pokiaľ ide o vianočné darčeky, vy by ste sa najradšej nechali rozmaznávať samými príjemnými a jemnými vecami – krémami, telovým mliekom alebo nežnými vôňami, romantickými knihami a pastelovými odtieňmi na domácom oblečení. Nič výstredné, nápadné ani veľké. Koniec roka by ste ale nemali presnívať. To v žiadnom prípade – pre vašu budúcnosť je nutné dobre sa zapísať na firemnom večierku, alebo preniknúť do podvedomia niekoho vplyvného, či získať podporu od niekoho staršieho... Proste sa spojiť so správnymi ľuďmi na správnom mieste. Tak toto si skutočne musíte dôkladne naplánovať!

VÁHY

Ste poučení chybami z minulosti a už radšej o ničom nesnívate z obavy, aby sa váš sen nakoniec nestal nočnou morou. Máte obavy z konfliktov a nedorozumení, ktorým ste v posledných dňoch museli čeliť a myslíte si, že rovnako to bude aj cez Vianoce. Ale opak bude pravdou. Takú pohodu a pokoj ste už dávno nezažili. A pritom to ani nebude príliš náročné, ani na čas, ani na vašu peňaženku. Stačí, aby ste sa nechali viesť svojimi blízkymi a nič príliš neanalyzovali, neskúmali, a to ani sami seba a svoje vnútro. Všetko má svoj čas. Aj práca, aj relax a aj zábava. Najprv teda ukončite to najdôležitejšie v práci, potom sa venujte darčekom a nakoniec sa nechajte pozvať na oslavu konca roka, hoci dnes sa vám to všetko zdá nereálne – bude to pre vás krásne obdobie. Vás osobne by potešila pozornosť jedného člena vašej rodiny, potrebujete s ním prejsť svoje plány – jeho čas by bol pre vás dostatočným darčekom, stačí, ak svoje želanie vyslovíte a splní sa. Takisto aj vaše iné priania, týkajúce sa rôznych módnych kúskov či novej peňaženky, kabelky alebo cestovného kufra. Lebo veď vy ste si kedysi plánovali niekoľko ciest, tak teraz je ten najlepší čas! Koniec roka by ste mali stráviť medzi ľuďmi, ktorí vás chcú posunúť vpred, poradiť vám a ocenia váš jemnocit a diplomaciu, aj keď už všetci budú pod parou.

ŠKORPIÓN

Ste zvyknutí na rýchle rozhodovanie a riskujete v posledných dňoch až nadmieru. Ale dosiahnete tak zisk? Áno? Tak potom sa nezastavujte, lebo úspech nie je nič stabilné. Len o svojej vyťaženosti povedzte rodine a priateľom, aby si nemysleli, že ich úmyselne prehliadate a podceňujete ich snahu o vytvorenie tej správnej vianočnej atmosféry. Lebo ako to tak vyzerá, vy do nej vstúpite priamo z pracovného či podnikateľského sveta. Tak potom všetky starosti a problémy zanechajte pred dverami, nenoste si ich domov a nenarúšajte to, čo vaša rodina pre vás vytvára. Voľné dni si užívajte naplno aj s rôznymi výletmi mimo domova, sauna, masáž, vírivka – to by vás malo potešiť a naladiť na pohodu. A čím vás prekvapia darčeky? Určite niečím drahým, exkluzívnym a originálnym, hoci aj obrazom, novým zariadením vašej pracovne alebo šperkom, ktorý by vám pripomínal, že vás niekto miluje a niekomu na vás záleží. Najmä ženy by sa mali zamyslieť, či nie je lepšie pozmeniť plány a viac sa venovať budovaniu domáceho krbu. Čo keby ste sa o všetkom pozhovárali pri pohári šampanského na silvestrovskej oslave, ale nie príliš veľkej, skôr takej rodinnej, s ľuďmi, ktorí sa dôverne poznajú.

STRELEC

Prichádza obdobie, ktoré milujete a ste ochotní urobiť priam zázraky len preto, aby ste svojich blízkych potešili. Nie je pre vás nič nedosiahnuteľné, stačí maličkosť a vy už bežíte a hľadáte a ste odmenení ich dojatím nad vaším výkonom. No pravda je, že ich máte až priveľa, a tak síce každého potešíte, ale sami seba celkom vyčerpáte. Len aby ste na ten zhon nedoplatili nedobrovoľným oddychom v posteli! A čo vaše pracovné povinnosti? Na nič ste nezabudli? Priveľa otáznikov visí nad vašimi aktivitami, tak sa radšej držte pri zemi a odolajte pokušeniu obdariť každého, koho máte čo i len trochu radi. Vianoce vám prinesú zopár krásnych darov, ale aj úplné zbytočnosti, ktoré od vás budú žiadať herecké výkony, keď ich rozbalíte. No vy to dáte, ste predsa rodení diplomati. A tými by ste mali byť počas voľných dní, ale aj na oslave konca roka. Tá vám prinesie niekoľko prekvapení, najmä kvôli stretnutiu so starou láskou, ale aj s niekým novým, o kom sa vám ani nesnívalo! Teda aj vám osobne sa zázraky stávajú, tešte sa a oslavujte naplno. Práve sa končí jedna etapa vášho života a tá ďalšia bude ešte lepšia!

KOZOROŽEC

S vami každý počíta, ale nikto sa nespýta, ako si to všetko predstavujete a čo by ste vy sami naozaj chceli. A tak to bude nielen cez Vianoce, ale aj koncom roka – ľudia okolo vás s vami síce rátajú, no nestojíte im o vnútorný prieskum. Môžete sa prispôsobiť, alebo sa od všetkých odpútať a prebudovať svoj život na niečo lepšie, čo bude aj pre vás osobne prínosom. Ale ako vás poznáme, vy sa radšej prispôsobíte a budete pozorovateľmi, vykonávateľmi a poslucháčmi, nie organizátormi. Čo je ale naozaj veľká škoda, lebo tak žijete v klame a možno aj v nepohode, pričom máte právo na to, aby ste boli šťastní – hoci aj po svojom. Darčeky vás síce potešia, najmä ak budú spojené s cestovaním, športom na vode, alebo ak pôjde o dovolenku pri mori, na ktorú sa budete tešiť, ale vy by ste boli spokojní napríklad aj s novým telefónom či dobrými slúchadlami, čo by vás na chvíľu oddelili od sveta okolo a preniesli do sveta hudby. Ale aj tak sa budete cítiť osamelo, a to aj medzi ľuďmi na oslave, kde budete s nimi, a predsa trochu aj sami. Zariskujte a uneste aspoň svoju lásku kamsi preč, inak budete jediní melancholici medzi veseliacimi sa.

VODNÁR

Vodnári si vianočnú pohodu nenechajú ničím len tak pokaziť. Ani pracovnými povinnosťami, ani otravnými susedskými návštevami a ani kritickými poznámkami, ktoré sa na nich zosypú, keď vyjde najavo, na čo všetko v predsviatočnom zhone zabudli. Vy budete naozaj v pohode, aj keby mal byť koniec sveta. Vaše harmonické nastavenie aj tak nakoniec zdolá každého okolo vás a dosiahnete, že sa všetci budú s vami a aj vďaka vám cítiť veľmi príjemne. Odmenou vám bude pozornosť vašich milovaných a potešíte sa darčekmi, ktoré budú tento rok síce malé, ale bude ich veľmi veľa a dostanete ich aj od takých ľudí, od ktorých by ste to teraz vôbec nečakali. Porozmýšľajte, možno vám tým niečo chcú naznačiť. Najmä ženy by sa nad nimi mali viac zamyslieť a nájsť si čas na poďakovanie. Hoci aj na silvestrovskej oslave, ak sa tam náhodou stretnete. No ale bude to naozaj náhoda? Láska vás môže aj teraz prekvapiť a vy by ste sa nemali brániť pekným citom, predsa len nechcete byť stále sami! Viazaní Vodnári sa môžu so svojou láskou vybrať naozaj kamkoľvek, či do zimnej romantiky na chalupu, alebo do spoločnosti, všade zaujmú svojím šarmom a jemným vtipom. Máte teda pred sebou príjemné dni s príjemnými ľuďmi, ktorí sa môžu stať niečím viac než len kolegami alebo kamarátmi.

RYBY

Ryby sú v tieto dni plné ozajstnej aktivity a energie. Snažia sa dohnať všetko doteraz zanedbané a pod vplyvom Jupitera sa im to naozaj aj darí. Vďaka vášmu plnému nasadeniu sa dostanete k stanoveným cieľom oveľa skôr, ako ostatní vo vašom okolí, a tak sa vám podarí dosiahnuť ocenenie, po ktorom ste toľko túžili. Vianoce sa teda pre vás začnú skôr, a to najprv v pracovnej oblasti. Ale aj podnikajúce Ryby budú mať zo seba dobrý pocit, a tak sa v nich len upevní ich sebavedomie. A to sa prejaví aj koncom tohto roka, ktorý by chceli prežiť v príjemnej pohode, ale – a to si uvedomte – bez námahy to veru nepôjde! Ak nebudete úprimne hovoriť o vašich požiadavkách, naozaj sa ťažko dočkáte pozvania do takej spoločnosti, kde by ste sa cítili naozaj uvoľnene. A doma by ste určite trčať nemali! To teda nie! Teda hovorte a buďte otvorení, aby vaše blízke okolie mohlo splniť vaše očakávania. Tak ako to bude pod stromčekom, každá Ryba bude očarená krásnym šperkom, módnymi doplnkami, ale aj teplými rukavicami či pozvaním na spoločný wellness. A Silvester prežijete naozaj podľa vašich predstáv, najmä ak sa dáte dokopy s Býkmi, Strelcami a Levmi, oni dokážu vytvoriť takú atmosféru, ktorá bude priať vašej osobnosti a slobodné Ryby môžu konečne uloviť toho pravého či pravú.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 9. Pomáhajte čítaním
 10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 3. Pandémia spomaľuje inovácie. Spoločnosti šetria
 4. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 5. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 6. Pomáhajte čítaním
 7. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 8. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 9. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 10. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 30 395
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 22 698
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 835
 4. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 13 186
 5. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 866
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 536
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 991
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 820
 9. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 9 183
 10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 8 975
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nové Zámky, Štúrovo a Komárno - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nové Zámky

Novozámocký epidemiológ: Účasť na testovaní by ideálne mala byť aspoň 90 percent

Platí pravidlo ´Ruky – Odstup – Rúško´. Dovolím si ešte doplniť Rozum, tvrdí epidemiológ Peter Hoppan.

Epidemiológ novozámockej nemocnice Peter Hoppan apeluje na ľudí, aby používali rozum.

Pri vstupe do nemocnice v Zámkoch opäť rozložili červený stan

Stan slúži na triedenie pacientov, ktorí do nemocnice prichádzajú.

Červený stan je opäť rozložený pri vstupe do Fakultnej nemocnice s poliklinikou Nové Zámky.

Na prvýkrát sa prevrátil aj vykúpal

Snom mladého novozámockého kajakára je účasť na Olympiáde.

Maximilián Szabó počas tréningu.

Už aj okres Nové Zámky je v červenej fáze

Z hľadiska emipemiologického semafora nie je už ani jeden okres na Slovensku zelený.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Epidemiológovia v Trenčíne vyšetrujú ohniská nákazy v dvoch závodoch

V rámci Slovenska prevažuje reťazové šírenie ochorenia v rodinách.

Agrokomplex musí po desaťročiach odstrániť svoj ikonický nápis

Konštrukciu vytvorili v roku 1974. Jej súčasťou bol aj klas.

Už ste čítali?