Štvrtok, 14. november, 2019 | Meniny má Irma

Gymnastky ukončili úspešnú sezónu

GK Nové Zámky získal 2. miesto v súťaži klubov.

Zo sústredenia.Zo sústredenia.(Zdroj: GK)

NOVÉ ZÁMKY. V októbri sa zúčastnili 3. kola Slovenského pohára v športovej gymnastike žien, odkiaľ priniesli 2. miesto v súťaži klubov. Zásluhu na tomto niesli: Lara Pálinkásová za 2.miesto, Lilian Slivoňová za 4.miesto, Miriam Keresztésová za 3.miesto, Ela Szárazová za 5.miesto, Lucia Oroszová za 7.miesto, Johanna Strapeková za 4.miesto a Olívia Dobi za 3.miesto.

Za usporiadanie súťaže v Nových Zámkoch získal klub novú prípravnú kladinku.

Úspech na Majstrovstvách Slovenska

Aj tento rok sa zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v športovej gymnastike za rok 2015, ktoré sa konali 4. a 5. decembra 2015 v Detve. Súťažilo sa v týchto kategóriách – 1., 2., 3., 4., 5., v kategórii Staršie žiačky A, Najmladšie žiačky B, Mladšie žiačky B, Staršie žiačky B, a v kategórii Juniorky B.

Na Majstrovstvách Slovenska.

Gymnastický klub Nové Zámky reprezentovali: v 1. kategórii Ela Szárazová, ktorá sa umiestnila na druhom mieste, v 2. kategórii Miriam Keresztesová, ktorá sa skončila na štvrtom mieste. V 3. kategórii sa na štvrtom mieste umiestnila Lilian Slivoňová. Zastúpenie mal klub aj v 4. kategórii, kde súťažila Lara Pálinkásová, ktorá skončila na treťom mieste. V kategórii Mladšie žiačky B skončila na štvrtom mieste Johanna Strapeková, a v kategórii Staršie žiačky B sa umiestnila na šiestom mieste Lucia Oroszová.

Dominika Korpová sa zúčastnila súťaže Memoriál manželov Žifčákovcov, kde obsadila skvelé druhé miesto.

Slovenský pohár

V Detve sa uskutočnilo aj vyhodnotenie Slovenského pohára po troch kolách. V celkovom poradí sa gymnastky umiestnili nasledovne:

1. kategória A – Ela Szárazová – 2.miesto

2. kategória A – Miriam Keresztesová – 3.miesto

3. kategória A – Lilian Slivoňová – 4.miesto

4. kategória A – Lara Pálinkásová – 2.miesto

Najmladšie žiačky B – Olívia Dobi – 5. miesto

Mladšie žiačky B – Lara Pálinkásová – 1.miesto

Gymnastky sa aj touto cestou chcú poďakovať svojím trénerom - manželom Korpovým, za ich vedenie, trpezlivosť, za ich cenné rady pri tréningoch a ich voľný čas.

1. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou
  2. Obyčajné dáta sa dokážu premeniť na neobyčajné veci
  3. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  4. 5 prekvapivých vecí, ktoré menia náš svet a ani o tom nevieme
  5. Kedy sa vám jazda na LPG oplatí, ako servisovať a kde netankovať
  6. Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark
  7. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček
  8. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?
  5. Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark
  6. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Tri zápasy vo fialovo - bielom

Kornel Saláta: Rešpektovať sa navzájom je nevyhnutné.

Pri štandardných situáciach sa dobrý hlavičkár Kornel Saláta (4) posúva k súperovej bráne.

Policajti objasnili krádež vzácnych historických kníh, zlodej neodolal túžbe vlastniť ich

Z knižnice vo veži kostola zmizlo v priebehu troch týždňov 250 titulov v hodnote takmer 70-tisíc eur.