Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

V Trnave prehajdákali náskok, Prešov šťastne

Len jediný bodík sa ušiel Novozámockým hokejistom počas týždňa v dvoch prvoligových zápasoch.

Veterán slovenských klzísk Richard Šechný (24) v žltom prešovskom drese z tejto akcie neprekonal Kristína. Prešovčania však v Nových Zámkoch vyhrali šťastne.(Zdroj: (RG))

I.LIGA, 24.kolo

HK Trnava Gladiators – HC Nové Zámky 4:3 sn. (0:2, 1:1, 2:0, 0:0)

V stredu cestovali Novozámčania na ľad Gladiátorov z Trnavy. Do polovice zápasu boli bielo-zelení jednoznačne lepším mužstvom, o čom hovorilo aj skóre 3:0, keď sa postupne presadzovali Erik Čaládi, Marek Dubec a Luka Bašič. Následne sa však o slovo prihlásili domáci, ktorí výbornou hrou dokázali vyrovnať v riadnom hracom čase na 3:3.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom 325 divákov gól nevidelo a tak museli nasledovať samostatné nájazdy. V nich sa presadil iba domáci Schmidt, ktorý rozhodol o tom, že dva body zostávajú v Trnave. V novozámockom drese sa objavil aj navrátilec – Martin Dubec.

Góly a asistencie: 32. Schmidt (Jurák), 48. Schmidt (Jurák, Kovaľ), 53. Mrázik (Baran, Peško), rozh. náj. Schmidt – 5. Čaládi (Weissmann, Štefanka), 16. Marek Dubec (Gula, Baron), 29. Bašič (Svoboda). Rozhodcovia: Adamec – Kristian, J. Valo. Vylúčenia: 4:6 . Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 325. Strely na bránu: 37:24.

HC Nové Zámky: Kristín (Matúš Nagy) – J. Ďurčo, Martin Chovan, M. Šiška, Sucharda, Baron, P. Gula, Hrudík – O. Štefanka, Čaládi, Weissmann – Bašič, Svoboda, B. Fábry – Marek Dubec, D. Hegyi, Koutník – Martin Dubec, R. Ölvecký, Tábi . Tréner R. Uličný.

Ostatné výsledky: Humenné – Považská Bystrica 3:4, Liptovský Mikuláš – Michalovce 2:5, Senica – Topoľčany 2:4, Bardejov – Detva 5:1, Prešov – Spišská Nová Ves 9:3.

25.kolo

HC Nové Zámky – HC Prešov 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Domáci nastúpili na zápas opäť v zostave, ktorú poznačili zranenia i ochorenia. Od prvej minúty sa hral rýchly hokej, akcie sa prelínali z jedne strany na druhú. V 6. minúte ušiel domácej obrane ako blesk Jokel a hostia viedli. Ich radosť však trvala iba dve minúty, keď Bašič šikovne tečoval Štefankovu strieľanú prihrávku a bolo vyrovnané.

Druhý tretina patrila jednoznačne hosťom, ktorí si v nej vytvorili oveľa viac šancí ako domáci. Niektoré boli z kategórie stopercentných, ale brankár Kristín niekoľkokrát doslova čaroval. Nestačil iba na Halásovu strelu v 39. minúte, ktorého pred bránou našiel v ideálnej pozícii Prokop .

Tretiu časť hry začali zeleno-bieli s veľkým odhodlaním vyrovnať, čo sa im po necelých dvoch minútach aj podarilo. Na prudkú strelu Tábiho po ľade spoza obrancu brankár Marton nemal nárok. Po vyrovnávajúcom góle domácich mali oba celky rad dobrých príležitostí na skórovanie, ale brankári boli vždy na mieste. Necelé dve minúty pred koncom stratili domáci v rohu klziska puk a Jokel z nemožného uhla dostal puk za chrbát v zápase vynikajúco chytajúceho Kristína

Góly a asistencie: 6. Bašič (Štefanka, Tábi), 42. Tábi (Bašič, Kristín) – 4. Jokeľ (Kihoon, Šechný), 39. Halás (Prokop), 59. Jokeľ (Šechný, Chalupa). Rozhodcovia: Branislav Píšťanský – Martin Nosek, Karol Valko. Vylúčenie: 4:2. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 768. Strely na bránu: 31:40.

HC Nové Zámky: Kristín – M. Chovan, Ďurčo, Sucharda, Šiška, Baron, Gula, Hrudík – Bašič, Čaládi, Marek Dubec, Heygi, Fábry, Koutník, Štefanka, Weissmann, Tábi, Martin Dubec. Tréner R. Uličný.

Hlas po stretnutí

Rudolf Uličný, tréner HC Nové Zámky: „Na poslednú chvíľu sme zložili tri päťky, keďže ochorel Svoboda a mimo je aj pár mladých hráčov. Paradoxne, tá úplne na novo zložená druhá päťka hrala najlepšie. Sami to však uhrať nemohli, keďže sa k nim nepridal nikto. Mali sme viacero dobrých šancí, taktiež dva nájazdy, no nedokázali sme ich premeniť. Skôr mi k tomuto zápasu pasuje remíza, no inkasovali lacný sme gól po strate puku vo vlastnom pásme pri mantinely. Súper hral veľmi dobre a bolo vidieť, že je rozbehnutý z minulého kola.“

Ostatné výsledky: Spišská Nová Ves – Humenné 3:2, Trnava – Detva 6:3, Topoľčany – Bardejov 0:4, Michalovce – Senica 5:4 sn., Liptovský Mikuláš – Považská Bystrica 6:3.

Najbližší domáci zápas: 27. kolo 11.12. o 18.00 Nové Zámky – Humenné.

1. Voľby do VÚC 2017 Nové Zámky, Komáro: Zoznam kandidátov na poslancov 141