Okresné derby bez gólov i zápalu

Jesenná rozlúčka s vlastným obecenstvom sa ani Novým Zámkom ani Komárnu nevydarila.

Okresné derby v podaní Novozámčanov a Palárikovčanov veľa športových zážitkov pre prítomných divákov neprinieslo. Tí, čo prišli na posledný zápas futbalistov FKM na jeseň odchádzali zo štadióna L. Gancznera sklamaní.Okresné derby v podaní Novozámčanov a Palárikovčanov veľa športových zážitkov pre prítomných divákov neprinieslo. Tí, čo prišli na posledný zápas futbalistov FKM na jeseň odchádzali zo štadióna L. Gancznera sklamaní. (Zdroj: (RG))

14.kolo

Nové Zámky – Palárikovo 0:0

Prvú šancu okresného derby mali hostia, ale útočník OTJ sa v pokutovom území otáčal veľmi ťažkopádne a navyše vystrelil vysoko nad. V 10. min. nebezpečnú strelu Bombicza kryl hosťujúci brankár Balogh. Novozámčania sa smerom dopredu presadzovali ťažko, skôr vychádzala taktika hosťom, ktorí zo zabezpečenej obrany vyrážali do rýchlych a nebezpečných kontier. V 23. min. útočník hostí Španír v dobrej pozícii pálil vedľa. Prvý polčas zakončila v 43. min. Košútova strela nad. Po zmene strán stoja za zmienku iba dve nebezpečné strely Feherváriho v prvej desaťminútovke. To, čo v ďalšom priebehu stretnutia predviedli oba celky, nemožno inak nazvať ako slabým futbalovým odvarom. Skôr to boli hostia, ktorí sa snažili smerom dopredu niečo vymyslieť a vyvíjať akúsi aktivitu. Útočné akcie domáceho celku nemali hlavu ani pätu a tak ich hosťujúca obrana likvidovala bez väčších problémov. Záverečný hvizd hlavného rozhodcu stretnutia bol dozaista vykúpením pre všetkých aktérov derby, ale najmä divákov.

R Pecek, ŽK: Ešek – Konopásek, Sendrei, 220 divákov. FKM: Hlavačka – Petráš (63. E. Horáček), Illés, Bombicz, Ešek, Košút, Kling, Šušpanov (46. Švajda), Čeredničenko, Lovska, Fehervári (77. Prúčny). Tréner A. Štefanka. OTJ: Balogh – Farkaš (79. Sendrei), Kružlík, Konopásek, Kubala, Letko, Petrovič, Janso, Bočko, Gejdoš (90. Smreček), Španír (46. Markusek). Tréner M. Kobora.

Komárno – Trnava C/Šúrovce 1:4 (1:1)

Zápas začali aktívnejšie hostia, ale domáci sa postupom času dostali do hry. Na konci prvej polhodiny naivne fauloval v pokutovom území Cong, ktorý nastúpil za zraneného Tótha, súperovho útočníka a nariadenú penaltu premenil Hlavna vo vedúci gól Šúrovčanov. Tí sa z vedenia tešili iba dve minúty, keď sa podarilo vyrovnať jednému z najlepších hráčov v domácom celku Szórádovi. KFC dostal vyrovnávajúcim gólom chuť a fialovo-bieli mohli ísť do šatne s náskokom, ale tri minúty pred prestávkou po vyšachovaní obrany Zvomncsár z päťky trestuhodne prestrelil. Po zmene strán pôsobili hostia futbalovejším dojmom, zdalo sa, že sú na tom lepšie aj kondične, ale k vedeniu prišli opäť veľmi lacno. V 69. min. skúsený domáci obranca Podlucký prihrával loptu nepochopiteľne do vlastnej šestnástky, čo využil Juhász – 1:2. Domáci po inkasovanom druhom góle nezložili zbrane, zvýšili aktivitu, vytvorili si aj šance, z ktorých však gól nepadol. Komárňania sa chceli nadýchnuť k záverečnému tlaku, ale zbytočné vylúčenie Valdimíra Kosťukeviča a následné dva inkasované góly ich poslali definitívne do kolien.

Góly: 32. Szórád – 30., 86. (oba z 11 m) a 90. Hlavna, 69. Juhász.

R Otiepka, ŽK: Mišura, Herák (obaja Trnava C), ČK: 85. V. Kosťukevič (KFC), 150 divákov. KFC: Kürti – Baksics (80. Taibl), Podlucký, Adámik, Tóth (17. Cong), Szórád, Mészáros (57. Kóša), Zvoncsár, Uzola, V. Kosťukevič, Kuruc. Tréner V. Macek. SPARTAK: Orichel – Kovársky, Mišura, Dzíbela, Ravas, Herák (75. Blaško), Doka, Hlavna, Juhász, Magdolen (65. Krutý), Slávik (80. Ďuračka). Tréner M. Hájiček.

Galanta – Dubnica 2:0 (1:0)

Dubnica prišla do Galanty s úmyslom vychádzať zo zabezpečenej obrany. Domáci si sústavným tlakom vytvárali viaceré šance, ktoré volali po góle. Po peknej individuálnej akcii Pila otváral skóre zápasu Kováč. V druhom polčase hostia stále čakali na svoju možnosť, ktorá neprišla vďaka pozornej defenzíve domácich, ktorú organizoval Eliáš. Rozhodujúci moment duelu prišiel v 62. minúte, kedy Kováč svojím druhým gólom rozhodol o zápase. Galanťania potvrdili vynikajúcu formu zo závere jesene a jednoznačne svojho súpera prevýšili najmä pohybom a efektivitou. Do konca zápasu domáci hráči kontrolovali priebeh a nebyť nevyužitých šancí, mohol byť výsledok ešte vyšší.

Góly: 31. a 62. G. Kováč. ŽK: Mészáros – Vaculík.

R Gádoši, 150 divákov. FC: Masár – Pilo, Eliáš, Janso, Mészáros (59. Vindiš), Korman, Kováč (83. Kinče), Pellet, Kočiš, Blaščík, Sukisa (79. Žák). Tréner M. Süttö. MFK: Digaňa – Štefula, Vaculík, Suchý (52. Habšuda), Štefánek, Poláček, Púpala, Mojto, Suchánek (76. Remšík), Čurík, Floriš (66. Vavrík). Tréner P. Kopačka.

Šamorín – DAC B/Vrakúň 0:1 (0:1)

Hralo sa iba pár sekúnd, keď po súboji Joao Vitora s Janjuševičom sa šamorínsky hráč ocitol na zemi. Domáci reklamovali penaltu, no arbiter nechal pokračovať v hre. Potom sa hralo medzi šestnástkami, brankári boli bez práce. V 29. min. mali domáci po skrumáži šťastie. O chvíľku po krásnej rýchlej akcii sa ocitol Joao Vitor pred hosťujúcim gólmanom Slávikom, no ten zachránil. V 42. min. sa k odrazenej lopte dostal Ágh, ktorý umiestnenou strelou získal pre hostí vedenie. Druhý polčas sa začal veľkým tlakom domácich. V 49. min. na konci krásnej akcie trafil Mezovský brvno. Potom sa aktivita ŠTK vytratila, bol to medzišestnástkový boj. V 66. min. sa ocitol Joao Vitor po súboji v šestnástke opäť na zemi, no píšťalka arbitra zostala nemá. V poslednej štvrťhodinke to domáci roztočili na plné obrátky. Najprv hlavičkoval slabo Kuba, potom strelu Joao Vitora vyrazil Slávik. V 81. min. Krištan neprestrelil obranný val DAC. V 85. min. po faule na Kassiana arbiter odpískal penaltu, ktorú však Pončák nepremenil. Séria domáceho tímu sa tak skončila.

Gól: 42. Z. Ágh. ŽK: Joao Vitor – Nagy, Fedor.

R Patrovič, 350 divákov. ŠTK: Hajdúch – Mida, Pončák, Horváth, Medgyes (62. Ozogány) – Mezovský (73. Pinte), Kassiano, Krištan, Joao Vitor – Mikuš, Kuba. Tréner J. Kontír. DAC B: Slávik – Ágh, Kelemen, Egri, Trajcsik, Nagy, Belkovics, Černák (70. Fedor), Gacsal (88. Polák), Tóth (76. Bódis), Janjuševič. Tréner B. Borbély.

Púchov – Horná Nitra 3:0 (3:0)

Súboj tretieho s druhým začali domáci výborne, keď v 2. min si na Rypákov pas nabehol za obranu Gajdošík a povedľa Lacka otvoril skóre. O šesť minút vyskúšal prudkou strelou Letka Viktory. V 14. min našiel Gajdošík po úniku Bartoša, no jeho nedôraznú strelu v čistej šanci vyrazil Lacko, ktorý zneškodnil aj následnú dorážku Svoradu. V 21. min Rypák vysunul Piláta, jeho tvrdú strelu gólman iba vyrazil a Pilát zvládol dorážku perfektne – 2:0. V 23. min Turančík pohrozil prudkou strelou tesne vedľa. Potom sa hralo v strede ihriska, až v 41. min sa v šestnástke uvoľnil Gajdošík a tečovanou strelou do protipohybu brankára dal tretí gól. O dve minúty mali domáci šťastie, keď tečovaná strela Matuškoviča minula tesne domácu bránu. Tlak hostí po prestávke neprišiel, naopak, v 55. min išiel Svorada sám na bránu, ale lopta mu odskočila. V 62. min center z krídla poslal nekrytý Drozd tesne vedľa a na druhej strane v 69. min na Pilátov center ponad brankára nedosiahol pred prázdnou bránou hlavou Gajdošík. Do konca si nik gólovú šancu nevypracoval a domáci zaslúžene vyhrali nad kvalitným súperom, ktorý na Považí sklamal.

Góly: 2. a 41. Gajdošík, 21. Pilát.

R Kozolka, ŽK: Gajdošík – Kopál, 324 divákov. PÚCHOV: Letko – Riška, Brezničan, Gajdošík, Vanák, Kopiš, Pilát, Paliesek, Rypák (62. Mynář), Svorada (83. Rosina), Bartoš (71. Pastorek). Tréner J. Vágner. H. NITRA: Lacko – Thanh, Pekár, Hubočan, Belanec, Bublák, Viktory (59. Kopál), Turančík (60. Drozd), Matuškovič, Halmeš, Zelenický (82. Obžera). Tréner P. Černák.

Vráble – Nemšová 0:1 (0:0)

Chuť troch bodov nepoznali Vráble dva mesiace, preto bola favoritom stretnutia farma majstrovského Trenčína. Prvé minúty sa hralo zväčša na bránu Nemšovej, lepšiu šancu však Spartak nevyprodukoval. Následne prinieslo vzruch nepekné zranenie Brajovića. Až v 22. min. to v hľadisku zašumelo, keď Tužinského trestňák zboku neúspešne dočahovali Šlachta a Brath. Potom Nemšová získala nakrátko hernú prevahu, z diaľky napriahol sľubne Yin, ale bránu minul. V 32. min. to skúsil viac na krásu ako nebezpečne do stredu brány „obaľovačkou“ Ojim. Dej sa potom vzácne vyrovnal, v 42. min. závar pred Bobotom gólom neskončil, na konci polčasu gólman Slovana vytiahol z brány aj dobre zatočený roh.

Aj druhé dejstvo začal lepšie Spartak, Tužinský zatočil priamy kop nad. Hostia mali výpady, z nich však len propagačné pokusy. Vrábľom opäť chýbala vpredu hlavne myšlienka a chlap s čuchom na góly, veľké chcenie na gólovú príležitosť nestačilo. V 67. min. sa po hrúbke žlto-modrých ocitol v dobrej pozícií zblízka Vlček, ale zakončil nerazantne. V 73. min. na druhej strane pálil zo skrumáže po zemi krížne Šlachta, pri sklze na dorážku do prázdnej brány, chýbali Fekiačovi k lopte milimetre! „Nedáš-dostaneš“ sa stáva vo Vrábľoch pomaly pravidlom. Desať minút pred koncom nepresnú rozohrávku Tužinského hasil Husár v šestnástke nedovolene a penaltu s prehľadom premenil Vlček. Ofenzívny vabank žlto-modrých bol len vodou na mlyn technickým hosťom, Holišov pokus dobre lapil Pichňa. Vynikol aj pri úniku Ojima a opäť Holiš v páde len tesne minul domácu svätyňu. Na jar čaká Vráble tvrdý boj o cenný treťoligový život.

Gól: 81. Vlček (11 m).

R Fehér, ŽK: Husár, Hamar – Richtárech. ČK: 79. Husár (V), 315 divákov. SPARTAK: Pichňa – Hamar, Fekiač, Husár, Brajović (16. T. Feješ) – Bakaľár, Šlachta, Dzurek (88. Marek), Brath – Tužinský, Grebáč (46. M. Mjuller). Tréner L. Molnár. SLOVAN: Bobot – Schiszler, Udeh, Ranko, Holíček – Ojim, Richtarech, Amrich, Vlček – Yin (66. Ruiz), Obaje (74. Holiš). Tréner V. Cifranič.

V. Ludince – Veľký Meder 0:0

Zápas sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami. Hral sa dobrý, technický futbal. Hostia ako líder prišli zabodovať, tomu aj podriadili svoju hru. V 17. min. mohli udrieť domáci futbalisti, keď sa išiel sám na brankára Cingel, ale lopta mu v poslednej chvíli zle odskočila. Do prestávky to bola jediná vyložená šanca. V druhom dejstve sa mohli ujať vedenia hostia, keď v 53. min. kapitán Obert vystrelil a jeho strela len o 5 centimetrov minula ľavú žrď. Domáci mohli skórovať v 59. min., keď sa Cingel po protiútoku opäť v poslednej chvíli pošmykol pred bránou Rožníka. Zápas sa už následne len dohrával medzi šestnástkami bez výraznejších šancí na oboch stranách. Zrodila sa tak spravodlivá remíza.

R Santa, bez ŽK, 300 divákov. DRUŽST.: Benkó – Varga, Straňák (72. Konvický), Soboňa, Sásik (68. M. Števko), R. Števko, Predajniansky (46. Molnár), Cingel, Hlaváčik, Turnai, Belanský. Tréner I. Kasana. MŠK: Rožník – Németh, Štrbák, Hanzel, Musil. Čtvrtníček (69. Jorík), Mészáros, Obert (78. Kunovský), Szabó (65. Gamkrelidze), Szöcs, Szöllös. Tréner P. Lérant.

Led. Rovne – Topoľčany 2:1 (1:0)

Zápas začal Copkovou strelou, ktorú Bačík zneškodnil a z protiútoku Baláž tesne minul domácu bránu. V 7. min ukázali sklári, ako sa zahadzujú tutovky. Pilný napálil do brvna a Kollár odrazenú loptu poslal nad. V 11. min Lipták utešenou strelou z priameho kopu skóroval – 1:0. Tomanov nádherný volej na čiare kryl Bačík a na druhej strane netrafil Švajlen. Buček s Vávrom sa nepresadili a v 22. min Švajlen trafil žrď. Hostia ovládli hru a domáci čakali na prestávku. V 58. min po Kováčom vyrazenom centri prestrelil bránu Jakubík. V 76. min po rohu Pilný nadihol loptu a Chmelík rozvlnil zblízka sieť. Od 80. do 85. min domáci predviedli koncert zahodených šancí, keď ich strely pochytal Bačík alebo trafili obrancov na bránkovej čiare. V 90. min Kosorín využil chybu obrany a ponad Kováča znížil na 2:1.

Góly: 11. Lipták, 76. Chmelík – 90. Kosorín.

R Matulová, ŽK: Lukáč – Baláž, 200 divákov. L. ROVNE: Kováč – Tomana (69. Lukáč), Kollár, Chmelík, Lipták, Riečičiar, Pilný, Híreš, Buček, Vávra, Copko (27. Pokorný). Tréner D. Kramlík. TOPOĽČANY: Bačík – Otrísal (76. Uhlár), Rusinko, Rusňák, Sipos, Baláž, Rybanský, Švajlen, Rajník (54. Kutiš), Jakubík, Kosorin. Tréner P. Januška.