Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Prvenstvo z Talentu ostalo doma

Ôsmy ročník talentovej súťaže bol kvalitou účinkujúcich najsilnejší.

ŠURANY. Účastníci 8. ročníka súťaže Talent 2015, ktorú každoročne organizuje Mestské kultúrne stredisko Šurany v réžii a dramaturgii Renáty Kozlíkovej, tento rok predviedli svoje výnimočné talentové schopnosti.

Podujatie sa konalo v Spoločenskej hale v Šuranoch. Súťaž podporil Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja, Ok Team – Karol Németh , Wood-B – Roman Búda, Piváreň Bugaňa, Pekáreň Oremus a Karina Kozlíková. O vytvorenie skvelej scény a ozvučenie sa postaral W-Group Vašek Valenta, Jerguš Dulák a Filip Demín. Hlavným mediálnym partnerom podujatia bolo Rádio Max.

Keďže do súťaže sa prihlásili mladé talenty, ktoré majú za sebou rôzne celoslovenské víťazstvá v podobných súťažiach, porota v zložení Karol Németh, Noro Grofčík, David Števár a Braňo Šulka mali veľmi ťažkú úlohu. Slovom sprevádzala talentovaná gymnazistka Adriana Poláková, ktorá tento rok získala 2. miesto v súťaži Mladý moderátor.

Spev, tanec, gymnastika aj cvičený pes

Ako prvá sa predstavila piesňou Hallelujah v slovenskej verzii 15-ročná Dominika Sklenárová z Veľkých Loviec s hudobným sprievodom brata Martina. Dominika pôsobí v rodnej obci vo folklórnom súbore Radosť.

Karolína Halásová si pripravila na túto súťaž pieseň od Beáty Dubasovej Vráť mi tie hviezdy. Táto 12-ročná žiačka CZŠ Žofii Bosniakovej v Šuranoch je víťazkou súťaže Hore nad Vrábľami. Najmladšou súťažiacou bola gymnastka Elka Szárazová, ktorá pochádza zo Šurian časť Nitriansky Hrádok a navštevuje ZŠ Bernolákova. V šiestich rokoch má za sebou rôzne ocenenia v súťaži o Slovenský pohár v športovej gymnastike. 19-ročná žiačka Gymnázia v Šuranoch Barbora Baxová pochádza z Veľkej Mane. Predstavila sa piesňou od Cover Calum Scott. Jej srdcovkou sú gospelové piesne.

Spestrením talentovej súťaže bolo vystúpenie rodáčky zo Šurian Nikoly Filagovej , študentky veterinárnej školy v Nitre a jej vernej priateľky, border kólie Meggie. Spoločne predviedli úžasnú show. Spolu sa venujú športom a súťažiam, kde získali niekoľko ocenení.

Vynikajúcim speváckym výkonom si divákov získala deväťročná žiačka ZŠ SNP Sharon Štefániková, ktorá tento rok obhájila prvenstvo v súťaži Zlatý Slávik a v minulom roku získala ocenenie v Talent 2014. Piesňou od Dary Rolins Arabela zdvihla zo stoličiek i porotu.

Tanečný pár desaťročných tanečníkov z Nových Zámkov Lara Hamranová a Jakub Duša navštevujú športovo-tanečný klub Viva. Sú víťazmi Megatanca v Štúrove. Divákov dostali úžasnou energiou v tanečnej choreografii latinsko-amerických tancov.

Cena ostala doma

Minuloročná víťazka Talentu, Natália Kováčová z folklórneho súboru Zámčan je dvojnásobnou laureátkou Slávika Slovenska a víťazkou ďalších súťaží. V krásnom slovenskom kroji zaspievala pieseň Páslo dievča pávy s vlastným husľovým sprievodom.

Lenka Klobučníková je žiačkou Gymnázia v Šuranoch. Absolvovala spevácke súťaže Bojnická zlatá perla, Slávik Slovenska, Mini Talent Show a veľa ďalších. Divákov potešila piesňou od Alicia Keys v hudobnom sprievode Jakuba Hučíka a moderátorky Adriany Polákovej.

Poslednou súťažiacou bola 16-ročná Romana Tóthová zo Šurian. Okrem víťazstva v Sláviku 2014 má na svojom konte množstvo vystúpení a ocenení.. Predviedla sa piesňou v gitarovou doprovode Michala Kanása. Hosťom programu bolo gitarové duo Lukáš Slobodník a Filip Korpáš. Absolútnou víťazkou Talentu 2015 sa stala Sharon Štefániková, na druhom mieste sa umiestnili tanečníci Lara Hamranová a Jakub Duša a tretie miesto získala Lenka Klobučníková. Cenu za umelecký výkon si odniesla Nikola Filagová spolu s Meggie. Cenu najmladšej súťažiacej obdržala Elka Szárazová. Všetci víťazi buddú prezentovaní v Rádiu Max.

„Myslím, že tento rok súťaže bol najsilnejší, čo sa týka do kvality účinkujúcich i do celkovej pripravenosti podujatia, vďaka celému tímu ľudí, ktorým podpora mladých talentov nie je ľahostajná,“ povedala na margo súťaže Renáta Kozlíková.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie na Prešovskej univerzite.

Deň pred začiatkom skríningového testovania bolo prihlásených takmer desaťtisíc ľudí. Počas prvého dňa otestovali skoro tretinu z nich.