Ani jednému z družstvu sa nepodarilo vo víkendovom 8. kole bodovať.

Komárno (vo fialovom) opäť stratilo doma body a prepadlo sa na samé dno tabuľky. Tento krát boli nad sily Komárňanov futbalisti z Veľkých Ludiniec.Komárno (vo fialovom) opäť stratilo doma body a prepadlo sa na samé dno tabuľky. Tento krát boli nad sily Komárňanov futbalisti z Veľkých Ludiniec. (Zdroj: KSCH)

8. kolo

Púchov – V. Meder 0:2 (0:2)

V úvode prihrávky na nabiehajúcich útočníkov zmaril Rožník, hostia pohrozili Antunovičovou strelou vedľa. V 15. min Gajdošíkovu nečakanú strelu Rožník kryl. Letko o chvíľu vyrazil priamy kop Szaba a v 18. min Gajdošík trafil obrancu hostí stojaceho v bráne. V 27. min bol po faule na Szöllösa vylúčený Vanák a jedenástku premenil Mészáros – 0:1. V 37. min Čtvrtníček po zaváhaní obrany dal druhý gól hostí a jeho ďalšiu gólovú strelu v 42. min Letko vyrazil na roh. Po prestávke Letko vychytal Čtvrtníčka, ktorý o chvíľu mieril vedľa. Speck v 57. min opečiatkoval žrď a v 76. min skončila strela Mészárosa na spojnici. V 82. min Gajdošík neprekonal pozorného Rožníka a v 86. min Svorada netrafil loptu pred prázdnou bránou.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 27. Mészáros (11 m), 37. Čtvrtníček. R Drobec, ŽK: Kopiš, Németh, Szöllös, ČK: 28. Vanák (P), 250 divákov. PÚCHOV: Letko – Vanák, Riška, Brezničan, Kopiš, Gamboš (81. Rosina), Svorada, Pilát, Gajdošík, Pastorek (77. Mynář), Rypák (46. Paliesek). Tréner J. Vágner. MŠK: Rožník – Speck, Hanzel, Štrbák, Németh, Obert (70. Buka), Antunovič, Mészáros, Szabó, Szöllös (62. Blaho), Čtvrtníček. Tréner P. Lérant.

Šamorín – Dubnica 0:0

Od úvodnej minúty sa hostia zamerali na obranu, hralo sa pod taktovkou šamorínskeho tímu. Domáci hrali trpezlivo, na veľa prihrávok. Prichádzali aj šance. V 10. minúte Thiago neprihral voľnému Kubovi, pred ktorým bola prázdna bránka. Onedlho to skúšal Mikuš, potom sa dostal k dvom sľubným príležitostiam Medgyes. V 27. min. po strele Joao Vitora skvelo zasiahol gólman hostí Digaňa, ktorý si vzápätí poradil aj pokusom Krištana. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. Pokračovalo sa v dobýjaní hosťujúcej bránky. Príležitosti ale neprichádzali. Hostia v 63. min. trafili prvýkrát do priestoru domácej bránky, no pokus Štefulu nenarobili Hajdúchovi žiadny problém. V závere zápasu si Šamorínčania vytvorili tlak, no ani Thiago, Joao Vitor a ani Medgyes gólmana hostí neprekonali.

R Valent, ŽK: Joao Vitor, Kassiano, Krištan – Vaculík, Habšuda, Štefánek, Čurik, 200 divákov. ŠTK: Hajdúch – Mida, Horváth, Pončák, Medgyes – Kassiano (65. Ozogány) – Joao Vitor, Krištan, Thiago – Mikuš, Kuba (29. Michel). Tréner J. Kontír. MFK: Digaňa – Turza (57. Štefula), Vaculík, Habšuda, (88. Remšík), Suchý, Prchlík (71. Čurik), Poláček, Púpala, Štefánek, Mojto, Szücs. Tréner J. Bútora. ⋌(TD)

Komárno – Veľké Ludince 1:3 (1:1)

V prvom polčase boli hostia futbalovejším mužstvom, ich dobre organizovaná obrana nepúšťala domáce mužstvo do šancí. Veľké Ludince sa ujali vedenia v 32. minúte, kedy fatálnu chybu domáceho brankára potrestal čiperný Roland Cingel. Domáci, ktorí potrebovali body z tohto zápasu ako soľ, chceli vyrovnať ešte do polčasu, čo sa im aj podarilo. Štyri minúty pred polčasovým hvizdom sa dostali Komárňania za hosťujúcu obranu a prečíslenie zakončil gólom Szórád. KFC sa po zmene strán zameralo na brejky, ktoré boli aj nebezpečné.. Fialovo-bieli mali dve veľmi dobré príležitosti na to, aby strhli vedenie na svoju stranu, nastrelili aj konštrukciu brány, ale z vedúceho gólu sa neradovali. Ten padol naopak na opačnej strane, keď veľmi peknú kombinačnú akciu hostí s prehľadom zakončil Predajniansky. S blížiacim sa záverom boli domáci v snahe o vyrovnanie čoraz nervóznejší. V poslednej minúte prišla opäť hrúbka domáceho obrancu, ktorú využil Hlaváčik a stanovil tak konečný gólový účet stretnutia.

Góly: 41. Szórád – 32. R. Cingel, 78. Predajniansky, 90. Hlaváčik. R Valentová, ŽK: Szórád, Zvoncsár – Bagala, Varga, 160 divákov. KFC: Kürti –Baksics, V. Kosťukevič, Adámik, Podlucký, Tóth (60. Cong), Szórád, Mészáros, Zvoncsár, Uzola, Kuruc. Tréner Cs. Szórád. TJ: Benkó – Bagala (76. Konvický), Flídr, Varga, Molnár, Soboňa, Predajniansky, Cingel, Hlaváčik, Turnai (82. M. Števko), Belanský (65. R. Števko). Tréner I. Kasana.

Nemšová – Palárikovo 3:0 (1:0)

Od úvodu zápasu domáci hráči dominovali a držali loptu na svojich kopačkách. Hostia deviatimi hráčmi sformovaní deviatimi hráčmi pod loptou pozorne bránili. Domácim sa podarilo už v 10. min skórovať, keď spoza šestnástky natiahol Vlček a utešenou strelou otvoril skóre zápasu. V 17. min poslal center z ľavej strany Lawrence do šestnástky, Holíš však v dobrej pozícií hlavičkoval tesne vedľa brány. Do konca prvej časti hry si domáci nedokázali vypracovať väčšiu gólovú príležitosť a do šatní odchádzali s jednogólovým náskokom. V druhej časti zápasu sa obraz hry nezmenil.

V 58. min domáci podnikli rýchly protiútok. Loptu potiahol Schet, na šestnástke prihral voľnému Vlčekovi a popod vybiehajúceho Balogha upravil na 2:0. V ďalších minútach domáci hráči naďalej dominovali, spoza šestnástky sa zastreľovali Amrich a RIchtárech, pričom najmä Richtárechova strela volala po góle. V 79. min Vlček potiahol loptu stredom ihriska, v šestnástke ho faulovala obrana hostí. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Schet. Nemšová si po veľmi dobrom výkone zaslúžene pripísala ďalšie tri body.

Góly: 10. a 58. Vlček, 79. Schet (11 m). R Santa, ŽK: Amrich, Schiszler – Petrovič, Sendrei, 150 divákov. NEMŠOVÁ: Chovan – Holúbek, Ranko, Kresánek, Rcihtárech, Amrich, Holiš (83. Komorovský), Lawrence (46. Holíček), Schiszler, Vlček, Schet. Tréner V. Cifranič. OTJ: Balogh – Kubala, Konopásek, Petrovič, Kružlík (46. Vencel), Letko (57. Španír), Janso, Sendrei, Farkaš, Krcho (72. Markusek), Gejdoš. Tréner M. Kobora.

Trnava C/Šúrovce – DAC B 1:0 (0:0)

Hodový zápas mal vynikajúcu úroveň, obe mužstvá predvádzali kombinačnú a otvorenú hru. V prvom dejstve mali viac z hry domáci, ktorí hrali s vetrom, ale Juhászove priame kopy mierili nad bránu. Rovnako bez práce bol v prvom dejstve aj domáci Orichel. Po hodine hry sa popri čiare presadil individuálnou akciou Horváth, spätnou prihrávkou našiel Heráka a ten strelil jediný gól stretnutia. Ďalší gól mohol streliť Vido, ale jeho pokus sa neujal. Hostia sa snažili vyrovnať, ale ich tlak bol iba po šestnástku a strela Méeszárosa nepresná. Trnava C tak natiahla svoju bodovú šnúru na šesť zápasov a už si brúsi zuby na zatiaľ neporazenú Hornú Nitru, ktorú privíta v sobotu.

Gól: 61. Herák. R. Patrovič, ŽK: Kovársky – Kubík, Trajcsik, 250 divákov. TRNAVA C: Orichel – Kovársky, Dzíbela, Mišura, Ravas, Herák, Hlavna, Duračka (46. Vido), Magdolen (86. Doka), Horváth (82. Dzaba), Juhász. Tréner M. Hájiček. DAC B: Milošovič – Polák, Kubik, Ágh, Egri (81. Lénárth), Trajcsik, Kollár (65. Fedor), Nagy, Sandal (73. Belkovics), Gulyás, Mészáros. Tréner B. Borbely.

Led. Rovne – Galanta 3:2 (0:1)

Už v 1. min z priameho kopu otvoril skóre prekvapujúcou strelou Korman – 0:1. Po tlaku v 8. min Lipták prestrelil a v 25. min z priameho kopu opečiatkoval žrď. Domáci dobýjali bránu súpera, ale vyrovnať sa im podarilo až po nápore v 52. min Vávrom po ukážkovej akcii. V 60. min Korman netrafil prázdnu bránu a veľký tlak vyústil v 70. min do druhého gólu Riečičiara. V kvalitnom futbale v podaní domácich v 83. min aktívny Tomana vysunul Vávru, ktorý s prehľadom dal na 3:1. V hektickom závere v 87. min Chmelíkovu jedenástku chytil Frišo, ktorý o minútu po skvelej akcii vychytal tutovku M. Hrušku. V 90. min z jedenástky znížil Korman na 3:2.

Góly: 52. a 83. Vávra, 71. Riečičiar – 1. a 90. (11 m) Korman. R Sárai, ŽK: Tomana, M. Hruška – Frišo, Štajer, Pellet, Sukisa, Blaščík, Pilo, 150 divákov. L. ROVNE: Kováč – Tomana, Kollár, Chmelík, Lipták, Riečičiar, Prekop (65. Buček), M. Hruška, Híreš, Copko (75. Pokorný), Vávra (85. Lukáč). Tréner D. Kramlík. SLOVAN: Frišo – Štajer, Pellet, Janso, Korman, Sukisa, Blaščík, Bedecs (73. Mészáros), Kinče (77. Masár), Rácz (51. Vindiš), Pilo. Tréner M. Süttö.

Neded – Nové Zámky 2:0 (0:0)

Regionálne derby bolo dôležité pre obe strany, ale v hodovom stretnutí začali lepšie domáci, keď pohrozili nebezpečnými strelami Kochan a Bališ. Na druhej strane kontroval Košút. Gólom zaváňala už 13. minúta, ale Jakubjak tesne minul. Neded mal stále navrch a v 24. min. sa predral obranou hostí Kochan, ale brankár Hlavačka majstrovsky zakročil. V ďalšom priebehu mali príležitosti domáci, najväčšiu Kukučkom a Markom, ale obaja nevsietili. Hostia, ktorí prišli bodovať, hrali otvorený futbal a v 35. min. pohrozili Fehervárim. Gólovou prihrávkou bol center Zahraničného, ale domáci ho nedokázali dotlačiť do siete. Hostia mohli ísť v závere polčasu do vedenia, keď najskôr po Bombiczovej prihrávke tesne minul Fehervári a v 44. min. po chybnej rozohrávke domácej obrany prestreli z 8 m Lovska. Domáci prestriedali a už v 48. min. išli do vedenia, keď po centri Jakubjaka Kukučka hlavičkou vsietil vedúci gól. Hostia mohli odpovedať v 59. min. Košútom, ale brankár Kubica preukázal svoje kvality. O tri minúty neskôr už v Nedede opäť jasali, keď Kochan vybojoval stratenú loptu a po jeho presnej prihrávke sa presadil Zahraničnyj. Domáci boli na koni, príležitosti mali Husár a Kochan, ale obaja tesne minuli. Desať minút pred koncom bol pri chuti najlepší hráč zápasu Kochan, ale z uhla trafil len žrď. Hostia sa mohli dostať do stretnutia v 83. minúte, ale strelu Vašeka zneškodnil Kubica. Prikrášliť výsledok mohol ešte Kochan, ale po sóle trafil iba nohy hosťujúceho brankára. Domáci konečne naplno bodovali, čo ocenili aj diváci a oslávili zaslúžené víťazstvo.

Góly: 48. Kukučka, 62. Zahraničnyj. R Španka, ŽK: Jakabovič, Kovács, Jakubjak, Marko – Ešek, Vašek, 500 divákov. FC: Kubica – Ambruš, Jakabovič, Husár, Bališ, Kovács, Zahraničnyj (88. Galbavý), Jakubjak (81. Gányovics), Marko (46. Herceg), Kukučka, Kochan. Tréner V. Ekhardt. FKM: Hlavačka – Petráš, Lovska, Šušpanov (58. Kling), Illés, Bombicz, Fehervári, Ešek, Košút, Vašek, Švajda (71. Prúčny). Tréner A. Štefanka.

Vráble – Topoľčany 0:0

Priemerné stretnutie mužstiev z dolnej polovice tabuľky prinieslo vyrovnaný futbal. Šance sa striedali na oboch stranách, ani jedno z mužstiev si však nejakú vyloženejšiu nevytvorilo. Mierne navrch mali domáci hráči. Zaujala iba strela Feješa z uhla do bočnej siete a Mjuller mieril len do rúk hosťujúceho brankára. Topoľčany pohrozili Jakubíkom a Slovákom, ich pokusy však nemali gólovú koncovku. V druhom polčase sa domáci snažili strhnúť na svoju stranu. Dve šance dorastenca Grebača zvnútra šestnástky zostali nevyužité. Keďže viac možnosti duel nepriniesol, stretnutie sa skončilo sa zaslúženou remízou. Domácim chýbajú hlavne v útočnej fáze zakončovatelia.

R Gašparovič, ŽK: Hlaváč – Švajlen, Ventúra, 350 divákov. SPARTAK: Pichňa – Mjuller (85. Bakaľar), Fekiač (43. Marek), Husár, Hlaváč, Šlachta, Feješ, Tužinský, Grebač, Hamar, Zrubec (64. Dzurek). Tréner: V. Debnár. MFK: Bačík – Sipos, Hladík, Buček (46. Ventúra), Švajlen, Rybanský, Jakubík, Kutiš (87. Kaman), Slovák (77. Ambróz), Jonek, Baláž. Tréner: P. Januška.

Horná Nitra mala voľno, Gabčíkovo bolo vylúčené zo súťaže.