Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš
HÁDZANÁ

Štart bojoval, ale favorita mohol potrápiť viac

V "anglickom“ týždni najskôr v stredu postúpil presvedčivo Štart cez Cífer do ďalšieho kola Slovenského pohára. V sobotu odohral dôstojný duel na pôde vicemajstra v lige.

Novozámčania odohrali v sobotu na pôde vicemajstra s domácim favoritom dôstojnú partiu. Pri väčšej koncentrácii v niektorých fázach mohli potrápiť Hlohovčanov ešte viac.

SLOVENSKÝ POHÁR

TJ Sokol Cífer – HC Štart Nové Zámky 21:42 (8:27) – postupil Štart

Sťart bol od úvodných minút lepším mužstvom po všetkých stránkach. Na začiatku zápasu brankár Košč „zatvoril bránu“ a tak Cíferčania strelili svoj prvý gól až v 8. minúte za stavu 0:7.

V druhom dejstve tréner Sporni prestriedal svoje mužstvo, inak by bol konečný rozdiel snáď ešte výraznejší.

HC ŠTART: Pavlovič, Košč – Borka, Gyurics 7, Sporni 2, Straňovský, Demovič 2, Hanták 3, Ficza 4, Ľoch 6, Tilandy 6, Veréb, Barus 2, J. Urban 10. Tréner P. Sporni.

V ďalšom kole SP cestujú už túto stredu Novozámčania do Topoľčian.

EXTRALIGA

HC Sporta Hlohovec – HC Štart Nové Zámky 34:27 (15:11)

Novozámčania začali dobre, viedli 2:0, ale od stavu 5:4 na začiatku 11. minúty strelili iba jeden gól, kým domáci šesť. V tejto pasáži spravili hostia niekoľko školáckych chýb, čo posadilo domácich na koňa. Zverencov trénera Sporného však charakterizovala v tomto zápase bojovnosť. Štart na začiatku 25. minúty opäť znížil na rozdiel dvoch gólov (12:10), avšak záver polčasu patril Sporte.

Do druhého polčasu nastúpili hostia s odhodlaním ešte znížiť nepriaznivý stav, ale necelých 6 minút druhého dejstva viedli Hlohovčania o 7 gólov. V polovici druhého dejstva to bolo prvýkrát o desať 27:17, ale Štart svojho súpera do ešte výraznejšieho náskoku nepustil.

V záverečných minútach predviedol Pavlovič v bráne hostí niekoľko výborných zákrokov a jeho celok to napokon stiahol na prijateľný rozdiel, hoci v tomto zápase mohol favorita potrápiť ešte viac.

Pok. hody: 2/1 – 5/3, vylúčenia: 6 – 4. Rozhodovali Gábriš, Klimko, 500 divákov.

ŠTART: Pavlovič, Košč, Šebík – Gyurics, Straňovský 3, Demovič 3, Hanták, Ficza 2, Ľoch 7, Tilandy 2, Veréb, Barus, J. Urban 10. Tréner P. Sporni,.

Ostatné výsledky 4.kola: Topoľčany – Šaľa 31:21, Modra -ŠKP Bratislava 30:25, Považská Bystrica – Pezinok 42:25.

Najbližší domáci zápas: 10.2.2015 o 18.30, HC Štart Nové Zámkxy – MŠK Považská Bystrica.