Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ – EXTRALIGA

Po zbabranom polčase márne doháňali stratu

Vstup do nového ročníka extraligy sa hádzanárom HC štart vôbec nevydaril. Novozámčania prehrali na pôde nováčika v Pezinku nečakane o gól.

Prvé vystúpenie HC Štart v novom ročníku extraligy bolo sklamaním. Záber zo staršieho zápasu N. Zámky – Pezinok.Prvé vystúpenie HC Štart v novom ročníku extraligy bolo sklamaním. Záber zo staršieho zápasu N. Zámky – Pezinok.

ŠHK Agrokarpaty Pezinok – HC Štart Nové Zámky 32:31 (17:14)

Novozámčania pricestovali na Záhorie s jasným úmyslom bodovať naplno, avšak tieto svje ambície najmä v prvom polčase nenapĺňali. Veľmi deravou obranou a množstvom technických chýb umožnili snaživému nováčikovi dostať sa na koňa. Pezinčanov ťahali najmä skúsení Baďura a Fekete. Záhoráci cítiac svoju šancu viedli v polovici prvého dejstva už o z pohľadu Štartu hrozivých sedem gólov (12:5).

Hosťujúci hráči síce do polčasového hvizdu výsledok kozmeticky upravili, ale i tak sa nevyhli poriadnemu umývaniu hláv od svojho trénera počas prestávky.

Do druhého polčasu nastúpil predsa len iný Štart. Novozámčania postupne znižovali svoju stratu, viackrát sa dotiahli na rozdiel jediného gólu, ale keď mali príležitosť vyrovnať a otočiť misky váh na svoju stranu, opäť sa nevyvarovali školáckych chýb. Súper toho využil a odpútal sa na sľubný rozdiel troch – štyroch gólov. V záverečných minútach sa Novozámčania ešte raz nadýchli k zvratu. Tridsaťpäť sekúnd pred koncom vyrovnali na 31:31, ale záverečné slovo mali Pezinčania.

Konkrétne Ján Fekete pôsobiaci v minulosti aj v Nových Zámkoch, ktorý tri sekundy pred koncom premenil pokutový hod a postaral sa tak o to, že dva body zostali prekvapujúco u nováčika.

• Pok. hody: 9/8 – 3/2, vylúčení: 9 – 6, ČK: Féder za tri vylúčenia, Baďura (obaja Pezinok), rozhodovali: Haščík a R. Sivák

• HC Štart: Pavlovič, Košč – Polgár, Borka, Gyurics 6, Mokryš, Sporni, Straňovský 8/2, Demovič 2, Hanták, Ficza 2, Ľoch 6, Veréb, Barus, Urban 7. Tréner P. Sporni.

Hlas po stretnutí: Peter Sporni (tréner HC Štart)

„Zápas sme si prehrali sami v prvom polčase. Množstvo technických chýb a deravá obrana boli príčinou toho, že sme umožnili súperovi dostať sa do výrazného náskoku. V druhom polčase to už bolo z našej strany chytania zajaca za chvost s nešťastným koncom. Žiaľ v našom mužstve sa dnes nenašiel hráč, ktorý by zdvihol bojovú zástavu a strhol ostatných spoluhráčov k ešte bojovnejšiemu výkonu najmä v tých fázach stretnutia, v ktorých sa nám nedarilo.“

• Ostatné výsledky 1.kola: ŠKP Bratislava – Hlohovec 21:26, Modra – Považská Bystrica 25:28, Šaľa – Prešov (hrá sa 10.9.), Topoľčany mali voľno.

• Program 2.kola: 12. – 13.9. Prešov – Pezinok, Hlohovec – Šaľa, Považská Bystrica, ŠKP Bratislava, Topoľčany – Modra, Nové Zámky majú voľno.