Streda, 20. november, 2019 | Meniny má Félix

Dve víťazstvá a prehra s mladíkmi Orange 20

Počas týždňa pokračovala príprava hokejistov HC Nové Zámky aj ďalšími prípravnými zápasmi.

Novozámčania vrátili svojmu súperovi z Detvy prehru z prvého vzájomného prípravného zápasu, v ktorom prehrali u súpera na nájazdy 6:7.Novozámčania vrátili svojmu súperovi z Detvy prehru z prvého vzájomného prípravného zápasu, v ktorom prehrali u súpera na nájazdy 6:7.(Zdroj: RG)

HC Nové Zámky – HC 07 Detva 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Od začiatku si mužstvá nič nedarovali, hrali veľmi agresívny hokej. Prvá tretina skončila bez gólov a pre Novozámčanov to bola už štvrtá na domácom ľade po sebe, v ktorej neskórovali. Túto kliatbu odklial napokon v 31. minúte Koutník, ale to už Novozámčania prehrávali od 23. minúty gólom zámorského hráča Parkhouseho v detvianskom drese.

Už o štyri minúty po vyrovnávajúcom góle Novozámčania viedli, keď ukážkovú akciu zakončil Frolík, ktorý už mal dovtedy zo dve vyložené príležitosti. Hostia vyrovnali na 2:2 v 45. minúte zásluhou Gramaha, ktorý zostal osamotený pred bránou Kristína.

Na tento gól však odpovedal svojim druhým presným zásahom v zápase Frolík a ako sa ukázalo bol to rozhodujúci gól tohto duelu. Gólový účet stretnutia uzavrel päť minút pred koncom strelou od modrej čiary pri presilovej hre obranca Gula.

• Góly a asistencie: 31. Koutnik (Šiška), 35. Frolík (Čaládi, Podstavek), 47. Frolík (Ďurčo), 55. Gula (Ďurčo, Podstavek)- 23. Parkhouse (Graham), 45. Graham.

• Rozhodcovia: Druga, Bachúrik- Žák, Danko. Vylúčenia: 8:8 navyše Bambúch a Pač 10min za nešp. správanie. Využitie: 3:1. V oslabení: 0:0

• HC Nové Zámky: Kristín (Šinkovič)- Olvecký, Gula, Bašič, Podstavek, Belovič, Hegyi, Priganc, Baron, Púchovský, Koutnik, Hrudík, Král, Mamonovs, Ďurčo, Sucharda, Weissmann, Šiška, Štefanka, Čaládi, Frolík. Tréner Ľ. Hurtaj.

HC Nové Zámky – Slovensko Orange 20 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Nové Zámky vstúpili do zápasu proti výberu Slovenska do 20 rokov s obmeneným kádrom. Viacerí hráči dostalo voľno, zrejme aby ušetrili sily pred ďalším zápasom proti Újpeštu. Novozámocký divák mal možnosť po dlhých rokoch vidieť na ľade vlastného odchovanca Igora Vyskoča. Samotný zápas bol veľmi vyrovnaný a o výsledku nakoniec rozhodli detaily.

• Góly a asistencie: 2. Bališ (Belovič, Král), 39. Sukeľ J. (Milý, Sukeľ M.), 51. Hrušík, 53. Sukeľ J. (Košecký). Vylúčenia: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

• HC Nové Zámky: Šinkovič (30. Strmeň)- Sucharda, Hrudík, Vyskoč, Král, Baron, Šiška- Hegyi, Weissmann, Surovka, Štefanka, Priganc, Púchovský, Olvecký, Belovič, Bališ. Tréner Ľ. Hurtaj.

HC Nové Zámky – Újpesti TE Budapešť 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Do stretnutia vstúpili Novozámčania výborne a svojim pohybom si vypýtali hneď presilovú hru o dvoch hráčov. Puk dostal na modrú čiaru Ďurčo a nedal hosťujúcemu brankárovi šancu – 1:0.

V 10. minúte sedel na trestnej lavici opäť hosťujúci hráč, puk sa odrazil na hokejku Priganca, ktorý do prázdnej brány zvýšil. To ale nebolo všetko, počas ďalšej početnej výhody sa presadil aj prvý útok HC, konkrétne Čaládi.

V prvej tretine zaujal divákov ešte jeden nepríjemný moment, keď nahodený puk trafil nešťastne rodáka z Komárna obliekajúceho dres maďarského tímu Karola Csányiho a ten so zakrvavenou tvárou opustil hraciu plochu.

Hoci hostia prehrávali priepastným rozdielom zbrane neskladali, čoho príkladom bol Hodosov gól z 22. minúty znamenajúci zníženie na rozdiel dvoch gólov. Potom ale prišla 25. minúta a ako inak presilová hra, na konci ktorej bol Bašič a jeho gól na 4:1.

Ako sa neskôr ukázalo, toto bol zároveň aj posledný gól stretnutia, v ktorom diváci videli ešte zopár šarvátok.

•Góly a asistencie: 5. Ďurčo (Čaládi), 10. Priganc (Hegyi, Štefanka), 18. Čaládi (Podstavek), 25. Bašič (Mamonovs) – 22. Hodos (Elomo).

• Rozhodcovia: Druga, Bachúrik – Žák, Danko. Vylúčenia: 4:11 Využitie: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350.

• HC Nové Zámky: Kristín (40. Šinkovič) – Gula, Baron, Šiška, Hrudík, Ďurčo, Vyskoč – Podstavek, Frolík, Čaládi – Mamonovs, Bašič, Koutník – Hegyi D., Štefanka, Púchovský – Priganc, Olvecký, Belovič – Bališ. Tréner Ľ. Hurtaj.

1. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  8. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť
  9. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
  10. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  1. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  2. Tipy na lyžovačku v Rakúsku
  3. SEAT predstavil e-Scooter
  4. Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu
  5. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť
  6. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

MHC Štart uratoval bod

Po zápase s ŠKP Novozámčanom do reči nebolo.

Ani desať gólov Tomáša Tschura (pri lopte) nestačilo na prvé domáce víťazstvo Štartu v zápase proti ŠKP.