Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Pred bránou sa všetci motali ako muchy v lampe

Čo ste sa z futbalových komentárov v novinách nedozvedeli...

Viac informácií a zaujímavostí nájdete v prílohe aktuálneho vydania týždenníka MY Naše novosti.

Počas futbalovej sezóny pravidelne každú nedeľu zisťujeme telefonicky výsledky a komentáre futbalových zápasov. V každom klube máme jedného dobrovoľníka, komentátora.

Niektorí futbaloví komentátori sú spoľahliví viac, iní menej. Sú takí, od ktorých dostávame pravidelne presné a pravidelné informácie. Ale máme aj tých, ktorí telefón, keď prehrajú, radšej nedvíhajú. Niektorí na zápas ani neprídu, no komentár nám hravo nadiktujú. Tí, čo sedia po zápase v krčme, často pre hluk okolia ani nepočujú, o čo ich prosíme.

Z niektorých klubov dostávame výsledky mailom alebo aj esemeskou.

Okrem gólov, zostáv, striedaní, výsledkov, polčasov a priebehu zápasu sa od futbalistov občas dozvieme aj čosi zo zákulisia dedinského futbalu. Veselé momenty ale nezverejňujeme. Nechávame si ich pre seba. Teraz sme pre vás niekoľko z nich vybrali.

• „Vyhrali sme 4:1, ale nič viac neviem, prvý polčas som predával lístky a druhý som presedel v krčme pri pive...“

• Telefón komentátora zodvihla žena: „Počkajte, manžel sa práve vrátil z futbalu.“ A zrazu sa v telefóne šeptom ozvalo: „Nehnevajte sa, ale dnes som na futbale nebol, zavolajte tajomníkovi.“

• Komentátor o zápase: „Oba tímy hrali slabo, ale rozhodca bol ešte slabší“.

• Úvod komentáru komentátora: „V tomto zápase nám boli hviezdy a vesmír naklonené.“

• V prvom polčase sa toho veľa neudialo, pred bránou sa všetci motali ako muchy v lampe...

• Na otázku, ako sa skončil zápas, komentátor odpovedal: „Počkaj chvíľu, porozmýšľam. Aha, 0:0, ale polčas neviem, niečo si vymysli.“

• V druhom polčase sa o najväčší vzruch postaral paraglajdista, ktorý pristál v strede ihriska.

• Telefonát po dvojdňovom turnaji: „Ahoj, výsledky mám iba z dneška, lebo včerajšie sme zabudli vonku na tabuli a keď v noci pršalo, všetko to zmylo.“

• Športový redaktor sa nemohol komentátorovi dovolať a tlačila ho uzávierka a jeho tlačilo niečo iné. Napokon to dopadlo tak, že naveľa zodvihol, ale s nepríjemným tónom redaktorovi povedal, či mu môžem zavolať neskôr, pretože akurát vykonáva veľkú potrebu na latríne v areáli štadióna.

• Na jednej z dedín po hodine hry zápas prerušili. Na ihrisko prišla krava (zviera, pozn. redakcie) a odmietala odísť z hracej plochy. Až po takmer polhodinovom presviedčaní sa domácim usporiadateľom podarilo zviera odohnať z hracej plochy.

• V 15. minúte prišlo ku krátkemu prerušeniu stretnutia, keď nad ihriskom dvakrát preletelo lietadlo a vyhodilo futbalové lopty, po ktoré si vybehli najmä rozradostené deti. Aj týmto domáci naznačili, že po stretnutí príde na veľké postupové oslavy.

• Futbalové stretnutie prvej okresnej triedy, susedské derby medzi Brehmi a Hodrušou – Hámre, dopadlo veľmi nepekne. V 68. min. vytiahol rozhodca hosťujúcemu hráčovi červenú kartu. Ten to neuniesol a päsťou ho zasiahol priamo do tváre. Rozhodca stratil vedomie a na ihrisko sme museli privolať záchranku.

• Mužstvo nedalo gól tri zápasy v rade. Športový redaktor zatelefonoval komentátorovi: „Nejako sa vám strelecky nedarí.“ Komentátor odpovedal: „Nóóó, tie naše lemry radšej na pive sedia, tam im to ide v útoku, ale dolu krkom.“

1. Voľby do VÚC 2017 Nové Zámky, Komáro: Zoznam kandidátov na poslancov 143