Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Pred bránou sa všetci motali ako muchy v lampe

Čo ste sa z futbalových komentárov v novinách nedozvedeli...

Viac informácií a zaujímavostí nájdete v prílohe aktuálneho vydania týždenníka MY Naše novosti.Viac informácií a zaujímavostí nájdete v prílohe aktuálneho vydania týždenníka MY Naše novosti.

Počas futbalovej sezóny pravidelne každú nedeľu zisťujeme telefonicky výsledky a komentáre futbalových zápasov. V každom klube máme jedného dobrovoľníka, komentátora.

Niektorí futbaloví komentátori sú spoľahliví viac, iní menej. Sú takí, od ktorých dostávame pravidelne presné a pravidelné informácie. Ale máme aj tých, ktorí telefón, keď prehrajú, radšej nedvíhajú. Niektorí na zápas ani neprídu, no komentár nám hravo nadiktujú. Tí, čo sedia po zápase v krčme, často pre hluk okolia ani nepočujú, o čo ich prosíme.

Z niektorých klubov dostávame výsledky mailom alebo aj esemeskou.

Okrem gólov, zostáv, striedaní, výsledkov, polčasov a priebehu zápasu sa od futbalistov občas dozvieme aj čosi zo zákulisia dedinského futbalu. Veselé momenty ale nezverejňujeme. Nechávame si ich pre seba. Teraz sme pre vás niekoľko z nich vybrali.

• „Vyhrali sme 4:1, ale nič viac neviem, prvý polčas som predával lístky a druhý som presedel v krčme pri pive...“

• Telefón komentátora zodvihla žena: „Počkajte, manžel sa práve vrátil z futbalu.“ A zrazu sa v telefóne šeptom ozvalo: „Nehnevajte sa, ale dnes som na futbale nebol, zavolajte tajomníkovi.“

• Komentátor o zápase: „Oba tímy hrali slabo, ale rozhodca bol ešte slabší“.

• Úvod komentáru komentátora: „V tomto zápase nám boli hviezdy a vesmír naklonené.“

• V prvom polčase sa toho veľa neudialo, pred bránou sa všetci motali ako muchy v lampe...

• Na otázku, ako sa skončil zápas, komentátor odpovedal: „Počkaj chvíľu, porozmýšľam. Aha, 0:0, ale polčas neviem, niečo si vymysli.“

• V druhom polčase sa o najväčší vzruch postaral paraglajdista, ktorý pristál v strede ihriska.

• Telefonát po dvojdňovom turnaji: „Ahoj, výsledky mám iba z dneška, lebo včerajšie sme zabudli vonku na tabuli a keď v noci pršalo, všetko to zmylo.“

• Športový redaktor sa nemohol komentátorovi dovolať a tlačila ho uzávierka a jeho tlačilo niečo iné. Napokon to dopadlo tak, že naveľa zodvihol, ale s nepríjemným tónom redaktorovi povedal, či mu môžem zavolať neskôr, pretože akurát vykonáva veľkú potrebu na latríne v areáli štadióna.

• Na jednej z dedín po hodine hry zápas prerušili. Na ihrisko prišla krava (zviera, pozn. redakcie) a odmietala odísť z hracej plochy. Až po takmer polhodinovom presviedčaní sa domácim usporiadateľom podarilo zviera odohnať z hracej plochy.

• V 15. minúte prišlo ku krátkemu prerušeniu stretnutia, keď nad ihriskom dvakrát preletelo lietadlo a vyhodilo futbalové lopty, po ktoré si vybehli najmä rozradostené deti. Aj týmto domáci naznačili, že po stretnutí príde na veľké postupové oslavy.

• Futbalové stretnutie prvej okresnej triedy, susedské derby medzi Brehmi a Hodrušou – Hámre, dopadlo veľmi nepekne. V 68. min. vytiahol rozhodca hosťujúcemu hráčovi červenú kartu. Ten to neuniesol a päsťou ho zasiahol priamo do tváre. Rozhodca stratil vedomie a na ihrisko sme museli privolať záchranku.

• Mužstvo nedalo gól tri zápasy v rade. Športový redaktor zatelefonoval komentátorovi: „Nejako sa vám strelecky nedarí.“ Komentátor odpovedal: „Nóóó, tie naše lemry radšej na pive sedia, tam im to ide v útoku, ale dolu krkom.“

1. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Zaočkovali už aj dve stovky zamestnancov v domovoch dôchodcov

Nemocnica v Komárne v uplynulých dňoch zrealizovala vakcináciu zamestnancov seniorských centier v regióne.

Na očkovanie sa používajú striekačky s ihlami s mŕtvym priestorom v ich hrote. Ilustračné foto.

Poslanci schválili rozpočet Nových Zámkov na rok 2021

Vyše 17 miliónov eur plánuje mesto vybrať na daniach.

Súčasné Hlavné námestie v Nových Zámkoch.

Predčasný koniec prišiel v najnevhodnejšiu chvíľu

Pandémia koronavírusu narušila v Kolárove aj oslavy storočnice futbalu.

Záber zo stretnutia proti rivalovi z Hurbanova, ktoré Kolárovčania (v červenom) vyhrali 1:0.