Komjatice podali slabý výkon, doma naplno len tri celky

Prinášame kompletné výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

(Zdroj: (JB))

Tekovské Lužany – Svätý Peter 1:1 (0:0)

Celý zápas sa odohrával prevažne medzi šestnástkami, len s minimom gólov šancí. V druhom dejstve domáci pridali na tempe. V 65. minúte bol prenikajúci zastavený nedovolene a bol nariadený pokutový kop, ktorého sa ujal Petráš a s prehľadom premenil. Hostia sa však nevzdávali a snažili sa vyrovnať. Domáca obrana do 75. minúty odolávala, avšak v 75. minúte sa na prekvapenie všetkých na štadióne lopta po strele Halásza dostala až do siete. V tomto zápase sa tak zrodila spravodlivá remíza.

SkryťVypnúť reklamu

• Góly: 65. Petráš (z PK) – 75. Halász, R Fehér, 200 divákov

LUŽANY: T. Szívos – J. Dobrota, M. Petráš , J. Balog, G. Batár, M. Polák, V. Rostás, P. Kósa, J. Klačko, V. Neznánszki, M. Viglaš

PETER: D. Dovalovský – G. Ádám Csapó, T. Cséplö , G. Halász, D. Krajčír, N. Hausleitner, J. Lakatoš, I. Zsikai, E. Vida, P. Varga, D. Dobrý

Kozárovce – Marcelová 0:0 (0:0)

Hŕstka prítomných divákov v Kozárovciach mohla sledovať kvalitný futbal. Zápas sa však odohrával prevažne medzi šestnástkami, s minimom šancí na oboch stranách. Najväčší rozruch priniesol samí záver zápasu, keď mali príležitosť na rozhodnutie zápasu najskôr hostia, o pár minút na to aj domáci. Ani jedna zo šancí však gólom neskončila a zrodila sa tak zaslúžená remíza.

• R Magdolen

KOZÁROVCE: Š. Nemček – R. Gáfrik (83. B. Krajči), T. Balážik (64. J. Ďurina), M. Lenard , D. Solčiansky, V. Hoľka (55. K. Hagara), P. Havran, M. Ďurovič, M. Bôžik, J. Krajči, J. Chlpík

MARCELOVÁ: L. Hallman – D. Horján, B. Gumbér (89. T. Svitel), Z. Török, M. Banda (86. S. Balogh), P. Németh, Z. Tóth (62. B. Lesko), J. Kečkéš, L. Gere , A. Bottyán, M. Pivoda

Podhájska – Hurbanovo 3:2 (2:1)

Domáci začali dobre, keď už v 10. minúte vyhrávali rozdielom dvoch gólov. Hostia však po druhom inkasovanom góle prebrali iniciatívu a snažili sa dostať do zápasu. To sa im podarilo a už v 16. minúte znížili na 2:1.. V druhom dejstve hostia pokračovali vo svojom nátlakovom futbale a presnou strelou z 79. minúty sa im podarilo vyrovnať. Hostia aj naďalej pokračovali vo svojom tlaku, domácich však podržal dobre chytajúci Runglík.

• Góly: 3. Lipták, 10. Nagy, 83. Haris – 79. Turza, 16. Pšenák, R Srnec

PODHÁJSKA: R. Runglík – M. Podhorec, J. Šoóš, L. Petráni, M. Sládeček, E. Sallai, P. Nagy, P. Ševčík , M. Lipták, D. Baláž, F. Haris

HURBANOVO: V. Bilkó – S. Jóba , R. Turza, M. Tužinčin, G. Tárnok, Z. Pastorek, P. Kádek, Š. Gelle, L. Kovalík, K. Pšenák, A. Šárai

Komjatice – Okoličná na Ostrove 0:3 (0:0)

Domáci v tomto zápase podali suverénne najslabší výkon jari. Hostia sa počas celého zápasu zameriavali prevažne na brejkové situácie, v prvom polčase sa však ešte gólovo nepresadili. V úvode druhého dejstva hosťujúci Horváth pekne unikol po pravej strane, nahral Meszárosovi a ten otvoril skóre zápasu. O niekoľko minút na to prišiel zbytočný faul v šestnástke domácich, po čom bol nariadený pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Meszáros a poslal hostí do dvojgólového vedenia. Hostia v 79. minúte pridali po chybe domáceho stopéra ešte jeden gól a zavŕšili tak svoje zaslúžene víťazstvo.

• Góly: 60. a 74. Meszáros (2. z PK), 79. Parádi, R Kováč

KOMJATICE: P. Hajnala – F. Barta, M. Marenčák, M. Lapšanský, M. Kmeťo, M. Marenčák , I. Selický, P. Soboňa, M. Garay, M. Krehák, A. Seidl

OKOLIČNÁ: K. Fél – P. Bohos, M. Mészáros, Ľ. Horváth, I. Meleg , Z. Halász, M. Inczédi, I. Parádi, O. Filko, M. Filko, D. Csizmadia

Bešeňov – Nesvady 3:0 (1:0)

Domáci začali veľmi aktívne, keď sa Vadkerti rútil sám na bránu hneď po úvodnom hvizde, gól však z toho nepadol. Domáci si aj naďalej vytvárali značný tlak. Prvý gól zápasu padol v 25. minúte, keď sa po samostatnom úniku presadil Vadkerti. V závere prvého polčasu mohol Maďar zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, v dobrej príležitosti však minul. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstve a domáci pokračovali vo svojom tlaku. V 70. minúte sa po Baloghovom centri dostal k lopte Maďar a zvýšil na 2:0. Domácim Maďar tesne pred koncom krásnymi nožničkami ešte zavŕšil jednoznačné víťazstvo svojho tímu.

• Góly: 25. Vadkerti, 72. a 85. R. Maďar, R Kubica

BEŠEŇOV: T. Racko – P. Krajanec, Z. Gubó, R. Miškovič, B. Deszát, T. Varga, M. Krpelán, D. Balogh, R. Vadkerti, R. Maďar , T. Varga

NESVADY: O. Gombár – M. Švantner, A. Molnár, D. Czibor, N. Horáček, K. Haris, T. Molnár , R. Valko, D. Kianek, M. Mach, G. Hengerics

Pribeta – Bánov 2:5 (0:4)

Hostia sa ujali vedenia po peknej strele z priameho kopu už v 4. minúte. Hostia pokračovali v dobrom tempe a v 28. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov mladý M. Šimunek. Na radu prišli aj domáci, ktorí však svoje dobré šance trestuhodne zahodili. Gólostroj hostí pokračoval v prvom polčase ešte dvoma gólmi, keď sa presadil Palacka a P. Šimunek. Druhý polčas kvalitou zaostal ta tým prvým. V druhom dejstve P. Šimunek zvýšil už na 0:5, s čím sa hostia uspokojili a poľavili v hre. Na radu sa tak dostali domáci, ktorí sa snažili aj za nepriaznivého stavu. V závere sa im ešte dvoma gólmi podarilo kozmeticky upraviť výsledok na 2:5.

• Góly: 64. Rigó, 85. Lakatos – 4. a 35. P. Palacka, 28. M. Šimunek, 30. a 62. P. Šimunek, R Guballa

PRIBETA: M. Nagy – D. Palovčík, J. Dobai, J. Pagurka, M. Šulák, Z. Németh, M. Lakatos, P. Rigó, A. Tinák, R. Varga, J. Varga

BÁNOV: I. Mráz – N. Kramár, P. Valachovič, Ľ. Sádecký, D. Brezík, M. Mucha, I. Valachovič , P. Šimunek, P. Palacka, M. Vittek, M. Šimunek

Dolný Ohaj – Hontianska Vrbica 1:1 (1:1)

Prítomní diváci v Dolnom Ohaji mohli sledovať vyrovnaný duel. Do vedenia sa dostali hostia v 24. minúte, keď sa z pokutového kopu presadil Kováčik. Domácim sa však podarilo vyrovnať už o pár minút, keď sa presnou hlavičkou presadil Palacka. Domáci sa v druhom dejstve snažili o strhnutie vedenia na svoju stranu, avšak neúspešne. Hostia si okrem gólu vypracovali ešte dve dobré príležitosti, pri ktorých nastrelili však len konštrukciu brány. S remízou tak môžu byť spokojné oba celky.

• Góly: 26. Palacka – 24. Kováčik (z PK), R Bircsák, 100 divákov

OHAJ: M. Solár – P. Šulák, L. Slobodník, M. Slobodník (60. P. Porubský), M. Šulák, M. Turan, P. Palacka, P. Ferus (77. P. Majerčík), M. Ferus, J. Hatala, J. Pétery

VRBICA: R. Pažický – J. Valentík, L. Kováčik, G. Kačmárik, D. Páchnik, A. Škorec, M. Chudý, V. Rakica, V. Horský, P. Pilinský (82. F. Hanuska), L. Ferencz (77. R. Herák)

Imeľ – Veľký Kýr 3:0 (2:0)

Domáci v tomto zápase podcenili súpera a nedarilo sa im hrať svoju hru, na ktorú sú zvyknutí. Hostia pricestovali v oklieštenej zostave iba s účelom brániť. Imelčania sa v úvode horko-ťažko dopracovali k úvodnému gólu, ktorý padol v 8. minúte. Do polčasu sa domácim podarilo svoj náskok ešte zvýšiť, keď sa presadil Dano. Ich trápenie potvrdzujú aj dva nepremenené pokutové kopy z druhého dejstva. Po druhom z nich, v 68. minúte sa hosťujúci brankár po nedovolenom zákroku porúčal pod sprchy predčasne. Domáci zavŕšili svoje víťazstvo v 77. minúte gólom na 3:0.

• Góly: 8. Oršolík, 40. Dano, 77. Zácsik, R Majer

ČK: 68. Száraz

IMEĽ: T. Sládeček – M. Hübsch , T. Bacigál, A. Simonics, V. Hübsch, R. Csontos, T. Oršolík, Š. Zemanek, A. Boros, A. Dano, R. Kender

KÝR: K. Száraz – A. Balog , D. Kreitš, M. Száraz, J. Száraz, A. Presinszky, J. Kugler, L. Jurík, S. Janík, M. Száraz, T. Gregor