Šok pre lídra v Palárikove, FKM s bodom

Poriadny šok zažili futbalisti Veľkého Medera v Palárikove, kde prehrali neťakane hladko. FKM si vezie bod, Komárno doma presvedčivo.

Komárno (vo fialovom) si prekvapujúco hladko poradilo doma so silnými Šúrovcami. V kole sa zrodilo aj viac prekvapujúcich výsledkov.Komárno (vo fialovom) si prekvapujúco hladko poradilo doma so silnými Šúrovcami. V kole sa zrodilo aj viac prekvapujúcich výsledkov. (Zdroj: Karol Scholtz)

Poriadny šok zažili futbalisti Veľkého Medera v Palárikove, kde prehrali neťakane hladko. FKM si vezie bod, KOmárno doma presvedčivo.

Púchov – N. Zámky 0:0

V 6. min po Zavadzanovom prieniku strieľal nepresne Gamboš a o päť minút Vanák prenikol až k bránkovej čiare, ale nenašiel spoluhráčov. V 13. min pohrozil po rohu hlavičkou tesne vedľa Kráľ. Potom sa hralo v strede ihriska s množstvom nepresností. V 25. min sa vyznamenal D. Letko, ktorý vyrazil reflexívne gólovú hlavičku Košúta k žrdi. V 31. min Kopeckému pomohla žrď po nečakanej Pastorkovej strele a v 32. min sa na bránu rútil Svorada, no v zakončení zlyhala trafil iba gólmana slabou strelou. V 35. min Kopišovom tečovaný pokus Kopecký zlikvidoval. Po prestávke založil peknú akciu v 50. min Svorada, ktorý vysunul nabiehajúceho Kopiša, ale ten sľubnú akciu pokazil. O desať minút domáceho brankára vyskúšal z diaľky Ešek. Na druhej strane z protiútoku Pastorek nedobehol dobrý center a ten istý hráč nebol úspešný ani v 70. min. Potom prižmúril oči rozhodca po faule E. Horáčka, ktorý dostal chvíľu predtým žltú kartu a druhý trest neudelil. Po Brezničanovom priamom kope Svorada hlavičkoval v 72. min tesne nad. Hostia vzápätí zaútočili a Lovska, ktorý vbehol medzi obrancov mieril iba do brankára. Veľkú šancu rozhodnúť mal v 86. min Rypák, ale ani on gól nedal. Z bodom spokojní hostia mohli nakoniec vyhrať, ale Kráľova strela sa v 90. min odrazila od žrde.

• R Patrovič, ŽK: Riška, Zavadzan, E. Horáček, Kling, 180 divákov. PÚCHOV: D. Letko – Riška, Pastorek (76. Rypák), Zavadzan, Vanák, Kopiš (83. Šimáček), Gamboš, Štrbák, Svorada, Hamár, Brezničan. Tréner J. Vágner. FKM: Kopecký – Petráš, Bombicz, Kráľ, Košút, P. Horáček (39. Vašek), E. Horáček (84. Jurík), Ešek, Szántó, M. Letko (64. Lovska), Kling. Tréner A. Štefanka.

Vrbové – Vráble 1:0 (1:0)

Hostia začali lepšie, skúšali ohroziť brankára domácich z diaľky, ale nepresne. Potom domáci prevzali iniciatívu, v 8. min. sa dostal k lopte pred šestnástkou Bočko a jeho strela skončila v sieti, keď prehodil brankára hostí – 1:0. O šesť minút neskôr kopal strelec gólu priamy kop asi z 30 metrov, no hostia sa ubránili. V 17. min. mohlo byť vyrovnané, ale Mikle netrafil v pokutovom území loptu. Na prestávku odchádzali do kabín spokojnejší domáci. Po zmene strán kopali hostia v 48. min. priamy kop, ale bez úspechu. V 66. min. sa domáci Andrísek pohral v pokutovom území s loptou, strelou prekonal aj brankára, ale obranca hostí stačil vykopnúť loptu na roh. Ďalšiu šancu vyrovnať mali Vráble Švajdom, ktorý sa rútil s loptou na bránu, no tiesnený domácim stopérom zakončil mimo. Desať minút pred koncom mohol domácich upokojiť aktívny Andrísek, ktorý po peknom sóle E. Spálovi, ale ten jeho prihrávku nedobehol. Vrbové si pripísalo prvé jarné víťazstvo.

• Góly: 8. Bočko.

• R Španka, ŽK: T. Gažík, Kubica, Sumer – Hamar, Zečević, Gonda, 125 divákov. VRBOVÉ: Dovičovič – M. Grman, Sarr, P. Grman, Mišura, Sumer, T. Gažík, Kubica (89. Dubec), Bočko (79. Ďuračka), Andrísek, I. Zelenay (71. E. Spál). Tréner M. Sedláček. SPARTAK: Vojtek – Fekiač, Husár, Gonda, Hlaváč, Dzurek (38. Balko), T. Feješ, Zečević (79. Bakaľár), Tužinský, Mikle (71. Švajda), Hamar. Tréner V. Debnár.

Komárno – Trnava C / Šúrovce 4:0 (1:0)

Domáci začali svižne a napriek tomu, že hrali v prvom polčase proti silnému vetru, mali prevahu. Po dvoch šanciach Čurgaliho a Szóráda v úvode sa Komárno ujalo vedenia v 17. min., keď po rohu hlavičkoval nezadržateľne Vladimír Kosťukevič. Hostia nehrali vyložene na obranu, ale v prvom dejstve si vážnejšiu šancu nevytvorili. Do druhého polčasu nastúpili však s odhodlaním vyrovnať a v úvodných minútach dostali domácich pod tlak. Gól však padol na opačnej strane, keď chybu brankára Babica potrestal Gonzáles. Druhý gól vrátil Komárňanom pohodu a KFC opäť prevzal iniciatívu. Hral sa z oboch strán otvorený, pre divákov atraktívny futbal so šancami na oboch stranách. Góly však už padali len do tej hosťujúcej. V 72. min. trafil ideálne z voleja hrajúci tréner domácich Szórád a strelecký účet stretnutia uzavrel dve minúty pred koncom Bartošek.

• Góly: 17. V. Kosťukevič, 51. Gonzáles, 72. Szórád, 88. Bartošek.

• R Kozolka, ŽK: Podlucký, Szórád – Dzíbela, 156 divákov. KFC: A. Kosťukevič – Nagy, Podlucký, Rapčan, V. Kosťukevič (85. Kóša), Csonka, Tóth, Szórád (78. Králik), Bartošek, Gonzáles, Čurgali (72. Taibl). Tréner Cs. Szórád. TRNAVA C: Babic – Šuran (46. Magdolen), Dzíbela, Krutý (46. Ravas), Kovársky, Virág, Pikulík, Doka (46. Holič), Hlavna, Horváth, Juhász. Tréner M. Hájíček.

Led. Rovne – Levice 1:1 (1:1)

Po nezáživnom začiatku domáca obrana umožnila v 5. min veľa priestoru Švecovi, ktorý umiestnenou strelou dostal Levice do vedenia – 0:1. Lipták v 10. min tesne minul bránu a v 13. min Ranušovu gólovú hlavičku bravúrne vyrazil Kolčár. V 19. min vyskúšal Cúcika Švec a o chvíľu sklári po peknej akcii zahodili vyloženú šancu Ranušom, ktorý prestrelil prázdnu bránu. V 22. min po faule na Ranušu premenil jedenástku Detko. O štyri minúty sa Prekop rútil sám na bránu, ale trestuhodne šancu zahodil. Do druhého polčasu domáci vstúpili laxne a dali hosťom veľa priestoru. V slabom druhom polčase sa zápas už iba dohrával bez vzruchu a remíza je za predvedený výkon oboch tímov spravodlivá.

• Góly: 22. Detko (11 m) – 5. Švec.

• R Sárai, ŽK: Varga, 250 divákov. L. ROVNE: Cúcik – Tomana, Kollár, Kresáň, Detko, Lipták (53. Buček), Riečičiar, Prekop (74. Škrapko), Ranuša, M. Hruška, Híreš. Tréner S. Mráz. FK: Kolčár – Pišky, Turnai, Turčan, Nagy (57. Kalman), Varga, Konvický, Fogad, Kazár (32. Králik, 82. Mlynka), Petráš, Švec. Tréner T. Kuťka.

Nemšová – Gabčíkovo 1:0 (1:0)

Vo vyrovnanom zápase mali v prvom polčase mierne navrch domáci hráči. V 14. min sa Nemšovčania ujali vedenia, keď po priamom kope z hranice šestnástky Amrich strelou k žrdi prekonal Rengela. Po tomto momente sa hra odvíjala najmä v strede ihriska bez väčších šancí na oboch stranách. V úvode druhého polčasu hostia zlepšili pohyb a hra sa prelievala zo strany na stranu. Obe mužstvá si však vypracovali minimum šancí. V 48. min strelu Kyselicu zrazila obrana hostí na roh. V 53. min z hranice šestnástky vystrelil Vrťo, lopta však preletela vedľa brány. V 78. min unikol po pravej strane Balážik, z hranice bránkovej čiary poslal center do šestnástky, ktorý našiel Antunoviča. Jeho strelu z voleja skvele vyrazil na roh Bobot. V nadstavenom čase sa o vsietenie gólu snažil Gašparík. Jeho prízemnú strelu Bobot vyrazil a obrana upratala loptu von zo šestnástky. Domáci hráči si tak pripísali veľmi dôležité tri body.

• Gól: 14. Amrich.

• R Valent, ŽK: Kyselica – Gašparík, Mendes, Szocs, 200 divákov. NEMŠOVÁ: Bobot – Opatovský, Vlček, Ranko, Kyselica, Amrich, Frimmel, Bakši (62. Kvasnička), Schiszler, Adamec (83. Vavruš), Husár (46. Kresánek). Tréner B. Ďuriš. OFC: Rengel – Filípek, Velický, Lasme, Balážik, Gašparík, Kósa (34. Mendes), Gőgh (73. Hubočan), Antunovič, Szocs, Vrťo (61. Balážik). Tréner J. Olejník.

Palárikovo – Veľký Meder 3:0 (2:0)

Domáci si po prehre v Leviciach v predchádzajúcom kole poriadne vstúpili do svedomia a pripravili lídrovi poriadny šok. Už v 5. minúte našiel Kubala Kunovského a bolo 1:0. Hostia sa nestačili ani spamätať a po minúte prehrávali dvojgólovým rozdielom. Tento krát bol autorom skvelej prihrávky strelec prvého gólu Kunovský a zakončovateľom Drljača. Hostia sa síce postupne spamätávali zo šoku, ale ich útočné akcie končili na dobre organizo vanej obrane domácich. Hráči OTJ boli veľmi dobre rozbehnutí a po vyše polhodine hry pridali tretí gól, keď Janso výborne uvoľnil Kunovského, ktorý nezaváhal. Hostia šli do kabín so zvesenými hlavami a to ešte ich tri minúty pred polčasom poriadne vystrašil z trestného kopu Vajda. Po zmene strán začali lepšie hostia, mali aj prevahu avšak obrana Palárikova stála v tento deň an pevných nohách a súperovi nedovolila dostať sa do šance. Vedúci celok tabuľky sa nezmohol v Palárikove ani na gól, čo sa rozhodne nečakalo.

• Góly: 5. a 33. Kunovský, 7. Drljača.

• R Marsal, ŽK: Janso, Nathán – Tuschel, Szabó, Mészáros, 250 divákov. OTJ: Balogh – Troják, Vajda, Petrovič, Kubala, Drljača (78. Španír), Janso, Sendrei, Masár (74. Holeva), Kunovský (88. Vencel), Náthán. Tréner M. Kobora. MŠK: Székely – Tuschel (68. Rózsa), Szabó, Németh, Mészáros, Pisár (46. Bognár), Musil, Speck, Čtvrtníček, Blaho (46. Szöllős), Obert. Tréner P. Lérant.

V. Ludince – Neded 2:0 (1:0)

V zápase sa stretli mužstvá, ktoré sa veľmi dobre poznajú. Futbal sa hral svižný, pre diváka vynikajúci a to preto, lebo hostia neprišli len brániť, ale hrali otvorený futbal. Domáci nastúpili po troch zápasoch, v ktorých nebodovali naplno. Jednoznačne si chceli pripísať tri body. Vyústilo to už v 9. min. do gólu Adama Kosáka, keď po samostatnom úniku Janáka a jeho strele, loptu dorazil do siete spomínaný Kosák. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Hostia si v 35. min. vypracovali príležitosť, keď strela Valachoviča išle tesne nad. V 37. min. zahrávali domáci priamy kop Janákom, no Krištof jeho strelu kryl. Do druhého polčasu nastúpili hostia v lepšej pohode a prvých desať minút boli lepším mužstvom, no napriek tomu mohli aj inkasovať po krásnej kontre Janáka. V 69. min. prišlo k vylúčeniu Vercholu, ktorý uvidel druhú žltú za nešportové správanie, keď vytrhol postrannú zástavu, po čom automaticky nasledovala žltá karta, čo bola v jeho prípade už druhá. Po tomto vylúčení na ihrisku už dominovali domáci futbalisti, ktorí svoju prevahu potvrdili v 82. minúte, keď Cingeľ krásnou strelou spoza šestnástky vymietol šibenicu Nededu. Následne sa zápas už len dohrával. Stretnutie napriek množstvu žltých kariet vôbec nebolo tvrdé, čoho dôkazom sú dobré vzťahy oboch aktérov zápasu.

• Góly: 9. Kosák, 82. Cingel.

• R Santa, ŽK: Soboňa, Cingel, Kovács – Verchola, Hambálek, Kováč, Valachovič, Krcho, ČK: 69. Verchola (N), 400 divákov. DRUŽST.: Benko – Hlaváčik, Števko, Flídr, Varga, A. Kosák, Janák, Kanyicska (69. Sásik), Soboňa (75. Horniak), Cingel (87. Mikula), Kovács. Tréner I. Kasana. FC: Krištof – Verchola, Gábriš, Hambálek, Bartoš, Brath, Kovács, Guemache, Kukučka (70. Jakubjak), Valachovič, Krcho (87. Ambruš). Tréner A. Filip.

DAC B/Vrakúň – Borčice 0:1 (0:0)

Hostia začali aktívne a v prvých desiatich minútach mali herne navrch. Postupne sa však karta začala obracať. Iniciatíva prešla na domáce kopačky. Zverenci trénera Borbélyho začali mať viac z hry, kombinačne boli lepší a po viacerých akciách zo strán a centrovaných loptách sa dostávali do dobrých šancí. Tie však nedokázali využiť a polčas tak skončil bez gólov. Aj po zmene strán pokračovali domáci v dobrej hre, tlačili sa do zakončenia a Borčiciam robili problémy najmä domáce krídelné akcie, stále však bez gólového efektu. V 76. min. však mali hostia dva rohové kopy rýchlo po sebe, ktorými poriadne zavarili domácej obrane. Dokonca z jedného strelili gól, ten ale pre ofsajd neplatil. Veľké šance naštartovali Borčice, ktoré následne dostali domácich pod tlak, ktorý vyústil v 82. min. do rozhodujúceho gólu. K lopte sa v šestnástke dostal Le Giang, dokázal sa otočiť okolo domáceho obrancu a peknou strelou rozhodol.

• Góly: 82. E. Le Giang.

• R Šima, ŽK: Egri, Belkovics, Varga – Živčic, M. Plavšič, Siva, A. Plavšič, Augustíni, 450 divákov. DAC: Izsmán – Varga, Egri, Tóth, Šnirc, Bíró, Belkovics, Gašpar, Fedor, Sabler, Nguekam. Tréner B. Borbély. ISKRA: Koníček – Siva, A. Plavšič, Decký, Gorelka (84. Masárik) – M. Plavšič (90. Mačina), Barčík, Gábor, Živčic, E. Le Giang – Luhový (57. Augustíni). Tréner Š. Grendel.