FUTBAL V. LIGA

Bánovu sa aj naďalej nedarí, vysoké víťazstvo Nesvád

Prinášame kompletné výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

Okoličná na Ostrove – Bešeňov 2:4 (0:2)

Hostia tento zápas potrebovali vyhrať. V prvom dejstvo sa dostali do dvojgólového vedenia po góloch Vargu a Deszáata. V úvode druhého polčasu sa domáci dokázali dotiahnuť na rozdiel jedného gólu a v 78. minúte Hrabovský dokonca aj vyrovnal stav zápasu. O niekoľko minút na to sa domáci dostali do vedenia, ich gól však pre údajný offisde nebol uznaný. Na opačnej strane išli hostia z následného protiútoku. V nervóznom závere uvidel domáci Csinger červenú kartu, čo využili hostia a pár minút pred koncom Varga stanovil na konečných 2:4.

• Góly: 52. Mészáros, 78. Hrabovský – 18. a 88. Tam. Varga, 43. Deszát, 81. Vadkerti, R Gádoši, 100 divákov

• ČK: 88. A. Csinger

OKOLIČNÁ: K. Fél – P. Bohos, M. Mészáros, Ľ. Horváth, I. Meleg , A. Csinger, Z. Halász, M. Inczédi, M. Hrabovský, I. Parádi (48. M. Filko), O. Filko

BEŠEŇOV: T. Racko – P. Krajanec, Z. Gubó, R. Miškovič, B. Deszát, Tom. Varga, M. Krpelán, D. Balogh , R. Vadkerti (90. E. Hajdú), Tam. Varga, A. Vanya (67. N. Eliás)

Hurbanovo – Komjatice 1:1 (1:0)

Domáci boli v prvom polčase o jeden gól, ktorý vstrelil Gelle po peknej akcii, lepší. Hostia v druhom dejstve zlepšili hru a podarilo sa im v 60. minúte vyrovnať. Ani jedno z mužstiev si už v závere nedokázalo vytvoriť žiadnu príležitosť.

• Góly: 31. Gelle – 60. Marek Marenčák, R Debnár, 250 divákov

HURBANOVO: V. Bilkó – S. Jóba, R. Turza, M. Tužinčin, G. Tárnok (70. J. Pajtinka, 90. A. Taplocsányi), J. Kling, Z. Pastorek, J. Kurák, P. Kádek, Š. Gelle, L. Kovalík (64. K. Pšenák)

KOMJATICE: P. Hajnala – F. Barta, M. Hajnuš (33. M. Garay), Marek Marenčák, M. Lapšanský, Michal Marenčák , I. Selický, P. Soboňa, Martin Marenčák, M. Kmeťo, D. Szabó (83. A. Seidl)

Marcelová – Podhájska 5:1 (3:0)

Hráči domáceho mužstva konečne zahrali veľmi dobre. Nič nenechali náhode a od úvodného hvizdu zatlačili súpera do hlbokej defenzívy a bolo len otázkou času kedy padne úvodný gól. Šancí bolo neúrekom a okrem piatich gólov domáci zahodili množstvo tutoviek. Hostia sa snažili ale dnes na dobre rozbehnutý tým domácich nemali. Čestný úspech zaznamenal kanonier P. Nagy po samostatnom úniku.

• Góly: 21. Tóth, 28. Török, 37. Gumbér, 54. Bottyán, 63. Németh – 77. Nagy, R Kollár

MARCELOVÁ: L. Hallman – D. Horján, B. Gumbér, Z. Török, M. Banda, P. Németh (79. A. Babiš), J. Kečkéš (58. R. Viderman), L. Gere , A. Bottyán, M. Pivoda, Z. Tóth (67. N. Kajtár)

PODHÁJSKA: R. Runglík – M. Podhorec, J. Šoóš, K. Bartek, E. Žiga, L. Petráni, M. Sládeček, E. Sallai, P. Nagy, R. Sedláček, P. Tantoš

Veľký Kýr – Tekovské Lužany 0:3 (0:2)

Hostia využili hrubú chybu v domácej obrane už po úvodnej štvrťhodine. Domáci si vytvorili niekoľko sľubných príležitostí na vyrovnanie, avšak hostí podržal spoľahlivý gólman. V závere prvého dejstva hostia ešte dokázali zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Druhý polčas sa odohrával prevažne medzi šestnástkami. Hostí v 65. minúte poslal do trojgólového vedenia Birdáč z priameho kopu. Domáci si v závere zápasu ešte vytvorili šance, avšak premeniť sa im žiadnu z nich nepodarilo.

• Góly: 15. Klačko, 40. Batár, 65. Birdáč, R Pavlačková, 200 divákov

KÝR: . Száraz – A. Balog , P. Malý, D. Kreitš (72. F. Kevély), M. Száraz, J. Száraz, A. Presinszky (46. J. Csepedi), J. Kugler, L. Jurík, S. Janík, M. Száraz (30. T. Bubla)

LUŽANY: M. Šebo – J. Dobrota, M. Petráš , R. Birdáč, J. Balog, E. Zorád, G. Batár (75. B. Bednár), M. Polák (70. J. Lakatoš), V. Rostás (67. V. Neznánszki), P. Kósa, J. Klačko

Hontianska Vrbica – Imeľ 0:1 (0:1)

Silný vietor v prvom polčase ovplyvnil priebeh zápasu, proti vetru hrali domáci. Hostia však ohrozovali domáci bránku najmä len po štandartných situáciách. V 31. minúte padol prvý a aj jediný gól zápasu, keď sa po rohu dostal ku lopte Gál a krkom ju dopravil do brány. V druhom dejstve hra domácich ožila, paradoxne to však boli hostia kto si vytváral šance. Hostia vyhrali zaslúžene.

• Gól: 31. Gál, R Caňo, 150 divákov

VRBICA: R. Pažický – R. Liska, L. Kováčik, G. Kačmárik, D. Páchnik, A. Škorec, M. Chudý, V. Rakica, V. Horský, P. Pilinský , L. Ferencz (74. R. Herák)

IMEĽ: T. Sládeček – M. Hübsch , T. Bacigál, A. Simonics, V. Hübsch, R. Csontos, R. Gál, T. Oršolík, J. Lovász (90. D. Csontos), T. Kovács (77. Š. Zemanek), A. Dano (88. D. Zácsik)

Bánov – Dolný Ohaj 0:2 (0:2)

Domácim sa aj naďalej nedarí, keďže sa nechytili ani v tomto zápase. O Výsledku bolo rozhodnuté prakticky už v 23. minúte, keď hosťujúci Palacka stanovil na konečných 0:2. Domáca snaha z druhého dejstva taktiež nepriniesla ovocie, hostia tak zvíťazili zaslúžene.

• Góly: 9. Turan, 23. Palacka, R Revay, 150 divákov

• ČK: 74. Rozgoň

BÁNOV: M. Juhás – J. Poláček (33. J. Rozgoň), P. Valachovič, Ľ. Sádecký, D. Brezík, Ľ. Guláš, I. Valachovič , P. Šimunek, P. Palacka, M. Vittek, V. Mészároš

OHAJ: T. Kecskes – M. Podbehlý, L. Slobodník, M. Šulák (63. M. Slobodník), P. Majerčík , M. Turan, P. Palacka, P. Ferus (39. M. Chleban), M. Ferus, J. Hatala (78. P. Porubský), J. Pétery

Nesvady – Pribeta 5:0 (0:0)

V úvode mali na vrch hostia, keď sa im darilo vytvárať si sľubné príležitosti. V závere prvého dejstva však ožili domáci, prvý polčas bol tým pádom vyrovnaný. V druhom dejstve sa však obraz hry zmenil a domáci prehrali hostí po všetkých stránkach. Ich gólostroj naštartoval v 52. minúte A. Molnár. Do konca zápasu domáci pridali do siete hostí po excelentnom výkone ešte 4 góly.

• Góly: 52. a 69. A. Molnár, 62. Valko, 75. a 88. Kianek, R Belnaský, 200 divákov

NESVADY: Gombár – Varga, Švantner, A. Molnár, Czibor, Starovič, Haris, T. Molnár, Kianek, Hegedüš, Mach

PRIBETA: Nagy – Palovčík, Mayer, Pagurka, Sýkora, Németh, Varga, Rigó, Šulák, Lacza, Varga

Svätý Peter – Kozárovce 3:1 (1:0)

V tomto zápase domáci podali najlepší výkon v jarnej časti. Do vedenia sa dostali po pokutovom kope už v 20. minúte. Hostia hrali dobre, v prvom polčase sa však gólovo nepresadili. Domáci pokračovali vo svojom dobrom výkone aj v druhom dejstve, keď pridali do siete hostí ešte ďalšie dva góly. Domáci mohli vyhrať aj vyšším výsledkom.

• Góly: 20. a 61. Lakatoš (1. z PK), 71. Cong (z PK) – 69. Bôžik, R Krč

PETER: D. Dovalovský – G. Ádám Csapó, T. Cséplö , G. Halász, D. Krajčír (80. M. Urbánek), N. Hausleitner (70. D. Dobrý), P. Nguyen Cong, J. Lakatoš (90. I. Benc), I. Zsikai, E. Vida, P. Varga

KOZÁROVCE: Š. Nemček – R. Gáfrik, M. Lenard , D. Solčiansky, V. Hoľka, P. Havran, M. Ďurovič, K. Hagara (76. T. Balážik), M. Bôžik, J. Ďurina (46. J. Chlpík), L. Švolík (65. J. Kosmály), Šebo (Lužany) – Czibor (Nesvady), Zsikai (Sv. ⋌