Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš
VOLEJBAL – EXTRALIGA

Rovnakí finalisti ligy aj pohára

Finále začali prehrou. Ale v piatom a zároveň rozhodujúcom semifinálovom zápase nedali Spartakovci svojmu súperovi z Prievidze žiadnu šancu.

Prešovskému útoku čelí trojblok Komárňanov. Z víťazstva v prvom finálovom zápase sa tešili Šarišania.

Semifinále – 5. zápas:

Spartak VKP Komárno – VK Prievidza 3:0 (22, 17, 14) – konečný výsledok série 3:2, Komárno postúpilo do finále.

Zápas trval 79 minút, rozhodovali: Daruľa a Malík, 500 divákov.

Aj v piatom rozhodujúcom zápase o postup do finále rozhodlo domáce prostredie. A hoci sa pravdupovediac čakal vyrovnanejší duel, Komárno sa na svojho súpera dokonale pripravilo a napokon to pretavilo aj do výsledku. V perfektnej diváckej kulise pred veľmi slušnou návštevou boli zastúpené oba fanúšikovské tábory a spočiatku mali väčší dôvod na radosť hostia.

Tí sa tešili z úvodu prvého setu, no domáci otočili na 12:9. Potom však Prievidza vyrovnala na 13:13 a vyrovnaný set pokračoval až do stavu 18:18. Vtedy Komárno odskočilo na dôležitý dvojbodový rozdiel a potom už dotiahlo set do úspešného konca.V druhom si

domáci dali pozor na začiatok, ktorý ovládli a keď viedli 6:1, hosťujúci tréner si bral oddychový čas.

Domáci však predvádzali skvelú hru a viedli

12:5. Aj naďalej držali set Komárňania pevne v rukách a aj keď sa hostia dotiahli na 19:16, Komárno opätovne spresnilo hru a vyhralo aj druhý set.

Tretí set sa odvíjal od úspešného vstupu do tohto dejstva, ktorý zvládlo lepšie Komárno a viedlo 6:3, no keď ušlo na 9:3 a 15:7, Spartak VKP bol nezastaviteľný. Zvýšil na 20:10 a neskôr aj na 22:10 a bolo jasné, že Komárno sa historicky môže tešiť na premiérové finále extraligy volejbalistov. Zdolalo veľmi kvalitného súpera a zaslúžený aplauz na seba nenechal dlho čakať a niekde znie azda aj do teraz...

• Komárno: Pělucha 7, Hollý 5, A. Patúc 11, Demčák 3, Horník 22, Kišš 2, libero Ľ. Ne mec (M. Patúc 0, Z. Németh 0, Demeter 1, Ferencz 0). Tréner: D. Oravec.

POVEDAL PO ZÁPASE

Daniel Oravec (tréner Spartak VKP Komárno): „V prvom sete bolo vidno na obidvoch družstvách, že sa hrá o všetko. Bol to rozhodujúci zápas a v prvom sete každý chvíľku viedol. Na konci sme to však pri vedení o dva body uhrali. Od polovice druhého setu už bol potom zápas jasne v našich rukách a tretí set bol exhibícia. Tešíme sa na finále, jeden deň si oddýchneme a v sobotu cestujeme do Prešova. Uvidíme, ako vydržíme so silami, Prešov má určite motiváciu, ale aj my sa budeme snažiť čo najviac.“

Finále – 1. zápas

VK MIRAD PU Prešov – Spartak VKP Komárno 3:0 (20, 21, 26) – stav série 1:0

Zápas trval 80 minút, rozhodovali: Malík a Mokrý.

Prešovčania začali prvý finálový duel dobre a pri servise kapitána Sopka si hneď vypracovali trojbodový náskok. Domáci mali na navrch, darilo sa im eliminovať hlavné útočné esá hostí Patúca a Horníka a prvý set vyhrali bez problémov 25:20.

V druhom sete vyhrávali hostia z Komárna 18:15, ale Prešov zapol, rýchlo vyrovnal a zvládol aj koncovku. Druhý set vyhrali domáci 25:21 a boli krok od prvého víťazstva. Komárno sa snažilo o zvrat a v koncovke tretieho setu malo k dispozícii dva setbaly za stavu 24:22, ale domáci oba zlikvidovali a napokon vyhrali tretí set 28:26.

Komárno: Pělucha, Hollý, A. Patúc, Demčák, Horník, Kišš, libero Ľ. Nemec. Tréner: D. Oravec.