Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
VOLEJBAL – EXTRALIGA

Rovnakí finalisti ligy aj pohára

Finále začali prehrou. Ale v piatom a zároveň rozhodujúcom semifinálovom zápase nedali Spartakovci svojmu súperovi z Prievidze žiadnu šancu.

Prešovskému útoku čelí trojblok Komárňanov. Z víťazstva v prvom finálovom zápase sa tešili Šarišania.Prešovskému útoku čelí trojblok Komárňanov. Z víťazstva v prvom finálovom zápase sa tešili Šarišania.

Semifinále – 5. zápas:

Spartak VKP Komárno – VK Prievidza 3:0 (22, 17, 14) – konečný výsledok série 3:2, Komárno postúpilo do finále.

Zápas trval 79 minút, rozhodovali: Daruľa a Malík, 500 divákov.

Aj v piatom rozhodujúcom zápase o postup do finále rozhodlo domáce prostredie. A hoci sa pravdupovediac čakal vyrovnanejší duel, Komárno sa na svojho súpera dokonale pripravilo a napokon to pretavilo aj do výsledku. V perfektnej diváckej kulise pred veľmi slušnou návštevou boli zastúpené oba fanúšikovské tábory a spočiatku mali väčší dôvod na radosť hostia.

Tí sa tešili z úvodu prvého setu, no domáci otočili na 12:9. Potom však Prievidza vyrovnala na 13:13 a vyrovnaný set pokračoval až do stavu 18:18. Vtedy Komárno odskočilo na dôležitý dvojbodový rozdiel a potom už dotiahlo set do úspešného konca.V druhom si

domáci dali pozor na začiatok, ktorý ovládli a keď viedli 6:1, hosťujúci tréner si bral oddychový čas.

Domáci však predvádzali skvelú hru a viedli

12:5. Aj naďalej držali set Komárňania pevne v rukách a aj keď sa hostia dotiahli na 19:16, Komárno opätovne spresnilo hru a vyhralo aj druhý set.

Tretí set sa odvíjal od úspešného vstupu do tohto dejstva, ktorý zvládlo lepšie Komárno a viedlo 6:3, no keď ušlo na 9:3 a 15:7, Spartak VKP bol nezastaviteľný. Zvýšil na 20:10 a neskôr aj na 22:10 a bolo jasné, že Komárno sa historicky môže tešiť na premiérové finále extraligy volejbalistov. Zdolalo veľmi kvalitného súpera a zaslúžený aplauz na seba nenechal dlho čakať a niekde znie azda aj do teraz...

• Komárno: Pělucha 7, Hollý 5, A. Patúc 11, Demčák 3, Horník 22, Kišš 2, libero Ľ. Ne mec (M. Patúc 0, Z. Németh 0, Demeter 1, Ferencz 0). Tréner: D. Oravec.

POVEDAL PO ZÁPASE

Daniel Oravec (tréner Spartak VKP Komárno): „V prvom sete bolo vidno na obidvoch družstvách, že sa hrá o všetko. Bol to rozhodujúci zápas a v prvom sete každý chvíľku viedol. Na konci sme to však pri vedení o dva body uhrali. Od polovice druhého setu už bol potom zápas jasne v našich rukách a tretí set bol exhibícia. Tešíme sa na finále, jeden deň si oddýchneme a v sobotu cestujeme do Prešova. Uvidíme, ako vydržíme so silami, Prešov má určite motiváciu, ale aj my sa budeme snažiť čo najviac.“

Finále – 1. zápas

VK MIRAD PU Prešov – Spartak VKP Komárno 3:0 (20, 21, 26) – stav série 1:0

Zápas trval 80 minút, rozhodovali: Malík a Mokrý.

Prešovčania začali prvý finálový duel dobre a pri servise kapitána Sopka si hneď vypracovali trojbodový náskok. Domáci mali na navrch, darilo sa im eliminovať hlavné útočné esá hostí Patúca a Horníka a prvý set vyhrali bez problémov 25:20.

V druhom sete vyhrávali hostia z Komárna 18:15, ale Prešov zapol, rýchlo vyrovnal a zvládol aj koncovku. Druhý set vyhrali domáci 25:21 a boli krok od prvého víťazstva. Komárno sa snažilo o zvrat a v koncovke tretieho setu malo k dispozícii dva setbaly za stavu 24:22, ale domáci oba zlikvidovali a napokon vyhrali tretí set 28:26.

Komárno: Pělucha, Hollý, A. Patúc, Demčák, Horník, Kišš, libero Ľ. Nemec. Tréner: D. Oravec.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.