MBK vyhral aj vonku a má tri mečbaly

Basketbalisti MBK Rieker Com -therm Komárno si dvoma víťazstvami nad svojim semifinálovým súperom z Bratislavy si priblížili finále na dosah.

Nad všetkými Komárňan Siniša Bilič. Jeho smeč znamená symbolicky koniec všetkým nádejam Interistov v treťom semifinálovom zápase.Nad všetkými Komárňan Siniša Bilič. Jeho smeč znamená symbolicky koniec všetkým nádejam Interistov v treťom semifinálovom zápase. (Zdroj: Karol Scholtz)

2. semifinále: BK Inter Incheba Bratislava – MBK Rieker Com Therm Komárno 75:78 (14:22, 20:24, 21:15, 20:17)

Inter sa síce ujal vedenia (4:0), ale inak hral v prvej štvrtine katastrofálne. Nedôrazná obrana, neškodná ofenzíva, naivné prihrávky, nepresná koncovka – to všetko posadilo hostí na koňa. Tí ani nemuseli príliš excelovať, stačilo, aby hrali pozorne v obrane v trpezlivo v ofenzíve. V závere štvrtiny vzrástlo ich vedenie na 22:14.

SkryťVypnúť reklamu

V úvode ďalšej už prehrávali dvojciferne (napr. 14:27). Domáci sa postupne začali presadzovať, ale Komárno okamžite kontrovalo. V 18. min tak viedlo už o 17 bodov (43:26). Konečnú podobu polčasovému skóre dal trojkou vedno s klaksónom Miloševič (34:46) a odrazu to s domácimi nevyzeralo až tak tragicky.

Po zmene strán žlto-čierni pôsobili podstatne lepším dojmom, no ešte aj v 24. min prehrávali o 17 bodov (41:58). Potom sa však začala ich stíhacia jazda. Vďaka nej vstupovali do záverečnej časti len so 6-bodovým mankom (55:61). Vyrovnania sa dočkali v 32. min po Sedmákovom zakončení (61:61).

Súperi sa potom opakovane vystriedali vo vedení, Inter vyhrával najviac o tri body (66:63 a 68:65), lenže potom sa o čosi viac darilo hosťom, necelé dve minúty pred koncom viedli 74:70. Inter sa dočkal vyrovnania pol minútu pred klaksónom po Miloševičovej trojke (75:75). Loptu mali hostia, po time-oute ju vhadzovali na polovici Interu, tá sa dostala k Jankovičovi a ten 9 s. pred koncom stanovil konečné skóre – 78:75. Inter skúsil ešte odpovedať Sedmákom, ale neúspešne.

Poslednú strelu mal k dispozícii Miloševič, lenže skrumáž na trojkovom oblúku rozhodcovia neposúdili ako faul, Komárňania sa zmocnili lopty a bolo po zápase i nádejach Interu na vyrovnanie.

• TH: 9/16 – 14/21, Trojky: 6 – 10, Fauly: 20 – 23, Rozhodovali: Tomašovič – Fuska – Pipíška

• Komárno: Bannister 18 & 11 asistencií, Alawoya 15 & 14 doskokov, Jankovič 13, Igrutinovic 9 & 10 doskokov, Bilič 7 (Kozlík 8, Halada 5, Kratochvíl 3, Jurčina 0, Marchyn 0, Maslík 0, Stojanov 0)

POVEDALI PO ZÁPASE:

Miljan Čurovič (tréner Komárna): „Bol to ťažký zápas. Priebeh bol podobný ako v sobotu v Komárne. Čakali sme na reakciu Interu a ona prišla. Inter ukázal snahu a znova otočil. Ale opäť bolo vidno silu nášho mužstva, ktoré sa nevzdáva. Myslím si, že víťazstvo sme si zaslúžili práve vďaka tímovému duchu a tomu, že sa nevzdávame. Iné družstvá by sa možno už zložili a mysleli si, že je po zápase. My nie a vďaka tomu sme zvládli veľmi dôležitý zápas.“

Jan Kratochvíl (kapitán Komárna): „Stretnutie bolo veľmi náročné, aj keď začiatok bol pre nás veľmi sľubný. Utvorili sme si super náskok a chceli sme ho udržať po celý zápas. Bohužiaľ, vydržať v takom tempe, s takým nasadením, takou obranou a takou úspešnosťou po celých štyridsať minút nejde. Pripravovali sme aj mentálne, aby sme nerobili chyby. Tie prišli, Inter začal doťahovať, chvíľku viedol, ale šťastnou trojkou sme rozhodli zápas.“

3. semifinále: MBK Rieker Com Therm Komárno – BK Inter Incheba Bratislava 91:74 (29:18, 22:14, 21:28, 19:14)

Vypredaná hala sledovala od začiatku veľmi dobrý zápas, v ktorom domáci od prvých minút nenechali nič na náhodu a šli nekompromisne za svojim cieľom. Komárno povzbudené víťazstvom v Bratislave začalo veľmi sebavedome, koncentrovane a opäť lepšie zvládlo prvé dve štvrtiny stretnutia.

V tej tretej prišiel na zverencov trénera Čuroviča útlm, čo hostia využili na skorigovanie výsledku. Domáci sa z ťažkostí dostali pomerne rýchlo, záverečnej štvrtine opäť dominovali a doviedli tak zápas aj na veľkú radosť svojich fanúšikov do víťazného konca.

• TH: 15/25 – 10/13, Trojky: 12 – 10, Fauly: 20 – 28, Rozhodovali: Zubák – Lukáč T. – Karniš

• Komárno: Bannister 23 & 12 asistencií, Alawoya 21, Jankovič 17, Igrutinović 15, Bilič 6 (Kozlík 6, Kratochvíl 3, Halada 0, Jurčina 0, Marchyn 0, Maslík 0, Stojanov 0)

Miljan Čurovič (tréner Komárna): „Bol to dôležitý zápas pre obidve družstvá. Ako zatiaľ všetky v sérii, aj tentoraz sme lepšie zvládli začiatok duelu a prvý polčas. Nevyhli sme sa síce útlmu na konci tretej a začiatku štvrtej štvrtiny, no aj na tréningoch sme pracovali na tom, aby sme sa z neho dostali a dnes sa nám cez neho podarilo preniesť a zaslúžene sme zápas vyhrali. Družstvu Interu gratulujem za bojovnosť, ktorú tu predviedli, bolo to ťažké stretnutie play-off. Z víťazstva sa tešíme, ale ešte nič nie je hotové. V stredu je ďalší zápas, ideme ďalej a myslím si, že Inter ešte bude mať čo povedať k tejto sérii.“

Saša Janković (hráč Komárna): „Do zápasu sme išli s maximálnym sebavedomím a koncentráciou. Od začiatku stretnutia sme diktovali tempo hry my a snažili sme sa ho udržať počas celých štyridsať minút. Dodržovali sme pokyny trénera, hrali sme kolektívne a ukázali sme väčšiu bojovnosť a nasadenie. Týmto by som sa chcel poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás počas celého stretnutia opäť hnali dopredu. “