Svoje ambície chcú naplniť postupom do I.triedy MO

Obec Černík ako i futbalový klub, ktorý ju reprezentuje, patria v regióne medzi tie najmenšie.

MUŽI– Horný rad z ľava : tréner Ľubomír Vaškovič, predseda klubu Peter Kozár, hospodár Juraj Červenka, Lukáš Kanás, Miroslav Dojčan, Martin Jesenič, Mário Pečimuth, Ivan Očkaj, Michal Kuruc, Aleš Šebik, Miroslav Adamik a členovia výboru Michal Navrátil, IMUŽI– Horný rad z ľava : tréner Ľubomír Vaškovič, predseda klubu Peter Kozár, hospodár Juraj Červenka, Lukáš Kanás, Miroslav Dojčan, Martin Jesenič, Mário Pečimuth, Ivan Očkaj, Michal Kuruc, Aleš Šebik, Miroslav Adamik a členovia výboru Michal Navrátil, I (Zdroj: RG)

ČERNÍK. Futbalisti 1. FC Černík pôsobili počas mnohých rokov v III. triede oblastných majstrovstiev a ani v tejto súťaži nepatrili k celkom, ktoré tvrdili muziku na popredných priečkach tabuľky, či dokonca pomýšľali o postupe do tej vyššej.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prelomovou sa však stala sezóna 2008(2009, v ktorej Černík postúpil do dvojky. V prvých rokoch sa pohyboval v strede tabuľky, avšak v konečnom zúčtovaní posledných dvoch ročníkov zostal nešťastne o jediné miesto za postupovou čiarou.

„Do tejto novej sezóny sme však už vstúpili so zámerom, že nič nechceme nechať na náhodou a že s postupom do I. triedy to myslíme vážne,“ hovorí manažér klubu Peter Kozár. Černíčania potvrdili tieto slová svojho manažéra už počas jesene, keď im vyšiel najmä záver prvej časti súťaže, v ktorom sa im podarilo trikrát v rade zvíťaziť na ihriskách súperov (Bíňa, Kolta,Nána) a stali sa tak polovičným majstrom.

SkryťVypnúť reklamu

„Káder sa nám podarilo skonsolidovať už pred začiatkom nového ročníka a to najmä tým, že sme posťahovali našich hráčov z iných klubov, ktorí tam boli na hosťovaniach. Vydarila sa nám zimná príprava počas ktorej sme odohrali 6 prípravných stretnutí. Prehrali sme iba v generálke na jarnú časť súťaže so susedným Vinodolom 0:1. Pri A – mužstve pracuje ako tréner Ľubomír Vaškovič, ktorý disponuje licenciou UEFA „B“. Tréningový proces prebieha kvalitne s príkladným prístupom všetkých hráčov.

Pred jarou nás výrazne posilnili Mário Pečimúth z Komjatíc a náš odchovanec Lukáš Kanás, ktorý sa vrátil zo štvrtoligových Tvrdošoviec. Na finančnú podporu sa môžeme spoľahnúť len zo strany obce. Veľká vďaka patrí nášmu starostovi Ľudovítovi Kuťkovi, ktorý je k futbalu veľmi priaznivo naklonený a ktorý v minulosti pôsobil vo vedení nášho klubu, takže situáciu veľmi dobre pozná“, objasňuje manažér Kozár.

SkryťVypnúť reklamu

Ambície 1.FC Černík sú podložené aj perspektívnym dorasteneckým družstvom, ktoré je v súčasnosti na 3. mieste MO. Chlapci presvedčili o svojich kvalitách aj na zimnom halovom turnaji v Nesvadoch, kde skončili na druhom mieste. Po spanilej jazde, počas ktorej znepríjemnili život aj družstvám z vyšších súťaží, stroskotali iba vo finále na dorastencoch zo Šurian, ktorí však pôsobia v III. lige.

„Áno ide o veľmi dobrý kolektív šikovných futbalistov, s ktorými pracuje kvalitný tréner Marcel Uher, takisto držiteľ licencie UEFA „B“. Problém je len s tým, že dorastenecký káder máme veľmi úzky. Snažíme sa síce dotiahnuť do futbalu ďalších chlapcov, čo však v dnešnej dobe nie je až tak jednoduché. Až na dvoch zo susedného Vinodolu máme v dorasteneckom družstve samých vlastných hráčov. Spomedzi nich sú najtalentovanejší bratia Šebíkovci, ktorí sú dá sa povedať pýchou futbalu v Černíku, objasnil situáciu okolo mládeže Peter Kozár.

SkryťVypnúť reklamu

Vyzerá to teda tak, že od budúcej sezóny, by sa mal hrať v Černíku prvotriedny futbal..

„ Súťaž máme veľmi dobre rozohranú, navyše nám praje aj vyžrebovanie, keď z 11 zápasov na jar odohráme až 7 na domácom trávniku a iba štyrikrát pocestujeme k súperom. Účinkovanie v I. triede MO si želáme všetci už aj z toho dôvodu, že v “jednotke“ máme takmer všetkých súperov v blízkom okolí.

Derby stretnutia so susedmi by dozaista boli veľmi atraktívne, čo aj naši fanúšikovia, pre ktorých futbal v prvom rade hráme, potrebujú“, povedal na záver manažér FC Černík Peter Kozár.

0_cernik2_r1970_res.jpg

DORAST – Horný rad z ľav: tréner Marcel Uher, Lukáš Chovan,Matej Gubo, Denis Marcinkech, Miroslav Ksenič, Tomaš Rozgoň, Dominik Klein, Matúš Ondrišek. Dolný rad z ľava: Filip Gubo, Filip Šebik, Lukáš Vašek, Matúš Hlinka, Mário Šišmiš, chýba Marian Šebik.⋌FOTO: RG

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nové Zámky

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 962
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 492
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 339
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 576
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 864
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 297
  7. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 001
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 758
  1. Ján Karas: Mýtus o rovnakom štarte: O tých, čo bežia bosí za dôstojnosťou
  2. Jozef Huljak: Apple Intelligence v Číne: Prečo si Apple vybral Alibabu a ako geopolitika ovplyvňuje nasadenie AI v iPhonoch
  3. Martin Fronk: Dolná Strehová nie je len o termálnej vode. Tu sa zrodila Tragédia človeka!
  4. Viktor Pamula: Ako mestská televízia vláde pomáha
  5. Ondřej Havelka: Nahota a fascinující tradice. Kultura a náboženství u Čadského jezera
  6. Otilia Horrocks: Poplach v Smere SD spôsobil Europoslanec p.T. Zdechovský / plus 2 x video/
  7. František Kukura: Konformizmus: Ako si pomaly zradíš dušu a ešte sa pri tom usmievaš
  8. Radko Mačuha: Tak sme si vyštrngali deň pracovného nasadenia.
  1. Janka Bittó Cigániková: Šialený zákon na ochranu kňazov schválený. Od 1. júla ich musia pustiť všade - aj na gynekologické a detské oddelenia 77 216
  2. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 25 779
  3. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 12 186
  4. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 12 166
  5. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 11 048
  6. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 9 262
  7. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy 6 027
  8. Elena Antalová: Pani riaditeľka STVR, to Vy? 5 768
  1. Radko Mačuha: Tak sme si vyštrngali deň pracovného nasadenia.
  2. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  3. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  4. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  5. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  6. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
  7. Yevhen Hessen: Ukrajinská komunita na Slovensku a dejiny kultúrnych väzieb
  8. Marcel Rebro: Deň detí bez otcov a s ruskými dronmi nad hlavou
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nové Zámky, Štúrovo a Komárno - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nové Zámky

Na mieste archeologického výskumu sa pravidelne pohybujú aj nepovolané osoby, vrátane členov dezinformačnej scény.

Vstup na miesto výskumu môže skončiť vysokou pokutou.


Počas letných prázdnin pravidelne klesá počet cestujúcich v regionálnych vlakoch. ZSSK preto predložila Ministerstvu dopravy SR návrh na dočasné prispôsobenie grafikonu, ktoré by sa týkalo 39 regionálnych liniek.


Fabrika v Číne, ktorej kópia má vyrásť v Šuranoch.

Spravila tak na základe minuloročnej investičnej zmluvy.


Výmenu župných pozemkov pri školách za penzión v Radave podporili aj krajskí poslanci Maďarskej Aliancie. Ich klub vedie Iván Farkas (vpravo).

Krycí manéver, reaguje Hlina.


3

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

  1. Ján Karas: Mýtus o rovnakom štarte: O tých, čo bežia bosí za dôstojnosťou
  2. Jozef Huljak: Apple Intelligence v Číne: Prečo si Apple vybral Alibabu a ako geopolitika ovplyvňuje nasadenie AI v iPhonoch
  3. Martin Fronk: Dolná Strehová nie je len o termálnej vode. Tu sa zrodila Tragédia človeka!
  4. Viktor Pamula: Ako mestská televízia vláde pomáha
  5. Ondřej Havelka: Nahota a fascinující tradice. Kultura a náboženství u Čadského jezera
  6. Otilia Horrocks: Poplach v Smere SD spôsobil Europoslanec p.T. Zdechovský / plus 2 x video/
  7. František Kukura: Konformizmus: Ako si pomaly zradíš dušu a ešte sa pri tom usmievaš
  8. Radko Mačuha: Tak sme si vyštrngali deň pracovného nasadenia.
  1. Janka Bittó Cigániková: Šialený zákon na ochranu kňazov schválený. Od 1. júla ich musia pustiť všade - aj na gynekologické a detské oddelenia 77 216
  2. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 25 779
  3. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 12 186
  4. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 12 166
  5. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 11 048
  6. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 9 262
  7. Marcel Rebro: Sexuálne násilie Červenej armády pri oslobodzovaní Európy 6 027
  8. Elena Antalová: Pani riaditeľka STVR, to Vy? 5 768
  1. Radko Mačuha: Tak sme si vyštrngali deň pracovného nasadenia.
  2. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  3. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  4. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  5. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  6. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
  7. Yevhen Hessen: Ukrajinská komunita na Slovensku a dejiny kultúrnych väzieb
  8. Marcel Rebro: Deň detí bez otcov a s ruskými dronmi nad hlavou

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu