Utorok, 19. november, 2019 | Meniny má Alžbeta
HOKEJ - 2. LIGA

Baráž sa rozhodne dnes v Brezne

Po dvoch barážových zápasoch o postup do I.ligy je stav 1:1. Rozhodujúci zápas sa hrá dnes v Brezne.

(Zdroj: (RG))

1. barážový zápas o postup do I.ligy

HC Nové Zámky – MHK Humenné 6:3 (0:0, 2:1, 4:2) – na zápasy 1:0

Pekná návšteva na novozámockom zimnom štadióne ( vyše 1200 divákov) mohla sledovať od úvodných minút vyrovnaný, dramatický a veľmi kvalitný hokej. Po bezgólovej prvej tretine, v ktorej sa mužstvá iba spoznávali navzájom, v tej prostrednej už prišlo na rad aj korenie hokeja – góly.

Už v prvej minúte tejto časti hry našiel Čaládi pred bránou dobre postaveného Frolíka, ktorý otvoril skóre. V 35. minúte využili hostia presilovú hru, keď po Segľovej prihrávke vyrovnal Roháčik. O minútu na to však na opačnej strane predviedol skvelú individuálnu akciu Podstavek a bolo 2:1.

Domácich fanúšikov zmrazil už po 17 sekundách tretej tretiny Linet, ktorý zužitkoval Segľovu prihrávku a vyrovnal. Potom však Zámky zapli na vyššie obrátky a prejavili sa aj skúsenosti hráčov HC.

V 43. minúte prišli dva „zlepené“ góly z hokejok Weissmanna a Čaládiho a domáci odskočili svojmu súperovi na dva góly. V 48. minúte zvyšoval už Čaládi na 5:2 a aj keď ešte húževnatí Humenčania Čížekom znížili, posledné slovo v zápase mal domáci Faith, ktorý pohodle skóroval do prázdnej brány po ideálnej prihrávke Urama.

• Góly HC: Čaládi 2, Frolík, Podstavek, Weissmann, Faith.

• HC: Cikánek – Huba, Ďurčo, Frolík, O. Štefanka., Podstavek – Kowalczyk, Šiška, Uram, Faith, Weissmann – Baron, Hrudík, Čaládi, M. Štefanka., Tábi – Sucharda, Král, Rejžek, Korytko, Púchovský. Tréner Ľ. Hurtaj.

POVEDAL PO ZÁPASE

Ľubomír Hurtaj (tréner HC Nové Zámky)

„ Nevedeli sme, čo od súpera môžeme očakávať. Humenné ma príjemne prekvapilo, hralo lepší hokej ako som videl v I. lige. Aj po vyrovnávajúcom góle na začiatku tretej tretiny som zostal pokojný, veril som svojim hráčom. Ich kvalita a skúsenosti sa napokon potvrdili.“

2. barážový zápas o postup do I.ligy

MHK Humenné – HC Nové Zámky 3:3 (2:0, 1:2, 0:0) – na zápasy 1:1

Domáci sa dostali do vedenia už v 7. minúte, keď Krajčoviča prekonal Pavol Bolib-

ruch. V 17. minúte využil vylúčenie Miroslava Štefanku skúsený Ľubomír Sabol, ktorý poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. V druhej tretine videli diváci v Humennom ďalšie vylúčenia a konkrétne vto Suchardovo v 32. minúte potrestal opäť Ľubomír Sabol, ktorý svoje najlepšie časy prežil v extraligových Košiciach.

Následne však na trestnú smeroval domáci Mihalič a desať sekúnd pred jeho návratom znížil na 3:1 Michal Šiška. Už o minútu neskôr bol náskok domácich len jednogólový, keď sa po prihrávke Frolíka puku zmocnil Albín Podstavek a prekonal Dávida Okoličányho. V nasledujúcich minútach sa už skóre nezmenilo a z víťazstva 3:2 sa tak radovalo domáce MHK Humenné.

• Góly HC:35. Šiška (Uram), 36. Podstavek (Frolík, Faith). Rozhodovali: Snášel – Ľ: Šoltés, R. Šoltés. Vylúčenia: 5:5. Využitie: 2:1. V oslabení: 0:0. Strely na bránu: 33:22.

• HC: Krajčovič – Huba, Ďurčo, Frolík, Čaládi, Podstavek – Kowalczyk, Šiška, Uram, Faith, Dubec – Baron, Hrudík, Brandis, M. Štefanka, Rejžek – Sucharda, Král, Tábi, O. Štefanka , Korytko. Tréner Ľ. Hurtaj.