Prevrátené vagóny odstraňujú špeciálne koľajové žeriavy

Tieto práce potrvajú niekoľko dní. ŽSR preto upozorňujú cestujúcu verejnosť, že v smere Štúrovo Levice budú aj naďalej na úseku Štúrovo Čata premávať namiesto vlakov autobusy.

Železnice Slovenskej republiky s nasadením všetkých dostupných síl a prostriedkov pracujú na odstránení následkov vykoľajenia nákladného vlaku z nedele 1. marca 2015 na železničnej stanici v Štúrove.Železnice Slovenskej republiky s nasadením všetkých dostupných síl a prostriedkov pracujú na odstránení následkov vykoľajenia nákladného vlaku z nedele 1. marca 2015 na železničnej stanici v Štúrove. (Zdroj: tasr)

ŠTÚROVO. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) už druhý deň pracujú na odstránení následkov nehody, pri ktorej sa v nedeľu 1. marca vykoľajil na stanici v Štúrove vlak. Patrí súkromnej spoločnosti Prvá slovenská železničná a smeroval z maďarskej obce Szob do Bolerázu s nákladom kukurice.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pri vjazde do stanice sa z celkového počtu 22 vozňov vykoľajilo päť. Jeden sa prevrátil na strechu, tri zostali ležať na boku a jeden vozeň sa vykoľajil. Pri nehode sa našťastie nikto nezranil, výrazne však zostáva obmedzená železničná doprava v danom úseku. V smere Štúrovo Levice, konkrétne v úseku Štúrovo Čata, premáva náhradná autobusová doprava, medzinárodné vlaky do a z Maďarska jazdia odklonom cez Komárno, uviedla hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

SkryťVypnúť reklamu

Ešte v priebehu nedeľného večera a noci boli na miesto nehody privolané špeciálne koľajové žeriavy. Za ich pomoci sa zamestnanci ŽSR pokúsia oddeliť dva do seba zakliesnené, vykoľajené a na boku prevrátené vozne, ktoré bránia premávke v smere na štátnu hranicu. Najprv je však potrebné preložiť prevážanú kukuricu. Hmotnosť jedného naloženého vozňa je 80 ton, pripomína Pavliková. Ako doplnila, pri nehode sa úplne zničili dve výhybky, ktoré musia byť nahradené.

Poškodená a smerovo zdeformovaná je aj druhá staničná koľaj. Konečné poškodenie výhybiek a koľají bude možné určiť po odstránení vykoľajených vozňov. Tieto práce potrvajú niekoľko dní. ŽSR preto upozorňujú cestujúcu verejnosť, že v smere Štúrovo Levice budú aj naďalej na úseku Štúrovo Čata premávať namiesto vlakov autobusy.

SkryťVypnúť reklamu

O obnovení prevádzky po jednej koľaji v úseku Štúrovo Szob v Maďarsku budú ŽSR v dostatočnom časovom predstihu informovať podľa aktuálneho vývoja situácie a odstraňovania vozňov aj nákladu, uviedla Pavliková. Príčiny vykoľajenia vlaku určí podľa jej slov až vyšetrovanie. Dodatočne budú vyčíslené rozsah aj výška škody

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nové Zámky

Komerčné články

  1. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie
  2. Hanba bokom, je čas tancovať. Tieto karnevaly Európy treba zažiť
  3. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok.
  4. Máš jedno euro navyše? Pripoj sa do potravinovej zbierky
  5. Ako zohnať lístok na biznis event roka s Waynom Gretzkym
  6. S appkou Fumbi zvládneš do krypta investovať do pol hodiny
  7. Rýchla právna pomoc šetrí čas, nervy aj peniaze
  8. Hudba, ktorá rozžiari váš event: Stavte na Abba show
  1. Hanba bokom, je čas tancovať. Tieto karnevaly Európy treba zažiť
  2. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok.
  3. Máš jedno euro navyše? Pripoj sa do potravinovej zbierky
  4. Ako zohnať lístok na biznis event roka s Waynom Gretzkym
  5. S appkou Fumbi zvládneš do krypta investovať do pol hodiny
  6. Rýchla právna pomoc šetrí čas, nervy aj peniaze
  7. Slovenská značka získala Obal roka 2025
  8. Hudba, ktorá rozžiari váš event: Stavte na Abba show
  1. Ak máte ťažkosti s trávením, aj toto môže byť príčina 8 549
  2. Bratislava sa rozlietala. Karibik aj Ázia sú ešte dostupnejšie 6 193
  3. Ako zohnať lístok na biznis event roka s Waynom Gretzkym 4 231
  4. Prečo sa Kallo opäť rozhodol pre franšízu Kinekusu 3 953
  5. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie 3 239
  6. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok. 2 997
  7. Kliešť môže prekvapiť kedykoľvek, ochorenie hrozí celoročne 2 314
  8. Slovenská značka získala Obal roka 2025 2 012
  1. Juraj Sališ: A ja hlupák naivný som mu ešte dával šancu …
  2. Martin Zielosko: Tron: Ares
  3. Ján Valchár: Hlavne buďme realisti, áno?
  4. Vladimír Bojničan: Arabi a Židia: Rodní bratia, ktorých rozdelili náboženstvá
  5. Věra Tepličková: Podobnosť čisto náhodná alebo Čo sa ti to deje, národ slovenský?
  6. Vladimír Bojničan: Cui bono? Izraelská vojna, Netanjahu a dar z nebies pre autoritára
  7. Patrik Benčík: Denník advokáta: Fashion & Business show Michalovce 06.07.2025
  8. Jaroslav Liptak: Pán Kotlár, a čo tak prizvať si ruských odborníkov?
  1. Rastislav Puchala: Konečne dobrá správa o slovenskej ekonomike a spoločnosti vôbec 34 311
  2. Ivan Čáni: „Matovič, Lipšic a Naď už dávno mali sedieť v base.“ 19 408
  3. Jozef Černek: André Rieu – muž, umelec, megaloman, otec. Kráľ gýču. Alebo človek, ktorý spravil vážnu hudbu zábavnou. 14 558
  4. Martin Fronk: Slovenský "Mordor": Podzemný labyrint plný vína, bosoriek a atómových krytov, o ktorom vedel len málokto 11 290
  5. Anna Brawne: Drahý Peter, v každej normálnej krajine, by ste vy, tým vedcom, nemohli robiť ani vrátnika! 8 671
  6. Jozef Maťaše: Toto si Martin Benka nezaslúži! 8 069
  7. Ján Valchár: Niet dňa bez rafinérie (alebo Pray for Hatatitla!) 6 277
  8. Rado Surovka: Rómska otázka ? Huliak to vyrieši. 6 089
  1. Věra Tepličková: Podobnosť čisto náhodná alebo Čo sa ti to deje, národ slovenský?
  2. Anna Brawne: Drahý Peter, v každej normálnej krajine, by ste vy, tým vedcom, nemohli robiť ani vrátnika!
  3. Věra Tepličková: Otvárajte kasíno, Huliak nie je diliiino
  4. Radko Mačuha: Ficove vlastenectvo je ako riedené mlieko.
  5. Karol Galek: Kto nič nerobí nič nepokazí - heslo ministerky Sakovej nás stálo miliardy
  6. Monika Nagyova: V lete som ešte nevedela, či som feministka
  7. Radko Mačuha: "Najväčšia hrozba pre EU nieje Rusko".
  8. Post Bellum SK: Samizdat – symbol vzdoru v čase neslobody
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu