Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín
FUTSAL

Pinerola opäť osudnou

Futsalisti MFK Tupperware zohrali v pondelok večer v hale Milénium svoj posledný zápas v základnej časti s nešťastným koncom.

Gólový účet zápasu otvoril síce domáci Vašek (9), ale Novozámčania napokon ťahali za kratší koniec.(Zdroj: (KM))

Dohrávka 17.kola: MFK TW Nové Zámky – Pinerola Bratislava 5:6 (3:2)

Stretnutie sa začalo lepšie pre domácich, ktorým v 5. minúte získal vedenie po dravom úniku Vašek. Hostia sa z gólu veľmi rýchlo spamätali a o dve minúty vyrovnali zásluhou Bagina. V ďalšom priebehu to boli Novozámčania, ktorí zvýšenou aktivitou získali pre seba dvojgólové vedenie zásluhou Dudáša a Horáčka.

O to aby hráči MFK TW neodchádzali do šatní úplne v pohode, sa postaral Mikulišin, ktorý strelil kontaktný gól Bratislavčanov niekoľko sekúnd pred polčasovým hvizdom. Aj po obrátke sa hral zásluhou oboch celkov veľmi rušný a zaujímavý futsal. Hostia dobre a rýchlo kombinovali a v 27. minúte dvoma zlepenými gólmi otočili výsledok na svoju stranu.

Novozámčania však nezložili zbrane, zmobilizovali svoje sily a dva góly Dudáša medzi 30. a 32. minútou znamenali nie len jeho hetrik, ale aj prinavrátenie jednogólového vedenia opäť na domácu stranu.

V 35. minúte odpískal hlavný arbiter stretnutia domácim šiestu načítanú chybu, ktorú videl snáď len on sám a z nariadeného desaťmetrového kopu hosťujúci kapitán Šporánek vyrovnal na 5:5. Rozladení domáci po góle stratili koncentráciu a o niekoľko sekúnd inkasovali opäť z kopačky hosťujúceho kapitána.

V nervóznom závere bola už márna snaha domácich o vyrovnanie, nepodarilo sa im to ani počas hry bez brankára,. Dôležité víťazstvo, ktoré by znamenalo postup do elitnej šestky , Novozámčania nedosiahli proti súperovi, ktorý je v extralige ich nočnou morou. PInerolu sa im podarilo v extralige poraziť iba raz.

• Góly MFK TW: 10., 30. a 32. Dudáš, 5. Vašek, 15.Horáček

• MFK TW: Sládeček (Gedai): Dudáš, Glofák, Vašek, Horáček, Hajko, Oršolík, Kovács, Gašparík ml., Kosztolányi, Komora. Tréner M. Čambal.

POVEDAL PO STRETNUTÍ

Martin Čambal (tréner MFK TW). „ Aj zápas v Prešove aj ten dnešný doma s Pinerolu boli veľmi dôležité a preto aj veľmi náročné najmä po psycjickej stránke. Mohli nás posunúť medzi najlepšiu šestku. Bohužiaľ sme ich nezvládli, mohli sme mať 6 bodov máme iba jeden a náš postup do play-off je už iba v teoretickej rovine. Nie je to v našich rukách, musíme čakať na ostatné výsledky. Aj keby to nevyšlo, neberieme to tragicky, naše mladé mužstvo ukázalo perspektívu do budúcnosti.

• Výsledky 18.kola: Nitra – Prešov 8:5, Pinerola – Gurmáni 4:4, FTVŠ UK – Levice 2:5, Žilina – Čekan 7:3, Slov-matic – N. Zámky 5:2. (predohrali)

Nápad s cyklojazdami sa v Nových Zámkoch ujal

Svetový deň bez áut si 22. septembra Novozámčania pripomenú aj bezplatnou MHD.

Aj zo Žiliny s plným bodovým ziskom

Nové Zámky stále stopercentné.

Sériu KFC bez prehry ukončila Lokomotíva

Komárňania napriek prehre odmenení potleskom tribún.

Najtesnejšie víťazstvo nad nováčikom

Rozuzlenie v rukách režiséra hry Štartu.

Termálne kúpalisko Štrand má za sebou rekordnú sezónu

Navštívilo ho viac ako 112-tisíc ľudí. Vedenie už plánuje novinky na budúci rok.