Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília

Desať gólov dirigenta

Vo štvrtkovom zápase 2.kola nadstavbovej časti extraligy proti Považske Bystrici sa v drese Štartu zaskvel štyridsaťštyriročný rozohrávač Emil Mokryš.

Emil Mokryš pri zahrávaní jedného zo sedemmetrových hodov. Proti Bystriičanom premenil z troch tri.(Zdroj: RG)

NOVÉ ZÁMKY. Odchovanec novozámockej hádzanej sa vlani po dlhých rokoch vrátil do extraligy a už dvakrát výrazne pomohol Novozámčanom dostať sa do prvej šestky. V tak pokročilom športovom veku sú jeho výkony obdivuhodné.

Nie inak tomu bolo ani v zápase proti Považanom vo štvrtok. Po odchode Pogánya a Monczku nastupuje v nadstavbe v mužstve Štartu absolútna omladina a na jej ukočírovanie zostal momentálne pri zdravotných ťažkostiach Tomáša Straňovského Emil Mokryš sám.

Dirigentskej taktovky sa však chopil pevne a v zápase proti Bystričanom nielenže výborne usmerňoval svojich spoluhráčov, rozohrával útočné akcie, ale bol aj s desiatimi gólmi najlepším strelcom svojho mužstva. Na jeho "pozdravy" z postu strednej spojky nedokázal skúsený brankár hostí Drápal mnohokrát ani len zareagovať. Novozámčania vyhrávali v 20. minúte prvého polčasu viac než prekvapujúco 13:8, čo patrične šokovalo aj Považanov.

Tí sa však prebrali pri vylúčení Lukáša Barusa na začiatku 24. minúty a náskok domácich sa za štyri minúty rozplynul. Po obrátke pokračovali hostia v načatom a postupne zvyšovali svoj náskok. Mladí Novozámčania síce bojovali statočne až do konca, ale na viac ako prehru o deväť gólov im už sily nestačili. A čo chýbalo Štartu k tomu, aby favorita ešte viac potrápil ?

" Snáď len trocha rozvahy a športového šťastia pri zakončovaní", hovorí hrdina zápasu Emil Mokryš. Mohli ste vidieť sami, že sme hrali v improvizovanej zostave. Pre zranenie a chorobu nám navyše chýbali Ficza s Verébom a tak niektorí hráči napríklad Minarovič, či Kocák museli hrať na pre nich nezvyklých postoch. Brániť sme bránili tiež len spôsobom kto ako vedel."

Štart sa v šak za svoj predvedený výkon proti Považanom v hale Milénium vo štvrtok podvečer rozhodne hanbiť nemusí. Jeho mladí hráči ako Bízik, či Gyurics naznačili nie len svoje ambície, ale aj určité kvality. Pri ich góloch z krídla mohlo zaplesať srdce novozámockého fanúšika.

" Tieto zápasy môžu byť pre týchto chlapcov dobrým odrazovým mostíkom do "veľkej hádzanej". Skúsenosti z nich môžu zúročiť už v tej nasledujúcej sezóne," povedal na záver nestarnúci matador slovenských hádzanárskych paluboviek Emil Mokryš.