Utorok, 18. september, 2018 | Meniny má Eugénia
ATLETIKA

Začala sa halová atletická sezóna 2015

Zimné počasie, ktoré v týchto dňoch vládne, poslalo atlétov definitívne do hál.

Vrcholom tohtoročnej halovej atletickej sezóny budú Majstrovstvá Európy v Prahe, ktoré sa uskutočnia v hlavnom meste Českej republiky prvý marcoví víkend.

Tohtoročná atletická sezóna majstrovských halových súťaží začala otvorenými Majstrovstvami bratislavskej a stredoslovenskej oblasti jednotlivcov v sobotu 17. januára už tradične v jedinej regulárnej atletickej hale na Slovensku v bratislavskej hale Elán. Pred nimi a hneď v dvoch januárových týždňoch po nej ešte 5 výškarských mítingov Laťka piatich miest a potom po Majstrovstvách Západoslovenskej oblasti v nedeľu 8. februára týždeň po týždni seriál Majstrovstiev Slovenska.

Prvý marcový víkend vrcholí halová majstrovská sezóna Majstrovstvami Európy, ktoré sa uskutočnia v Prahe, kde podľa dlhšie avizovaného rozhodnutia Výkonného výboru SAZ budú mať právo štartovať všetci haloví Majstri Slovenska v kategórii mužov a žien.

Vo veľmi skromných finančných podmienkach, keď tréningy v bratislavskej hale sú pre novozámockých atlétov už viac rokov takmer utópiou, si halové podmienky pred majstrovskými súťažami vyskúšalo niekoľko mladých atlétov v sobotu 17. januára 2015.

V mladšom žiactve sa najviac darilo Jane Kuysovej v behu na 60 m prek., kde obsadila 2. miesto časom 13,10, podobne ako v skoku do výšky výkonom 135 a v skoku do diaľky skončila na 3. mieste výkonom 372 cm. Podobne na 3. mieste skončila Lea Farkas v behu na 300m na 3. mieste časom 50,97. V staršom žiactve bol najlepší na 5. mieste Karol Dráfi v behu na 800m časom 2:24,31. V doraste bol v skoku o žrdi výkonom 260 na 4. mieste Mário Sellár a v behu na 1500m tak isto štvrtá Barbora Kobolková časom 5:39,78.

Na majstrovstvách Slovenska by v jednotlivých kategóriách staršieho žiactva, dorastu, juniorov a dospelých/ Majstrovstvá SR pre kategóriu mladšieho žiactva sa v hale žiaľ stále nekonajú..., keď letné majstrovstvá pre túto mladú vekovú kategóriu začal SAZ konečne organizovať len od minulého roku/ mali štartovať všetci najlepší pretekári AC Nové Zámky.

Na finálové, resp. medailové umiestnenia budú mať predpoklady v žiactve Monika Pirťanová, Napsugárka Jakab a Miloš Sádovský, v doraste Matúš Verbovský , Zuzana Valková a Barbora Kobolková, medzi juniormi a dospelými hlavne Pavol Ženčár, Adrián Matušík a Tadeáš Fazekaš s Ivonou Miklóšovou.

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!