V piatok proti Dunaújvárošu víťazná premiéra nového trénera

Po nedeľňajšej prehre na ľade Ferencvárošu vyšla premiéra nového trénera Ľubomíra Hurtaja na výbornú. Nové Zámky opäť zdolali Dab Docler.

Útočník HC Mikron Martin Frolík (pri vzdialenejšej žrdi) mal veľký podiel na jednom z gólov v bráne Dab Docler.Útočník HC Mikron Martin Frolík (pri vzdialenejšej žrdi) mal veľký podiel na jednom z gólov v bráne Dab Docler.

Ferencváros ESMTK - HC Mikron Nové Zámky 5:2 (4:1, 1:1, 0:0)

Domáci mali do stretnutia raketový štart, keď už presne po minúte skóroval Rafaj. V 15. minúte dostal dobrú prihrávku od Ondreja Štefanku Erik Čaládi a bolo vyrovnané. Radosť Novozámčanov však netrvala dlho. Už o 20 sekúnd strhol vedenie na stranu domácich Kiss. 19. minúta bola pre hostí doslova pohromou, keď v nej skóroval opäť Rafaj s Kissom a o zápase bolo prakticky rozhodnuté.

Do druhej časti urobil tréner Chlebec zmenu na brankárskom poste a Cikáneka nahradil Krajčovič. Zdalo sa, že táto zmena padne na úrodnú pôdu, veď v 25. minúte sa podarilo znížiť Faithovi. Domáci však opäť dokázali odpovedať, keď sa v 32. minúte presadil Guren. Do šatní po druhej tretine sa tak išlo za stavu 5:2.

Novozámčania boli odhodlaní v záverečnej tretine dačo s nepriaznivým stavom urobiť, ale príliš často zohrievali trestnú lavucu a tak si domáci pohodlné trojgólové vedenie udržali.

• Góly HC Mikron: 15. Čaládi (O. Štefanka, Podstavek), 25. Faith (Frolík, Marek Dubec). l Rozhodovali: Németh, Halassy – Soltész, Vas. Vylúčenia: 6:9. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Strely na bránu: 33:31.

• HC Mikron: Cikánek (21. Krajčovič) – Huba, Podstavek, Štefanka O., Ďurčo, Čaládi – Štefanka M., Kowalczyk, Frolík, Šiška, Faith – Brandis, Baron, Dubec Martin, Dubec Marek, Hrudík – Leško, Púchovský, Král, Ďuriš. Tréner S. Chlebec.

POVEDAL PO STRETNUTÍ

Slavomír Chlebec (tréner HC Mikron). " Všetky zápasy sú dôležité, ale nám dnes chýbalo päť kľúčových hráčov, navyše máme veľmi hustý program. Dnešný zápas nám bohužiaľ nevyšiel tak, ako sme si predstavovali. Rozhodli štyri inkasované góly v prvej tretine, ktoré nejdú len na vrub brankára. Ten sám nič nezmôže, ak mu spoluhráči nepomáhajú."

HC Mikron Nové Zámky - Dab Docler Dunaújváros 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Lepší vstup do stretnutia mali domáci, ktorí si už v prvých minútach vytvorili niekoľko dobrých gólových príležitostí. Svoju aktivitu gólovo vyjadrili v 10. minúte, keď výhodu presilovej hry o dvoch hráčov zúžitkoval tvrdou strelou od modrej čiary Kowalczyk. V prvej tretine sa už nepodarilo skórovať ani jednému tímu a do kabín tak išli spokojnejší domáci hráči.

Druhú časť hry začínali Novozámčania takmer s minútovou presilovou hrou, ktorú po desiatich sekundách aj využili. Ďurčo nahodil puk na Kalninsa, ten sa dostal na hokejku Frolíka, ktorý prestrelil hosťujúceho brankára, za ktorého chrbtom ešte puk do brány dorazil Faith.

V 24. minúte to už bolo 3:0 pre domácich, keď sa prvým gólom v tejto sezóne prezentoval Martin Baron, ktorý od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Po druhej tretine tak bol stav jednoznačný, 3:0.

V poslednej dvadsaťminútovke sa podarilo skórovať aj Dunaujvárošu, keď v 44. minúte našiel pred bránou Galanisz voľného Azariho. Maďarský útočník následne nechytateľne vymietol pavučinu Cikánekovej brány. Domácim sa však ešte podarilo skórovať, keď v presilovej hre našiel Šiška pred bránou voľného Miroslava Štefanku, ktorý si rozhýbal Kalninsa a strelil puk do odkrytej brány.

• Góly HC Mikron: 10. Kowalczyk (Huba, Frolík), 21. Faith (Ďurčo, Huba), 24. Baron (Štefanka M., Hrudík), 47. Štefanka M. (Šiška, Kowalczyk.

• Rozhodovali: Druga, Bachúrik – Berger, Muzsik. Vylúčenia: 5:7. Využitie: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 658. Strely na bránu: 48:26.

• HC Mikron: Cikánek (Krajčovič) – Ďurčo, Huba , Marek Dubec, Frolík, Faith – Šiška, Kowalczyk, Podstavek, O. Štefanka, Weissmann – Baron, Hrudík, Brandis, Martin Dubec, M. Štefanka – Leško, Král, Klobučník, Púchovský, Tábi. Tréner Ľ. Hurtaj.

POVEDAL PO ZÁPASE

Ľubomír Hurtaj (tréner HC Mikron). "Bol to môj prvý vážnejší zápas na trénerskom poste. Som rád, že chalani splnili všetko to, čo som od nich vyžadoval a zvíťazili veľmi disciplinovanou hrou. Sú to pre nás veľmi dôležité body v MOL Lige."

Najbližší domáci zápas: 26.1. 2016 (pondelok), 18.00 HC Mikron Nové Zámky - ASC Corona Brasov.