Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Vyškolili vysokoškolákov, na Gurmánoch si nezgustli

V dohrávanom stretnutí 12. kola extraligy hostil v stredu večer v hale Milénium MFK TW bratislavských vysokoškolákov, v piatok vycesoval do hlavného mesta ku Gurmánom.

Pri lopte Novozámčan patrik Vašek, ktorý sa v zápase proti FTVŠ UK prezentoval dvoma peknými gólmi.(Zdroj: (KM))

Dohrávka 12.kola: MFK Tupperware Nové Zámky – FTVŠ UK Bratislava 3:0 (1:0)

Domácim vyšiel úvod zápasu, keď sa po minúte hry pekne uvoľnil Horáček a následne Vašek otvoril skóre – 1:0. V ďalšom priebehu sa hral vyrovnaný futsal, no napriek možnostiam na oboch stranách, ďalší gól už do polčasu nepadol.

Po ňom hostia pridali na dôraze, Novozámčanov zamkli pred ich vlastnou bránou a vyrovnávajúci gól visel vo vzduchu. Vhod preto prišiel Čambalov „time - out“, po ktorom sa rady Tupperware skonsolidovali. S pribúdajúcim časom sa hostia čoraz viac tlačili pred Šebena, no chýbala im presnosť v koncovke, naopak na druhej strane mohli Zámky rozhodnúť po niekoľkých tutovkách.

Definitívny zlom prišiel šesť minút pred koncom, kedy videl druhú žltú kartu hosťujúci Vida a z následnej presilovky zvýšil na 2:0 opäť Vašek. FTVŠ sa ešte pokúšalo o zmenu hrou bez brankára, bodku za duelom však dal gólom do prázdnej brány Dudáš.

• Góly: 2. a 35. Vašek, 39. Dudáš

• ŽK: Voros, Vida, Klanica (všetci FTVŠ), ČK: 34. Vida (FTVŠ), Rozhodovali P. Budáč a Polomský, Divákov: 100.

• MFK TW: P. Šeben, Sládeček - P. Horáček, Vašek, Dudáš, Glofák, Gašparík, Oršolík, Hajko, Jurík, Gál, Kovács, Máté, Kosztolányi. Tréner M. Čambal.

13. kolo: Gurmáni Bratislava - MFK Tupperware Nové Zámky 5:4 (0:3)

Mladý celok hostí od úvodu zaskočil aktívnejších domácich vynikajúcou obranou na čele s fantastickým Gedaim v bráne, ako aj vysokou efektivitou pri využívaní rýchlych kontier. Táto taktika Novozámčanov slávila v prvom dejstve dokonalý úspech. Hostia si však v úvode druhého dejstva nedali pozor a prvý gól v ich sieti postavil Gurmánov na nohy.

Tí zásluhou Bicanovho hetriku vyrovnali, ale odhodlaný výkon hostí naďalej pokračoval. Novozámčania za stavu 3:3 nevyužili niekoľko tutoviek, ale do vedenia sa v 36. minúte predsa len dostali. Jurík sa z rohu prepracoval až pred domáceho brankára a jeho strelu vyrazil z prázdnej brány rukou Bican, za čo videl červenú kartu.

Z nariadenej penalty získal hosťom opäť vedenie Glofák, ale ani to nakoniec nestačilo Novozámčanom ani len na bod. O niekoľko sekúnd inkasovali vyrovnávajúci gól na 4:4 a víťazstvo pre domácich zabezpečil v predposlednej minúte bombou do šibenice Török.

• Góly MFK TW: 5. Jurík, 15. Gál, 16. Oršolík, 36. Glofák, ŽK: Burda - Jurík, ČK: Bican (Gurmáni) Rozhodovali Wojčík, Budáč, 40 divákov.

• MFK TW: Gedai - Glofák, Oršolík, Jurík, Gál, Máté, Kosztolányi, Molda, Varga.

• Ostatné výsledky 13. kola: Prešov - Pinerola 3:3, Nitra - Žilina 4:4, FTVŠ UK - Slov-matic 1:7, Čekan - Levice 2:4.

• Program 14. kola: 21.1 (20.00), Nové Zámky - Levice, 23.1. Slov-matic - Gurmáni, Žilina - FTVŠ UK, Pinerola - Nitra, 24.1. Čekan - Prešov.

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Zničili dvestoročný kríž na Šurianskej ceste

Mesto chce zvyšky pamiatky zreštaurovať. Ramená kríža aj socha Krista však zmizli.

AVA-stav: Nové Zámky nám dali fingovanú pokutu

Podľa mestského právnika Závodského konala radnica správne.

Mesto pokračuje v rekonštrukciách ciest

Rekonštrukcia vyvolala aj niektoré dopravné obmedzenia. V mieste stavebných prác je do 29. júna naplánovaná uzávera. Autobusy mestskej hromadnej dopravy obchádzajú Hlavné námestie a stoja pri poliklinike a na Komárňanskej ulici.

Nemusíte prísť do ambulancie – sestrička Vás ošetrí v pohodlí Vášho domova

Odborné ošetrenie v domácom prostredí je dnes už bežnou záležitosťou a špičková odborná starostlivosť patrí medzi základné očakávania každého pacienta.

Jana Kirschner: Som hrdá na to, akých učiteľov som v mojom živote stretla

Súčasťou súťaže Učiteľ Slovenska je aj kampaň ,,Keby som nemal učiteľa, nie som tým, kým som“. Zapojilo sa do nej viacero osobností, jednou z nich je aj speváčka Jana Kirschner.