Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Vyškolili vysokoškolákov, na Gurmánoch si nezgustli

V dohrávanom stretnutí 12. kola extraligy hostil v stredu večer v hale Milénium MFK TW bratislavských vysokoškolákov, v piatok vycesoval do hlavného mesta ku Gurmánom.

Pri lopte Novozámčan patrik Vašek, ktorý sa v zápase proti FTVŠ UK prezentoval dvoma peknými gólmi.Pri lopte Novozámčan patrik Vašek, ktorý sa v zápase proti FTVŠ UK prezentoval dvoma peknými gólmi. (Zdroj: (KM))

Dohrávka 12.kola: MFK Tupperware Nové Zámky – FTVŠ UK Bratislava 3:0 (1:0)

Domácim vyšiel úvod zápasu, keď sa po minúte hry pekne uvoľnil Horáček a následne Vašek otvoril skóre – 1:0. V ďalšom priebehu sa hral vyrovnaný futsal, no napriek možnostiam na oboch stranách, ďalší gól už do polčasu nepadol.

Po ňom hostia pridali na dôraze, Novozámčanov zamkli pred ich vlastnou bránou a vyrovnávajúci gól visel vo vzduchu. Vhod preto prišiel Čambalov „time - out“, po ktorom sa rady Tupperware skonsolidovali. S pribúdajúcim časom sa hostia čoraz viac tlačili pred Šebena, no chýbala im presnosť v koncovke, naopak na druhej strane mohli Zámky rozhodnúť po niekoľkých tutovkách.

Definitívny zlom prišiel šesť minút pred koncom, kedy videl druhú žltú kartu hosťujúci Vida a z následnej presilovky zvýšil na 2:0 opäť Vašek. FTVŠ sa ešte pokúšalo o zmenu hrou bez brankára, bodku za duelom však dal gólom do prázdnej brány Dudáš.

• Góly: 2. a 35. Vašek, 39. Dudáš

• ŽK: Voros, Vida, Klanica (všetci FTVŠ), ČK: 34. Vida (FTVŠ), Rozhodovali P. Budáč a Polomský, Divákov: 100.

• MFK TW: P. Šeben, Sládeček - P. Horáček, Vašek, Dudáš, Glofák, Gašparík, Oršolík, Hajko, Jurík, Gál, Kovács, Máté, Kosztolányi. Tréner M. Čambal.

13. kolo: Gurmáni Bratislava - MFK Tupperware Nové Zámky 5:4 (0:3)

Mladý celok hostí od úvodu zaskočil aktívnejších domácich vynikajúcou obranou na čele s fantastickým Gedaim v bráne, ako aj vysokou efektivitou pri využívaní rýchlych kontier. Táto taktika Novozámčanov slávila v prvom dejstve dokonalý úspech. Hostia si však v úvode druhého dejstva nedali pozor a prvý gól v ich sieti postavil Gurmánov na nohy.

Tí zásluhou Bicanovho hetriku vyrovnali, ale odhodlaný výkon hostí naďalej pokračoval. Novozámčania za stavu 3:3 nevyužili niekoľko tutoviek, ale do vedenia sa v 36. minúte predsa len dostali. Jurík sa z rohu prepracoval až pred domáceho brankára a jeho strelu vyrazil z prázdnej brány rukou Bican, za čo videl červenú kartu.

Z nariadenej penalty získal hosťom opäť vedenie Glofák, ale ani to nakoniec nestačilo Novozámčanom ani len na bod. O niekoľko sekúnd inkasovali vyrovnávajúci gól na 4:4 a víťazstvo pre domácich zabezpečil v predposlednej minúte bombou do šibenice Török.

• Góly MFK TW: 5. Jurík, 15. Gál, 16. Oršolík, 36. Glofák, ŽK: Burda - Jurík, ČK: Bican (Gurmáni) Rozhodovali Wojčík, Budáč, 40 divákov.

• MFK TW: Gedai - Glofák, Oršolík, Jurík, Gál, Máté, Kosztolányi, Molda, Varga.

• Ostatné výsledky 13. kola: Prešov - Pinerola 3:3, Nitra - Žilina 4:4, FTVŠ UK - Slov-matic 1:7, Čekan - Levice 2:4.

• Program 14. kola: 21.1 (20.00), Nové Zámky - Levice, 23.1. Slov-matic - Gurmáni, Žilina - FTVŠ UK, Pinerola - Nitra, 24.1. Čekan - Prešov.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie na Prešovskej univerzite.

Deň pred začiatkom skríningového testovania bolo prihlásených takmer desaťtisíc ľudí. Počas prvého dňa otestovali skoro tretinu z nich.