Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín

Boj o prvú šestku Štart zvládol, finále pohára je už iba utópiou

Hadzanári novozámockého Štartu zvládli svoj posledný krok a po sobotňajšom víťazstve v Modre budú v nadstavbovej časti s určitosťou účinkovať v prvej šestke.

Strieľa Filip Ficza, autor šiestich gólov proti Prešovu. V sobotu v Modre si Štart vybojoval účasť v prvej šestke.(Zdroj: FŠ)

EXTRALIGA, 16.kolo

Slovan Modra - HC Štart Nové Zámky 26:31 (15:16)

Novozámčania nastúpili na tento pre nich veľmi dôležitý zápas koncentrovane a od prvých sekúnd kráčali nezadržateľne za víťazstvom, ktoré im zaručovalo postup medzi elitnú šestku.

V 7. minúte vyhrával Štart po góle Monczku 6:1 a prakticky až do 23.minúty si udržiaval komfortný náskok (8:14). V záverečných minútach prvého dejstva sa však hostia dopustili viacerých chýb, nepremenili dobré gólové príležitosti, čo domáci využili a do polčasového hvizdu sa priblížili svojmu súperovi na rozdiel jediného gólu.

Druhý polčas začal Štart rovnako ako ten prvý. Opäť sa dostal behom niekoľkých minút do výrazného vedenia (v 48. min. 15:21), ale tentokrát si ho už ustrážil až do konca, nedajúc súperovi ani len malú nádej na zvrat. Nové Zámky si tak po roku zopakujú účasť v elitnej šestke v nadstavbovej časti súťaže.

• Priebeh: 0:3, 1:6, 6:8, 8:14, 12:16, 15:21, 17:24, 22:29, 24:30. l Rozhodovali: Beňo, Veselka, pok. hody: 3/1 - 1/0, vylúčenia: 4 - 3, 200 divákov.

• ŠTART: Šuba, Pavlovič - Kocák 2, Monczka 3, Minarovič 6, Póč, Gyurics, Mokryš 1, Pogány 12, Bízik, Straňovský 7/1, Ficza, Majtényi, Barus. Mizere. Tréner P. Sporni.

POVEDAL PO ZÁPASE: Peter Sporni (tréner HC Štart)

"Dnes sme si do Modry prišli po víťazstvo, ktorým sme chceli potvrdiť, že patríme do prvej šestky. Bol to náš predsezónny cieľ, ktorý sme dnešným víťazstvom splnili, čomu sme nesmierne radi. Na súpera sme sa dobre pripravili a do vedenia sme ho celý zápas nepustili. Tešíme sa na stretnutie s našimi fanúšikmi v stredajšej domácej odvete Slovenského pohára proti Považskej Bystrici".

• Ostatné výsledky 16. kola: Hlohovec - Topoľčany 27:28, Šaľa - Martin 40:25, Bratislava - Košice 32:27, Prešov - Považská Bystrica (hrá sa 25.1. 2015)

Predohrávka 17.kola

HC Štart Nové Zámky - Tatran Prešov 27:45 (14:19)

Štart sa prvý polčas držal dobre a prehral ho len o päť gólov. Po zmene strán sa pribúdajúcim časom začali prejavovať výrazne väčšie kvality na strane Šarišanov, čo sa prejavilo zákonite aj na skóre. Napriek tomu mohli Novozámčania odísť z tohto zápasu so vztýčenou hlavou.

• Priebeh: 1:1, 3:3, 6:6, 8:10, 10:14. 13:17, 15:23, 20:30, 22:40, 25:42.

• Pok. hody: 3/3 - 4/2, vylúčení: 2 - 5, ČK: 44. Veréb - 8. Rábek, 58. T. Urban za tri vylúčenia, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 345 divákov.

• ŠTART: Pavlovič, Šuba - Kocák, Monczka, Minarovič 4, Póč, Gyurics, Pogány 5, Bízik 1, Straňovský 7/3, Ficza 6, Tylandi 3, Veréb 1, Barus, Mizere. Tréner P. Sporni.

SLOVENSKÝ POHÁR, 1. semifinále

MŠK Považská Bystrica - HC Štart Nové Zámky 43:24 (21:13)

• Najviac gólov: J. Kozák 8/2, Adamčík a Vallo 6 - D. Pogány 8, Veréb 5/3, Ficza 4

• TH: 4/4 - 4/3, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula ml., 270 divákov.

Odveta je na programe v stredu 17.12. 2014 o 18.30 v ŠH Milénium v Nových Zámkoch.