Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

V Csíkszerede si napravili chuť. Brasov zdolali doma po nájazdoch

V zápasoch proti rumunským súperom dosiahli Novozámčania päť bodov. Ich nedeľňajšie stretnutie na ľade Újpestu sa hralo po našej uzávierke.

Obranca HC Mikron Nové Zámky hľadá očami svojich spoluhráčov. V zápase HSC CSíkszereda - HC Mikron ťahalai za kratší koniec domáci.Obranca HC Mikron Nové Zámky hľadá očami svojich spoluhráčov. V zápase HSC CSíkszereda - HC Mikron ťahalai za kratší koniec domáci.

HSC Csíkszereda - HC MIKRON Nové Zámky 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Do stretnutia vstúpili lepšie Nové Zámky, keď si dokázali vypracovať viacero dobrých príležitostí, no ani jedna sa neujala a tak prišiel zákonitý trest. Z rýchleho protiútoku sa na opačnej strane presadil strelou do hornej časti brány Salonen. V úvodnej časti hry už diváci viac gólov nevideli a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 1:0.

Na začiatku druhej tretiny mali Zámky početnú výhodu 4 na 3 a dokázali sa aj presadiť. Frolíkovu strelu dorazil za Ruczuja Hurtaj- 1:1. Presne v polovici zápasu išli do vedenia opäť domáci, keď ležiaceho Krajčoviča prekonal Farkaš. Potom dostali výhodu dvojnásobnej presilovej hry domáci, no nepresadili sa a tak zahrmelo na opačnej strane. Svoj druhý gól v stretnutí pridal v 39. minúte Hurtaj, keď tvrdou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Do poslednej časti hry vstúpili obe mužstvá veľmi opatrne, no boli to práve Nové Zámky, ktoré sa dostali po prvýkrát do vedenia. V 45. minúte dostali výhodu presilovej hry, Kowalczyk našiel pred bránou úplne voľného Čaládiho a ten bekhendom prekonal Ruczuja. Víťazstvo bielo- zelených spečatil v 53. minúte Podstavek, ktorý zúžitkoval prečíslenie 3 na 2 a prihrávku do druhej vlny strelou z prvej.

• Góly HC Mikron: 21. Hurtaj ( Frolík, Chrenko ), 39. Hurtaj ( Huba, Frolík ), 46. Čaládi (Kowalczyk), 53. Podstavek ( Chrenko, Kowalczyk ).

• Rozhodcovia: Toparceanu, Csomortani, Butucel, Peter. Vylúčenia: 10:12. Využitie: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1100. Strely na bránu: 28:42.

• HC MIKRON: Krajčovičc (Cikánek) – Šiška, Kowalczyk, Huba, Ďurčo, Baron, Hrudík- Podstavek, Chrenko, Čaládi, Hurtaj, Frolík, Dubec, Púchovský, Domian, O.Śtefanka. Tréner S. Chlebec.

HC Mikron Nové Zámky - ASC Corona Brasov 4:3 sn. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)

Novozámčania dokázali vybojovať dva body už v takmer stratenom zápase. V prvých dvoch tretinách strelili oba celky po jednom góle. Domácim získal vedenie v 20. minúte Marek Dubec.

Jednogólový náskok Novozámčanov však zmazal po ôsmych odohratých minútach v druhom dejstve Molnár.

Na tretiu časť hry vykorčuľovali oba celky za nerozhodného stavu, ale už po niekoľkých sekundách využil vylúčenie nového muža v drese HC Mikron Brandisa ešte z druhej tretina Mihály. Potom prišli pre hostí náročné minúty v oslabení, ale Brašovčania ich zvládli výborne. V 52. minúte dokonca Klouda zvýšil ich násklok na dva góly.

Ten si hostia držali až do 56. minúty no potom pričiel "spasiteľ" Novozámčanov Erik Čaládi, ktorý najskôr v presilovke a potom v hre 5 na 5 zaznamenal góly znamenajúce vyrovnanie. Päťminútové predĺženie gól neprinieslo a tak sa rozhodovalo v samostatbných nájazdoch, v ktorých boli úspešnejší domáci.

• Góly HC Mikron: 20. Dubec (Huba), 56. Čaládi (Chrenko, Kowalczyk), 59. Čaládi (Uram), rozh. náj. Chrenko.

• Rozhodcovia: Novák, Štefík – Ozsváth, Palkövi.. Vylúčenia: 5:11. Využitie: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 653. Strely na bránu: 44:23.

• HC Mikron: Cikánek (Krajčovič) – Šiška, Kowalczyk, Uram, Čaládi , Chrenko – Huba, Ďurčo, Podstavek, Frolík, Faith – Leško, Hrudík, Brandis, O. Štefanka, Marek Dubec – Král, Baron, Rejžek, Púchovský, Domian. Tréner S. Chlebec.

POVEDAL PO ZÁPASE

Slavomír Chlebec (tréner HC Mikron):

"Začali sme veľmi slabo. Brasov dobre bránil a nemenej dobrý mal prechod do útoku. To nás zaskočilo a premietlo sa to aj na ukazovateli skóre. V poslednej päťminútovke sme sa pozbierali a dokázali sme vyrovnať. Aj keď po nájazdoch, ale i tak je toto víťazstvo pre nás proti veľmi silnému súperovi dôležité. V konečnom zúčtovaní sa každý bod počíta."

Najbližší domáci zápas: 9. 12. 2014 o 18.00: HC Mikron Nové Zámky vs Dab Docler Dunaújváros