Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš
FUTSAL

Cenné body boli na dosah

V zápase dvoch posledných celkov tabuľky sa Novozámčanom bodovať nepodarilo a tak zostali na dne tabuľky.

Ilustračný záber z jedného z predchádzajúcich zápasov MFK TW - Čekan hraného v Nových Zámkoch.(Zdroj: RG)

Čekan Mekenroff 1897 - MFK Tupperware Nové Zámky 6:5 (3:2)

V prípade víťazstva v tomto stretnutí sa Novozámčania mohli odpútať z posledného miesta tabuľky, ale nestalo sa tak. Stretnutiu bolo charakteristické porekadlo každý chvíľku ťahal pílku.

Po opatrnom začiatku sa ako prví chytili domáci, čo vyjadrili aj troma gólmi. Hostia sa zo šoku spamätali a ešte do prestávky gólmi Glofáka a Vargau, priblížili svojmu súperovi na rozdiel jediného gólu. Novozámčania mali do druhého polčasu raketový nástup a už v 11. sekunde vyrovnali zásluhou Marcela Gašparíka mladšieho.

Z druhého dejstva neubehlo ešte ani päť minút a Jurík získal Novozámčanom vedenie. Keď ten istý hráč zvýšil vedenie hostí na 3:5, zdalo sa, že Novozámčania neodídu z hlavného mesta naprázdno.

V 32. minúte však stačilo domácim 8 sekúnd na to aby využili hrubé chyby v obrane súpera vyrovnali. V závere spálil zoči - voči brankárovi tutovku hosťujúci Oršolík, ktorý vzápätí pri protiútoku fauloval domáceho útočníka. Z nariadeného šesťmetrového kopu, druhého v zápase zabezpečil víťazstvo pre domácich Levský.

• Góly MFK TW: Jurík 2, Glofák, Varga, Gašparík.

• MFK TW: Sládeček - Glofák, Oršolík, Kosztolányi, Gál, Gašparík ml. , Varga, Kovács, Jurík, Molda.

• Ostatné výsledky 7. kola: Levice - Žilina 5:4, Gurmáni - Nitra 5:4, FTVŠ UK - Pinerola 1:3, Prešov - Slov - matic (29. 11.)

• Program 8.kola: 21.11. Žilina - Prešov, Nitra - Levice, Pinerola - Nové Zámky, FTVŚ UK - Gurmáni, Slov - matic - Čekan (predohrali 11.11.) 11:1.