Pondelok, 25. marec, 2019 | Meniny má Marián

Púchovčanov dvakrát sfúkli z ľadu

Hokejisti HC Mikron sa počas víkendu dvakrát stretli s Púchovčanmi doma i vonku a v oboch stretnutiach ich doslova sfúkli z ľadu.

(Zdroj: (RG))

II. LIGA sk. A

Púchov - HC Nové Zámky 4:13 (1:2, 2:5, 1:6)

Do stretnutia vstúpili lepšie domáci hokejisti z Púchova, tí sa ujali vedenia v 16.minúte. O 2 minúty to bolo však naopak, presadili sa Čaládi a Frolík. Na konci prvej tretiny dostal trest do konca stretnutia Frolík a tak nasledovala 5 minútová presilovka Púchova. Domácim sa v nej však nepodarilo skórovať a tak prišiel trest z hokejky Chrenka- 1:3. Domácim však stačilo na vyrovnanie iba niečo viacej ako minútu. V 29. minúte bol tak stav nerozhodný 3:3 a začínalo sa tak povediac od začiatku.

V 30. minúte pridal štvrtý gól HC Hrudík a potom prišli chvíle Urama. Ten zaznamenal čistý hattrick za 4 minúty a 8 sekúnd(!). Do šatní po druhej tretine sa išlo za stavu 3:7. To ale nebolo zo strany bielo- zelených všetko, do 50. minúty pridali ďalších 5 gólov, keď sa postupne presadili Čaládi, Hurtaj, Ondrej Štefanka a dvakrát Púchovský. V 57. minúte zaznamenal štvrtý gól domácich Zemko, ale posledné slovo platilo Zámkom, keď svoj hattrick dovŕšil Čaládi a uzatvoril tak skóre zápasu na 4:13.

Po tomto stretnutí sú Nové Zámky naďalej suverénom 2. ligy, keď z 10 zápasov nestratili ani bod, pričom majú obdivuhodné skóre 95:22. Púchovu patrí 4. miesto so ziskom 9 bodov. Práve tieto dve mužstvá odohrajú proti sebe nasledujú stretnutie už na druhý deň, teda v nedeľu (9.11.) na ľade v Nových Zámkov, samotné stretnutie sa začína o 17:30 a aj toto môže byť ako pozvánka pre náročného novozámockého diváka, pretože cieľ Nových Zámkov je jasný- POSTUP DO 1.LIGY.

• Góly HC: - Čaládi 3, Uram 3, Púchovský 2, Chrenko, Frolík, Hrudík, Štefanka, Hurtaj.

• Rozhodcovia: Krist - Jurčiak, Rehák. Vylúčenia: 8:4, navyše Frolík 5 min + do konca zápasu. Využitie: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 287. Strely na bránu: 35:48.

• HC Nové Zámky: Cikánek - Kowalczyk, Baron, Uram, Chrenko, Čaládi - Král, Huba, Frolík, Hurtaj, Domián - Hrudík, Leško, Dubec, Štefanka, Púchovský - Šiška

• Ostatné výsledky: B. Bystrica - Dynamax Nitra 3:4 p, Petržalka - Partizánske 5:4, Levice - Hamuliakovo 5:3, Dubnica mala voľno.

Predohrávka:

N. Zámky - Púchov 10:1 (4:0, 3:1, 3:0)

Domáci sa dostali do vedenia už v 4. minúte zásluhou Tomáša Chrenka, ktorý Kučíkovi nedal najmenšiu šancu. V 9. minúte sa presadil kapitán Miro Štefanka a o pár sekúnd zvýšil už na 3:0 Čaládi.

Prvú tretinu gólovo uzavrel v 15. minúte po peknej akcii druhého útoku Podstavek. Už po 26 sekundách druhej tretiny sa presadil Marek Uram a svoj druhý gól pridal v 30. minúte, keď zvyšoval už na 6:0. Svoj druhý gól v zápase si už o necelú minútu pripísal aj Erik Čaládi.

Sedem sekúnd pred koncom druhej tretiny sa ale podarilo skórovať aj Púchovu zásluhou Milana Fura, ktorý aj s dávkou šťastia pretlačil puk za výborne chytajúceho Cikáneka.

V tretej tretine po štyroch minútach hry zavŕšil svoj hattrick Erik Čaládi a skóre na svetelnej tabuli bolo už 8:1. V 49. minúte sa do gólovej listiny zapísal aj Ondrej Štefanka a definitívnu bodku v dnešnom zápase zaznamenal desiatym gólom v Kučíkovej bráne 3 minúty pred koncom Tomáš Chrenko.

• Góly: 4. Chrenko (Čaládi, Baron), 9. Štefanka M. (Ďuriš, Štefanka O.), 9. Čaládi (Uram, Baron), 15. Podstavek (Domian, Faith), 21. Uram (Chrenko, Čaládi), 30. Uram (Chrenko, Baron), 31. Čaládi (Uram, Chrenko), 45. Čaládi (Chrenko, Uram), 49. Štefanka O. (Púchovský, Hrudík), 57. Chrenko (Uram) - 40. Furo (Faktor) . Rozhodcovia: Babeliak - Greguš, Rojík. Vylúčenia: 2:4. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 124. Strely na bránu: 53:22.

• HC Nové Zámky: Cikánek - Šiška, Baron, Čaládi, Chrenko, Uram - Král, Huba, Domian, Faith, Podstavek - Hrudík, Ďuriš, Púchovský, Štefanka M., Štefanka O.

Nasledujúci zápas II. LIGY: 15.11.2014 o 17.00 HC Nové Zámky - Dubnica.

1. Gansberg: Každý deň v objatí komfortu