Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír
ATLETIKA

Pretekári AC opäť v dobrom svetle

Mladí pretekári AC Nové Zámky opäť potvrdili, že cezpoľný beh patrí medzi tie disciplýby, v ktorých dosahujú tie najlepšie výsledky.

T. Fazekas a M. Verbovský - KSŠ Gymnázium Sv. Vincenta Levice.

Tadeáš Fazekaš a Matúš Verbovský opäť majstri Slovenska

Tohtoročné školské atletické súťaže základných a stredných škôl vyvrcholili Majstrovstvami Slovenska jednotlivcov a družstiev v cezpoľnom behu, ktoré sa uskutočnili 23. októbra v Starej Ľubovni. V náročných kopcovitých terénoch poznačených celodenným vytrvalým dažďom sa v dobrom svetle opäť predstavili pretekári AC Nové Zámky reprezentujúci svoje ZŠ a SŠ.

V súťaži jednotlivcov dosiahla najlepšie umiestnenie v kategórii žiačok Napsugárka Jakab.

Vekom ešte len mladšia žiačka CZŠ v Šahách skončila časom 6:55,1 na výbornom 2. mieste a pre svoju školu získala jedno z najlepších umiestnení v športových súťažiach v histórii. O podobný úspech pre ZŠ Hollého v Topoľčanoch sa postarala dvojica žiačok Zuzana Valková a Monika Pirťanová, ktoré v tejto kategórii obsadili v súťaži družstiev 2. miesto, keď M.Pirťanová dobehla na 8. mieste a viac menej šprintérka Z.Valková na 10. mieste, čím potvrdila svoju všestrannosť.

O jediný titul pre náš región sa zaslúžila dvojica stredoškolákov, slovenských triatlonových i atletických reprezentantov Tadeáš Fazekaš a Matúš Verbovský z KSŠ Gymnázia Sv.Vincenta v Leviciach, ktorí v súťaži družstiev stredných škôl obhájili svoj vlaňajší titul. V súťaži jednotlivcov skončil T. Fazekaš na 4. mieste a M.Verbovský na 7. mieste.

Z Majstrovstiev Západoslovenskej oblasti v cezpoľnom behu 4 tituly

Majstrovské atletické súťaže v Západoslovenskej oblasti boli ukončené Majstrovstvami v cezpoľnom behu jednotlivcov všetkých vekových kategóriách v rámci 10. ročníka Búranského krosu v Borskom Mikuláši. Nie príliš početná výprava pretekárov novozámockého AC dokázala ešte v príjemnom jesennom počasí získať celkom 4 prvenstvá, dve druhé miesto a jedno tretie miesto. Majstrami ZsAZ na rok 2014 sa stali v kategórii najmladších žiačok Lea Farkas, medzi mladšími žiakmi Karol Dráfi v doraste Barbora Kobolková a Miroslav Borovka.

Jeho mladší brat Patrik skončil medzi staršími žiakmi na 2. mieste, tak isto bol druhý medzi juniormi Martin Zaťko. Jedinú tretie miesto pridal v kategórii dorastencov Branislav Plachý.V celkovej bilancii klubov zo všetkých majstrovských súťaži našej oblasti bolo najlepšie Športové gymnázium Nitra so ziskom 1222 bodov. Na 2. mieste skončila AŠK Slávia ŠGTrnava s 989 bodmi, ako tretí opäť športové gymnázium Slávia ŠŠ Trenčín so 710 bodmi. Na 4. mieste skončil AC Nové Zámky , ktorého pretekári získali 508 bodov aj za 20 zlatých, 17 strieborných a 13 bronzových medailí.