Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip
HÁDZANÁ

Štart sa na vicemajstra vytiahol, bod mu unikol iba o vlások

V 9. kole extraligy, ktorým sa skončila prvá polovica základnej časti, Novozámčania siahali proti vicemajstrovi po bode, no nakoniec im zostali len oči pre plač.

Pri lopte Tomáš Straňovský, ktorý patril aj v zápase proti Topoľčanom medzi opory svojho celku.(Zdroj: RG)

HC Štart Nové Zámky - HK Topoľčany 26:27 (13:11)

Štart mal do zápasu doslova raketový nástup a rýchlo sa ujal vedenia v pomere 4:1. Aj keď sa hostia na chvíľu spamätali a v 5. minúte znížili na 4:5 z ich pohľadu, Novozámčania do 13. minúty natiahli svoj náskok na 9:5.

Potom prišiel do topoľčianskej brány Michal Meluš a pre strelcov Štartu sa skončili zlaté časy. V 26. minúte viedli domáci už len o gól 11:10, avšak efektné zakončenie pivota Kocáka v posledných sekundách prvého dejstva znamenalo, že sa do kabín išlo za dvojgólového vedenia Štartu.

Druhý polčas začali lepšie Topoľčanci a aj vďaka skvelým zákrokom svojho brankára, postupne preberali opraty do svojich rúk. V 37. minúte viedli hostia po prvýkrát v zápase zásluhou Ivanytsiu 15:16 a svoj síce nie príliš výrazný náskok si udržiavali dlhé minúty.

V 53. minúte Pogány opäť naklonil misky váh na domácu stranu 25:24, avšak v závere nevyužili Novozámčania niekoľko dobrých príležitostí, čo sa im napokon vypomstilo.

• Priebeh: 4:1, 5:4, 9:5, 11:10, 13:12, 15:13, 15:17, 18:21, 21:24, 25:24.

• R Brunovský, Čanda, Pok. hody: 1/1 - 3/1, vylúčení: 4 - 5, 250 divákov.

• ŠTART: Šuba, Pavlovič, P. Šeben - Kocák 1, Mojzes, Monczka 3, Minarovič 2, Póč, Gyurics, Mokryš 1, Pogány 9, T. Straňovský 8/1, L. Vadkerti, Veréb, L. Barus, C. Lukács 2. Tréner P. Sporni.

POVEDAL PO ZÁPASE

Peter Sporni (tréner HC Štart): "Som veľmi sklamaný, že sme v tomto zápase nebodovali, pretože za odvedený výkon sme si aspoň remízu zaslúžili. Na tento zápas sme sa poctivo pripravovali, chlapci odviedli kus kvalitnej roboty. V stredu nás čaká kľúčový zápas proti Považskej Bystrici, podať v ňom taký výkon ako proti Topoľčanom však nebude vôbec jednoduché."

• Ostatné výsledky 9. kola: POvažská Bystrica - Hlohovec 29:31, Martin - Prešov 22:48, Bratislava - Šaľa 27:30, Košice - Modra 39:24.

• Program 10. kola: 22.10. Hlohovec - Šaľa, Bratislava - Modra, Košice - Prešov, Martin - Topoľčany, Nové Zámky - Považská Bystrica.