Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

V derby najtesnejšie víťazstvo Palárikova

V dohrávkach neuspeli Nové Zámky ani Komárno.

Zo zápasu Topoľčany - Nové Zámky 1:0. FKM bojoval, ale prehral najtesnejším rozdielom.(Zdroj: JŠ)

Dohrávky predohrávaného 17. kola

Borčice - N. Zámky 4:0 (1:0)

V prvom polčase domáci súpera zovreli a vytvárali si šance ako na bežiacom páse. Hostia, ktorí sa zatiahli pred vlastnú šestnástku, sa neustále iba bránili. Najväčšiu šancu nevyužil M. Plavšič, ktorý z päťky netrafil bránu. Smolu mal aj Barčík, keď jeho gólovú strelu vytlačil Rybánsky na žrď. V 32. min musel odstúpiť pre zranenie domáci Gašparík, ale už o dve minúty po faule na M. Plavšiča v šestnástke premenil Gorelka jedenástku. Hostia si často pri bránení pomáhali tvrdými zákrokmi, na čo doplatil v 48. min Dráfi a po druhej žltej karte bol vylúčený. Tlak domácich sa ešte zvýšil a striedajúci Stankovič v 59. min pekne strelou z hranice šestnástky zvýšil na 2:0. Borčice pokračovali v útočnej snahe a v 70. min sklepol Barčík centrovanú loptu tretíkrát do siete N. Zámkov. Barčík bol o deväť minút aj pri štvrtom góle, keď naservíroval loptu pred prázdnu bránu Mačinovi, ktorý skóroval po troch minútach pobytu na ihrisku. Šesť minút pred koncom mali hostia šťastie, lebo Barčík z dobrej pozície prestrelil bránu.

l Góly: 34. Gorelka (11 m), 59. Stankovič, 70. Barčík, 79. Mačina. R Košťál, ŽK: Szántó, Kling, Dráfi, ČK: 48. Dráfi po 2 ŽK, 200 divákov. BORČICE: Zaťko - Decký, Gábor (76. Púpala), Masárik, Gorelka, Luhový, Barčík, A. Plavšič (76. Mačina), Gašparík (32. Stankovič), Augustini, M. Plavšič. Tréner R. Novák. FKM: Rybánsky - Petráš, Szántó, P. Horáček, Vašek, Kemlage (61. Holeček), Ešek, Kling, E. Horáček (69. Kókai), Letko (52. Ilés), Dráfi. Tréner A. Štefanka.

Nemšová - Komárno 1:0 (0:0)

Za stáleho dažďa hostia umne zhusťovali obranu, boli v kombinácií rýchlejší a hrali na brejkové situácie. Už v 5. min Bačík netrafil bránu domácich. Následne sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska. Nemšová si zdĺhavými nahrávkami nevypracovala žiadnu vyloženú šancu a hostia iba vyčkávali. V druhom polčase sa zápas niesol v duchu bojovnosti. Na ihrisku bolo až priveľa faulov a žltých kariet, na čo doplatil Holiš, ktorý bol vylúčený. Komárno malo dve dobré brejkové situácie, no v oboch prípadoch Uzolovi chýbala v zakončení presnosť. Prvá strela do priestoru brány šla v 67. min, keď Uzola vyskúšal Bobota. Po prestriedaní sa oživila hra domáceho mužstva, čo v 90. min viedlo ku gólu. Po priamom kope Komárna a rýchlej rozohrávke brankára cez Straňáka zabezpečil Nemšovej tri body Frimmel.

l Gól: 90. Frimmel. R A. Gádoši, ŽK: Holiš, Amrich - Kosťukevič, Podlucký, Tóth, Sipocz, ČK: 57. Holiš (N), 100 divákov. NEMŠOVÁ: Bobot - Čelko, Ranko, Kresánek, Kyselica (65. Kopúň), Amrich, Holiš, Frimmel, Schiszler, Schlesinger (79. Straňák), Adamec (46. Husár). Tréner: B. Ďuriš. KFC: A. Kosťukevič - V. Kosťukevič, Rapčan, Podlucký, Németh, Gonzáles (79. Kóša), Nagy, Tóth, Uzola, Sipőcz (85. Taibl), Bačík (88. Mihálik). Tréner: M. Javorka.

Ostatné dohrávky:

V. Ludince - Trnava B 1:1 (0:0), Led. Rovne - Púchov 0:0

10.kolo

Topoľčany - N. Zámky 1:0 (0:0)

Hral sa iba slabý futbal a Topoľčany podali najslabší výkon sezóny na domácom ihrisku. Už v 2. minúte sa v šanci ocitol hosťujúci Kemlage, ale Rusinko včas odvrátil loptu na rohový kop. O päť minút si na center Kemlageho nabehol osamotený Vašek, na hranici malého vápna prehlavičkoval domácu bránku. V 20. minúte nebezpečne vypálil Kurta, Uhlár vytlačil loptu na rohový kop. Až v 36. minúte vyslal domáci Fridrich prvú strelu do priestoru hosťujúcej bránky, Rybánsky ale s jeho pokusom veľa roboty nemal. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, akurát Topoľčany sa snažili streliť aspoň gól. V 47. minúte striedajúci Junás tesne minul bránku hostí, v 56. minúte zo štandardky mieril Baláž vedľa. V 62. minúte vysunul Fridrich Badinského a jeho center dorazil do prázdnej bránky M. Švajlen, ktorý si tak otvoril strelecký účet v práve prebiehajúcej sezóne - 1:0. O sedem minút Frťalov lob skončil na brvne. V 85. minúte sa striedajúci Gulyás ocitol až pred Uhlárom, v čistej šanci ale netrafil loptu. V poslednej minúte mohol ešte víťazstvo domácich prikrášliť Sipos, ale trafil padajúceho brankára hostí. Domáci vyhrali, ale výkonom neoslnili.

• Gól: 62. M. Švajlen. R Fehér, ŽK: Badinský, 330 divákov. MFK: Uhlár - Rusňák, Rusinko, Grman, Baláž - Chrenko, Švajlen, Fridrich (81. Sipos), Frťala - Badinský (88. Kučera), Jakubík (46. Junás). Tréner M. Caránek. FKM: Rybánsky - Petráš, P. Horáček, Kemlage, Ešek, Kling, Vašek, Letko (76. Gulyás), Kurta, Holeček, Illés.

Palárikovo - Neded 1:0 (1:0)

V derby sa hral od úvodných minút svižný futbal zásluhou oboch celkov. Prvé šance domácich nevyužili srbskí legionári Mijailovič s Drljačom. Druhý menovaný však v 18. minúte potiahol po pravej strane loptu, vnikol do pokutového územia hostí kde dobre prihral Sedlákovi, ktorý na dvakrát dal ako sa neskôr ukázalo rozhodujúci gól tohto duelu. P góle hostia ožili, vyslali na Balogha niekoľko nebezpečných striel, s ktorými si domáci brankár poradil. V 44. minúte mal obrovskú šancu domáci Kunovský, ale z dobrej pozície trafil iba žrď. Hneď po zmene strán Janso z päťky trafil brankára a o niekoľko minút strelu hosťujúceho útočníka zblokovala obrana OTJ. V 56. minúte pokus Zvolenského zastavila žrď. Hostia hrozili po brejkoch, ktoré však stroskotávali na obrane Palárikova, alebo brankárovi Baloghovi. V záverečných minútach mohol domáce víťazstvo poistiť Kunovský, ale pri dvoch samostatných nájazdoch ho obrana Nededu vytlačila z ideálneho uhla a tak zostalo pri najtesnejšom víťazstve Palárikovčanov.

• Gól: 18. Sedlák. R Roman, ŽK: Janso, Španír - Bališ, Verchola, Karim, Jakubjak, ČK: Kovács (FC), 300 divákov. OTJ: Balogh - Mijailovič, Vajda, Petrovič, Blaho, Drljača, Zvolenský (58. Španír), Kuhajdík, Sedlák (80. Krajčovič), Janso, Kunovský (86. Balažovič). Tréner P. Zelenský. FC: Krištof - Bališ, Hambálek, Verchola, Bartos, Gy. Kalmár, Kovács, Karim, Kukučka (68. Ambruš), L. Kalmár, Jakubjak (62. Klačman). Tréner A. Filip.

Komárno - Levice 5:2 (2:1)

Po dvoch neúspešných výsledkoch došlo v kádri KFC k menšiemu „zemetraseniu“, čo sa odzrkadlilo na základnej zostave na toto stretnutie. Domáci od začiatku „vyleteli“ na svojho súpera a po niekoľkých nevyužitých príležitostiach sa ujali vedenia z pokutového kopu, ktorý premenil Podlucký, Komárno naďalej pokračovalo v aktivite a k záveru prvého dejstva zvýšilo svoje vedenie. Do prestávky však hostia potrestali stratu lopty Nagya v strede poľa a znížili na 1:2. Po zmene strán bola prevaha KFC ešte snáď výraznejšia a zákonite prichádzali aj ďalšie góly. Hostia sa často uchyľovali k až prehnane tvrdej hre, ktorú aj kúskovali. Za stavu 5:1 pre Komárno využili Levičania tri minúty pred koncom nekoncentrovanosť domácej obrany a výsledok ešte kozmeticky upravili.

• Góly: 9. Podlucký (11 m), 37. Uzola, 61. Kóša, 67. Tóth, 76. Králik - 53. Turčan, 87. Adami. R Sékely, ŽK: Sipőcz - Krivočenko, 200 divákov. KFC: A. Kosťukevič - Mihálik, Rapčan, Podlucký, Zs. Németh, Nagy, Tóth (69. Taibl), Uzola, Králik (82. Csonka), Sipőcz (66. Bačík), Kóša. Tréner M. Javorka. FK: Pahulyi - Varga, Turčan, Krivočenko, Kutka (36. Adami), Vida, Molnár (72. Mlynka), Fogad, Konvický, Kalman, Švec. Tréner M. Pavlík.

Ostatné výsledky:

Vrbové - Veľký Meder 0:2 (0:1), Piešťany - DAC B/Vrakúň 1:3 (1:1), Nemšová - V. Ludince 2:0 (0:0), Led. Rovne - Borčice 1:0 (0:0), Trnava C/Šúrovce - Vráble 3:1 (1:0), Púchov - Gabčíkovo 2:2 (0:1)