Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL

Vo víkendovom dvojkole dva body

Hokejbalisti HBK Nové Zámky získali z dvoch domácich zápasov počas víkendového dvojkola dva body.

Novozámčania si proti Považanom vybojovali dva body po samostatných nájazdoch.Novozámčania si proti Považanom vybojovali dva body po samostatných nájazdoch. (Zdroj: RG)

HBK Nové Zámky – ŠK 98 Pruské 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Domáci nastúpili na zápas s posilami R. Mrázom, Bednárikom i s hrajúcim trénerom M. Mrázom, avšak od začiatku stretnutia mali opraty pevne v rukách hostia.

Už po niekoľkých sekundách musel Dubnický v v domácej bráne čeliť samostatnému nájazdu hostí. Prvá tretina bola prakticky jeho súbojom s útočníkmi Pruského. Novozámčania sa v prvej časti hry dostali pred hosťujúceho brankára len sporadicky. Hostia šli do vedenia minútu a pol pred prvou sirénou, keď po Fumačovej geniálnej prihrávke skóroval Bechynec.

Druhá tretina bola zo strany Novozámčanov predsa len o niečo lepšia. Viac sa tlačili pred súperovu bránu, avšak z ich útočného snaženia bolo často cítiť bezradnosť. V prostrednej časti hry gól nepadol na čom má veľkú zásluhu brankár HBK Dubnický.

V tretej tretine umne hrajúci hostia kontrolovali hru a domácich do výraznejšieho tlaku nepustili, hoci Novozámčanom snahu o vyrovnanie nemožno uprieť. V závere zápasu pečatil víťazstvo Pruského pri presilovej hre strelou od modrej čiary Tokár.

• HBK: Dubnický (Ivan): Vaďovský, JuhászVáczlav, Arpáš, Caglevič, Ostrožlík, Minárik, Udvardy, Papiernik, Rybár, L. Pénzeš, Pernický, Czuczor, Dékány, Jaššo, R. Mráz, M. Mráz.

Ostatné výsledky 5.kola: Kežmarok - Petržalka 1:3, Martin - Ružinov 4:3 t., Vrútky - LG AZ Hokej 3:1, Nitra - P. Bystrica 3:1, Svidník - Skalica 5:3.

HBK Nové Zámky - Považská Bystrica 2:1 t. (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, - 1:0)

Počas prvých dvoch tretín sa hralo pozorne na oboch stranách. Obrany dominovali nad útokmi a brankári boli oprami svojich celko. Najmä v Dubnický sa v tej domácej niekoľkokrát vyznamenal.

Takmer deväťdesiatminútový gólový pôst Novozámčanov ukončil v záverečnej minúte druhej tretiny Udvardy, ktorý po nádhernej individuálnej akcii poslal Novozámčanov do vedenia. Tretia tretina priniesla jeden gól na strane hostí, ktorí vyrovnali z presilovej, hry.

Aj keď mali potom oba celky veľa príležitostí skórovať najmä v presilovkách, riadny hrací čas ani predĺženie už gól nepriniesli a tak sa rozhodovalo v nájazdoch,.V nich bol jediným úspešným strelcom domáci Czuczor, ktorý takl rozhodol o tom, že HBK si zapíše do tabuľky dva body.

• Gól HBK: 29. Udvardy.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  9. Hygge ako životný štýl
  10. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie na Prešovskej univerzite.

Deň pred začiatkom skríningového testovania bolo prihlásených takmer desaťtisíc ľudí. Počas prvého dňa otestovali skoro tretinu z nich.