Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Skrat v závere stál hokejistov cenné body

V utorok podvečer sa hral na Novozámockom zimnom štadióne šláger dvoch dovtedy neporazených tímov nového ročníka MOL Ligy.

NOVÉ ZÁMKY. Od začiatku až do konca sa hral rýchly a dramatický hokej, ktorý musel prítomných divákov nadchnúť. Tí, čo fandili domácim však odchádzali domov po stretnutí s poriadnou dávkou horkosti v ústach. Už od prvých minút bolo jasné, že "Ľadové medvede" z Miskolca, nebudú pre mužstvo HC Mikron ľahkým sústom, čo sa napokon aj potvrdilo. Po úvodnej tretine, ktorú vyhrali Novozámčania lišiackym gólom Albína Podstaveka 1:0, prišlo na začiatku druhej časti hry, ktorá bola najvzrušujúcejšia, vyrovnanie z hosťujúcich hokejok. HC Mikron potom prežil presilovky hostí a dvoma rýchlymi gólmi po sebe sa posadil na koňa. A bol by na ňom sedel ešte pevnejšie, keby rozhodcovia, ktorí neboli svojim účinkovaním hodní úrovni a kvalite tohto duelu, uznali gól Mareka Urama v polovici druhej tretiny ešte za stavu 1:1. Ten sa s tým len veľmi ťažko zmieril a po protestoch musel ísť predčasne pod sprchy.

Novozámčania svoje ďalšie príležitosti nezúžitkovali a tak hostia po deviatich sekundách využili presilovú hru na kontaktný gól, keď časomiera zo zápasu ukrojila presne 39 minút. V tretej tretine sa akcie prelievali z jednej strany na druhú, diváci mohli sledovať až do konca veľmi dynamickú hru aj s gólovými príležitosťami, ktorých však mali viac hostia. V závere stretnutia prišiel šok pre domácich, keď pri početnej prevahe o dvoch hráčov preskočil na modrej čiare puk Kamešovu hokejku a unikajúceho hosťujúceho útočníka v gólovej šanci stihol Huba už len faulovať. Nariadené trestné strieľanie hostia premenili a boli úspešní aj pri rozstrele, takže si napokon uchmatli dva body. Špecifickým bol zápas dozaista pre domáceho útočníka Juraja Faitha, ktorý vlani obliekal ešte dres Miskolca.

" Dúfam, že takéto niečo sa nám už nestane. Aj keď súper znížil na rozdiel jediného gólu, veril som, že stretnutie dotiahneme do víťazného konca. Záver sme nezvládli po taktickej stránke a vlastnou nedisciplinovanosťou sme sa pripravili o dva body", neskrýval rozčarovanie a sklamanie zo zápasu krídelník HC Mikron, ktorý sa v zápase blysol pekným gólom.

" Išli sme dvaja na jedného. Podľa postavenia obrancu som volil strelu a spadlo to tam," opisuje gólovú situáciu strelec tretieho gólu Novozámčanov, ktorí počas víkendu absolvovali svoj prvý rumunský trip v tejto sezóne, na ktorý sa im cestovalo po utorňajšom zápase mie práve v najlepšej nálade.

"Je to len jeden zápas a sezóna je na začiatku. Do každého zápasu ideme s cieľom, aby sme v ňom uspeli. Nebude tomu inak ani v Rumunsku," povedal na záver Juraj Faith.