Na ľade Újpestu nevídaný zvrat. Domáca premiéra bez problémov

Počas týždňa vstúpili hokejisti HC Mikron NOvé Zámky do nového ročníka MOL Ligy dvoma víťazstvami, pričom to prvé na ľade Újpestu sa zrodilo prekvapujúco až po predĺžení.

Puk sa do brány Ruczuja dostal štyrikrát. HC Mikron zdolal v piatok doma Csíkszeredu 4:1.Puk sa do brány Ruczuja dostal štyrikrát. HC Mikron zdolal v piatok doma Csíkszeredu 4:1.

Újpesti TE – HC Mikron Nové Zámky 5:6 pp. (1:1, 4:0, 0:4 – 0:1)

V úvodnom zápase nového ročníka MOL ligy sa stretol posledný celok z minulého ročníka s úradujúcim majstrom. Podľa papierových predpokladov to mala byť jednoznačná záležitosť hostí, avšak zďaleka nebola. V prvej časti stretnutia sa vedenia ujali hostia gólom Frolíka, avšak domáci odpovedali o päť minút.

Druhá tretina bola pre Novozámčanov ako zo zlého sna. Domáci sa na prekvapenie začali presadzovať dobrým korčuľovaním a dôrazom v osobných súbojoch. Ich štvorgólovú šnúru nenarušil ani oddychový čas hostí, počas ktorého tréner Róbert Spišák poriadne prehovoril do duše svojim zverencom.

Tí sa prebrali až v treťom dejstve a k veľkému obratu v zápase naštartoval svojich spoluhráčov gólom v 42. minúte Erik Čaládi. Postupne sa k nemu pridali Hurtaj s Uramom a v závere, keď sa už – už zdalo, že to domáci vydržia, využil 21 sekúnd pred sirénou Polčík presilovú hru a poslal zápas do predĺženia. V ňom sa presadil ďalší skúsený borec v Novozámockom mužstve Juraj Faith a dokonal tak veľký zvrat v zápase, v ktorom získal majster „len“ dva body a aj to oveľa ťažšie, ako sa predpokladalo.

• Góly HC Mikron: 11. Frolík (Kameš, Kropáč), 42. Čaládi (Uhnák, Štefanka M.), 47. Hurtaj (Frolík, Kameš), 49. Uram (Podstavek), 60. Polčík (Uram), 62. Faith (Šiška, Frolík). Rozhodovali: Babic, Kincses- Soós, Németh. Vylúčenia: 4:6. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:1. Strely na bránu: 40:53

• HC Mikron: Blažíček (Krajčovič) - Kowalczyk, Hrudík, Kameš, Huba, Šiška, Ďuriš A., Baron, Král- Uram, Faith, Polčík, Podstavek, Hurtaj, Frolík, Kropáč, Štefanka M., Čaládi, Dubec Marek, Štefanka O., Uhnák. Tréner R. Spišák.

HC Mikron Nové Zámky – HCS Csíkszereda 4:1 (0:0; 1:1; 3:0)

HC Nové Zámky sa prvý krát v tejto sezóne predstavili na svojom ľade. Úradujúci majster MOL ligy začal aktívne. Do prvej dobrej šance sa dostal v 7. minúte Kowalczyk, ktorý však z dobrej pozície namieril len do brvna. O pár minút na to sa v nájazde ocitol Frolík, Ruczuj si s ním však poradil. Hostia sa neskôr tiež osmelili, ani ich šance však gólom neskončili.

Obraz hry sa nemenil ani v druhej tretine, hral sa pekný hokej a šance sa striedali na oboch stranách. Diváci sa dočkali prvého gólu v 33. minúte, keď Frolík potiahol puk za bránu a z otočky nahrával pred bránu odkrytému Faithovi, ktorý Ruczujovi nedal šancu. Domáci sa však z vedenia dlho neradovali, keď už o 30 sekúnd neskôr Tranca vyrovnal.

Do konca druhej tretiny sa už nič vážnejšie nestalo, do šatní sa tak opäť išlo za nerozhodného stavu. Do poslednej tretiny nastúpili domáci raketovou rýchlosťou, keď viedli o dva góly už po 37 sekundách po góloch Frolíka a Podstaveka. Hostia sa snažili o strelenie kontaktného gólu, ich šance však likvidoval skvele chytajúci Blažíček.

V 47. minúte po Uramovej dobrej prihrávke a Polčíkovej strele sa puk dostal za Ruczujov chrbát, hlavný arbiter však po odraze puku od vnútornej tyčky gól neuznal. Od hostí sa očakával tlak, ktorý však neprišiel ani po oddychovom čase.

Domáci si tak ešte dve minúty pred koncom vychutnali brankára hostí, keď Uramovu prihrávku pred prázdnu bránu dostal Albín Podstavek a ten prekonáva Ruczaja po druhýkrát. Nové Zámky tak zvládli premiéru na domácom ľade na výbornú.

• Góly: 33. Faith (Frolík), 41. Podstavek (Uram, Kowalczyk), 41. Frolík (Faith), 59. Podstavek (Uram) – 33. Tranca (Sjölund)

• Rozhodovali: Druga, Bachúrik – Vas, Somos. Vylúčenia: 2:7. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1250.

• HC Mikron: Blažíček (Krajčovič) – Kowalczyk, Hrudík, Podstavek, Polčík, Uram – Huba, Kameš, Hurtaj, Faith, Frolík – Král, Šiška, Uhnák, M. Štefanka , Čaládi – Leško, Baron, Marek Dubec, Chrenko, O. Štefanka . Tréner R. Spišák.

Najbližší domáci zápas: 23.9. 2014 (utorok) o 18.00: HC Mikron Nové Zámky - Miskolci Jegesmedvék