NOVÉ ZÁMKY. Takmer 300 pretekárov z päťdesiatich klubov Slovenska zápolilo o tituly a medailové umiestnenia.
Najlepší dvaja si pritom mohli vybojovať miestenku do slovenskej reprezentácie na medzinárodné päťstretnutie žiackych výberov Česka, Maďarska, Chorvátska, Slovenska a Slovinska, ktoré sa uskutoční o dva týždne v slovinskom Maribore.
Domáci AC Nové Zámky mal svoje najhorúcejšie želiezko v ohni v osobe vrhača Štefana Hruboňa, ktorý žiaľ pre novozámocké farby obsadil aj v guli aj v disku "len" tretie miesto.
Výsledky - SOBOTA
st.žiaci:
60 m
1. Komarek Ľuboš ŠKP Žilina 7,43, 2. Lánik Matej AK AŠK Slávia Trnava 7,45, 3. Rigasz Simon ŠK Comenium pri IV Michalovce 7,54
300 m
1. Rigasz Simon ŠK Comenium pri IV Michalovce 37,39, 2. Koreň Lukáš AK Danica Zvolen 38,31
3. Lánik Matej AK AŠK Slávia Trnava 38,49
1500 m
1. Duška Richard Maraton AC Rača 4:24,26, 2. Bugoš Filip AK Spartak Dubnica nad Váhom 4:28,90, 3. Havaš Šimon TJ Tatran Spišská Nová Ves 4:29,07
300 m prek.
1. Bisaha Daniel AO Olympia Považská Bystrica 41,33, 2. Jankov František ŠŠK J.A.Komenského Bardejov 1 41,67, 3 .Labo Dávid AK Spartak Dubnica nad Váhom 42,39
diaľka
1. Komarek Ľuboš ŠKP Žilina 630, 2. Benda Jakub KĽŠ KRYHA Bratislava 626, 3. Žilavý Marcel Atletický klub AC Malacky 598
žrď
1 .Ralík Maroš AC Stavbár Nitra 340, 2. Beláň Marek AK Spartak Dubnica nad Váhom 300, 3 Sedlák Samuel 010829 Akademik TU Košice 300
oštep
1. Hrnčár Peter AFK Nové Mesto nad Váhom 44,88,. 2. Katrenič Gabriel ŠŠK J.A.Komenského Bardejov 1 44,60 SB, 3. Bisaha Daniel AO Olympia Považská Bystrica 43,26
kladivo
1. Danáč Daniel AC Stavbár Nitra 56,23, 2. Plevka Richard Slávia športové gymná Trenčín 41,73, 3. Skoupa Norbert Slávia športové gymná Trenčín 38,15
3000 m chôdza
1. Detko Ľubomír VŠC Dukla Banská Bystrica 15:03,0, 2. Kubiš Ľubomír AK Spartak Dubnica nad Váhom 15:06,0, 3. Nesnandný Mário Miestny ŠK Borský Mikuláš 15:35,0
4x60 m
1. „A“ MAC REDOX Lučenec 28,68
2. „A“ ŠŠK J.A.Komenského Bardejov 1 29,06 , 3 „A“ ŠK Comenium pri IV Michalovce 29,67
st.žiačky:
60 m
1. Šimlovičová Mária AFK Nové Mesto nad Váhom 7,95, 2. Rizmanová Michaela 990526 Slávia športové gymná Trenčín 8,07, 3. Pomajbova Paulina TJ Družba Piešťany 8,09
300 m
1. Polyáková Sára AK Slávia UK Bratislava 40,19, 2. Zapletalová Emma ŠK ŠOG Nitra 41,21, 3. Cidoríková Miriam Maraton AC Rača 42,34
1500 m
1. Jesenská Kristína Atletický klub ZTS Martin 4:47,23, 2. Gajanová Gabriela Atletický c Liptovský Mikuláš 4:47,48, 3. Suranová Karin AK Spartak Dubnica nad Váhom 4:53,13
300 m prek.
1. Čelková Gabriela AO Olympia Považská Bystrica 46,23, 2. Bučičová Natália AK Inter-SC Bratislava 46,56, 3. Škovranová Radka AK Slávia TU Košice 47,00
diaľka
1. Hučíková Denisa Lokomotíva Šurany 523, 2. Mišaniková Daniela Maraton AC Rača 503, 3. Ošková Romana Atletický club Liptovský Mikuláš 503
žrď
1. Petláková Petra . AK Spartak Dubnica nad Váhom 225, 2. Töröková Kiara AC Stavbár Nitra 215
oštep
1. Hanuliaková Júlia Slávia športové gymná Trenčín 37,58, 2. Tichá Tereza Atletika ŠK Skalica 33,89, 3. Tomášová Barbora MŠK Vranov nad Topĺou 33,21
kladivo
1. Vojtasová Daniela TJ Orava Dolný Kubín 39,95, 2. Sabová Ester AK Spartak Dubnica nad Váhom 38,85, 3. Fujeríková Katarína AK Spartak Dubnica nad Váhom 32,79
3000 m chôdza
1. Hačundová Ema Miestny ŠK Borský Mikuláš 15:26,74, 2 Burzalová Hana AK Spartak Dubnica nad Váhom 15:28,39, 3. Kuklicová Bibiána VŠC Dukla Banská Bystrica 15:57,00
4 x 60 m
1. UKBLA AK Slávia UK Bratislava 30,61 0,282, 2. ATUKE Akademik TU Košice 31,03 0,198, 3. MACRA Maraton AC Rača 31,33
Výsledky - NEDEĽA:
st.žiaci
150m
1. Komarek Ľuboš ŠKP Žilina 17,26 0,156, 2. Lánik Matej AK AŠK Slávia Trnava 17,29, 3. Benda Jakub KĽŠ KRYHA Bratislava 17,63
800 m
1. Duška Richard Maraton AC Rača 2:06,01, 2. Vávra Viliam AK Junior Holič 2:08,74, 3. Havaš Šimon TJ Tatran Spišská Nová Ves 2:09,20
100 m
1. Diószeghy Alexander Akademik TU Košice 14,48, 2. Herstek Marek ŠŠK J.A.Komenského Bardejov 1 14,81, 3. Jankov František ŠŠK J.A.Komenského Bardejov 1 14,91
1500 m prek.
1. Hronček Lukáš AK Danica Zvolen 5:02,08, 2. Borovka Patrik Atletický club Nové Zámky 5:02,94, 3. Filip Mario Atletický klub Bojni Bojničky 5:14,67
výška
1 Alštok David MAC REDOX Lučenec 186
2 Megela Patrik Atletický klub Humenné 183
3 Škultéty Jozef AK Mostáreň MŠK Brezno 177
guľa
1 .Baran Adrián MŠK Vranov nad Topĺou 16,08, 2. Bisaha Daniel AO Olympia Považská Bystrica 13,92, 3. Hruboň Štefan Atletický club Nové Zámky 13,51
disk
1. Baran Adrián MŠK Vranov nad Topĺou 50,28
2. Kováč Samuel AC Stavbár Nitra 46,52, 3. Hruboň Štefan Atletický club Nové Zámky 45,19
štafeta 4x300 m
1 „A“ AK Spartak Dubnica nad Váhom 2:38,91, 2 „A“ MAC REDOX Lučenec 2:41,21, 3. „A“ ŠK Comenium pri IV Michalovce 2:43,43
st. žiačky:
150 m
1 .Polyáková Sára AK Slávia UK Bratislava 18,84
2. Zapletalová Emma ŠK ŠOG Nitra 18,98, 3. Šimlovičová Mária AFK Nové Mesto nad Váhom 19,09
800 m
1.Gajanová Gabriela Atletický c Liptovský Mikuláš 2:17,51, 2. Kohútová Soňa MKŠS-Atlet Kysucké Nové Mesto 2:18,23, 3 Škovranová Radka AK Slávia TU Košice 2:18,77
1500 m
1. Žárska Klaudia AK Spartak Dubnica nad Váhom 5:54,76, 2. Grznárová Dáša AO Olympia Považská Bystrica 6:06,92, 3. Šedová Zuzana AK Spartak Dubnica nad Váhom 6:14,16
výška
1. Zavilinská Monika Miestny ŠK Borský Mikuláš 161, 2. Gregušíková Laura Lokomotíva Šurany 158, 3 Stredanská Jana AO TJ Slávia STU Bratislava 154
guľa
1. Váleková Natália Atletika ŠK Skalica 10,55, 2. Grznárová Soňa AO Olympia Považská Bystrica 9,98, 3. Ridzoňová Daniela AK Mostáreň MŠK Brezno 9,94
disk
1. Sedlárová Lucia ŠK Vital Bratislava 28,17, 2 Sabová Ester AK Spartak Dubnica nad Váhom 28,10, 3 Vojtasová Daniela TJ Orava Dolný Kubín 26,18
štafeta 4x300 m
1. ZTSDU „A“ AK Spartak Dubnica nad Váhom 2:54,91 0,304, 2. NRSOG ŠK ŠOG Nitra 2:57,72 0,315, 3. AŠKTT „A“ AK AŠK Slávia Trnava 3:00,77 0,244
Autor: RG