Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Cenný skalp extraligistu zo Skalice. Víťazná bodka za domácimi "prípravákmi"

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky odohrali svoje posledné dva prípravné zápasy na domácom ľade, pričom oba sa skončili ich víťazstvom.

V utorkovom prípravnonm zápase Nové Zámky - Skalica ťahal extraligista zo Záhoria za kratší koniec.(Zdroj: (RG))

HC Mikron Nové Zámky - HK 36 Skalica 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Od úvodných minút boli aktívnejší domáci, ktorí sa po niekoľkých dobrých príležitostiach dočkali vedenia v 11. minúte. V prečíslení dvaja na jedného našiel ideálne Podstavek Frolíka, ktorý skóroval takmer do prázdnej brány. O päť minút už bolo 2:0, keď nová akvizícia Novozámčanov Tomáš Chrenko nedal osamotený pred bránou brankárovi Lipovskému žiadnu šancu.

V druhej časti hry najskôr znížil vo vlastnom oslabení Jurík, na ktorého obrana HC Mikron úplne zabudla, ale o necelú minútu bol rozdiel pre domácich opäť dvojgólový. Postaral sa o to Hurtaj po ideálnej prihrávke Podstaveka. Viac z hry mali naďalej Novozámčania, ale gól už v tejto časti hry nepadol.

Na začiatku tej poslednej však už áno, keď Faith prestrelil Lipovského a upravil na 4:1. Novozámčania naďalej pokračovali v dobrom tempe a Polčíkov gól v 43. minúte, keď si vychutnal súperovho obrancu a bekhendom poslal puk pod brvno, bol ozajstnou hokejovou lahôdkou.

Hostia stačili výsledok už len kozmeticky upraviť. V závere stretnutia to bola zo strany domácich exhibícia, ktorej stojac aplaudovali prítomní diváci.

• Góly a asistencie: 11. Frolík (Podstavek), 16. Chrenko (Čaládi, Kropáč), 28. Hurtaj (Podstavek), 41. Faith (Kowalczyk, Uram), 43. Polčík (Faith, Uhnák) – 28. Jurík J., 43. Mráz. l Rozhodcovia: Bachúrik- Druga, Kúdelová. Vylúčenia: 5:4. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:1. 500 divákov.

• HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (Blažíček) – Kowal- czyk, Hrudík, Uram (C), Faith, Polčík – Kameš, Huba, Podstavek, Hurtaj, Frolík – A. Ďuriš , Šiška, Kropáč, Chrenko, Čaládi (A) – Kráĺ, Púchovský, Uhnák, O. Štefanka, Marek Dubec (A). Tréner R. Spišák.

• HK 36: Lipovský (Romančík) – Gründling (A), Nechala, Méry, Školiak (C), Vaškovič – Gula, Jankovič (A), Bezúch, Mráz, Jabrocký – Horváth, Krejčiřík, Stloukal, Štumpf, Jurík J. – Rangl, Popela, Dvonč, Romančík, Bene.

HC Mikron Nové Zámky - HK Orange 20 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)

V prvej časti hry sa zrodil iba jeden gól a dal ho domáci Faith, ktorý využil chybu hráča juniorov a bezpečne premenil svoj samostatný nájazd, keď strelou bod vyrážačku prekonal Goldu.

Druhá tretina gól nepriniesla, avšak tá záverečná až päť. Novozámčania viedli už o dva góly, avšak juniorská reprezentácia dokázala za necelé tri minúty vyrovnať.

Krátko po polovici záverečnej periódy získal Podstavek pre HC Mikron opäť vedenie a víťazstvo Novozámčanov potvrdil svojim druhým gólom v zápase Faith.

• Góly: 11. Faith (Polčík), 45. Čaládi (Šička, A, Ďuriš), 52. Podstavek, 58. Faith (Uram, Kowalczyk) - 45. Bristenský (Hochel), 48. Giľák (Holenda, Rehák)

• HC Mikron: Ďuriš M. (Krajčovič) – Kowalczyk, Hrudík, Uram (A), Faith, Polčík – Kameš, Huba, Podstavek, Hurtaj, Frolík – Ďuriš A., Šiška, Kropáč, M. Štefanka, Čaládi (A) – Král, Uhnák, O. Štefanka, Domian, Púchovský. Tréner R. Spišák.

• HK Orange 20: Golda (Škorvánek) – Holenda, Hochel, Skalický (A), Rehák (C), Galis – Jendroľ, Pavúk, Giľak, Petráš, Tábi – Bačik (A), Vadovič, Danišovský, Kabáč, Novák – Bača, Fekiač, Hrušík, Sukeľ, Briestenský. Tréner E. Bokroš.

• Rozhodovali: Bachúrik, Druga – Žák, Kúdelová.

1. Voľby do VÚC 2017 Nové Zámky, Komáro: Zoznam kandidátov na poslancov 143