Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš
FUTBAL

V Glasgowe ďalšie dve prehry, ale trikrát zápis do streleckej listiny

alistky úradujúceho slovenského majstra FC Union Nové Zámky prehrali aj ďalšie dva zápasy štvrtej kvalifikačnej skupiny Ligy majstrov a do ďalších bojov nepostúpili.

Majster Slovenska FC Union Nové Zámky účinkoval v týždni v skupinovej fáze Ligy majstrov v Glasgowe.Majster Slovenska FC Union Nové Zámky účinkoval v týždni v skupinovej fáze Ligy majstrov v Glasgowe.

Futb

FC Union Nové Zámky - WFC Charkov 1:3 (0:1)

Ukrajinský majster sa ujal vedenia v 12. minúte a svoj jednogólový najtesnejší náskok si udržal až do prestávky. O osude zápasu rozhodli Charkovčanky v rozmedzí 70. a 74. minúty ďalšími dvoma gólmi. Čestný úspech Unionu zaznamenala už v nadstavenom čase Orji.

• Góly: 90.+1. Orjiová - 12. Kosťučenková, 70. Voroninová, 74. Znaidenovová, ŽK: Břenková, Horváthová (obe Nové Zámky), R: Ghisletta - Küng (obe Švajčiarsko), Hayley Irvine (Škótsko)

• NOVÉ ZÁMKY: Ngo Ndome - Laurincová, Deszathová, Mokabaneová, Horváthová - Šoborová, Miháliková, Palenčíková, Břenková (74. Szalaiová) - Orji, Rybanská.

• CHARKOV: Saninová - Kotyková, Tichonovová (66. Malachovová), Apolloninová, Nesterenková, Mozolská, Kosťučenková, Znaidenová, Ovdijčuková, Denisenková, Voroninová (78. Svergunová).

Glentoran Belfast United - FC Union Nové Zámky 5:2 (0:1)

Novozámčankám sa ani vo svojom treťom zápase 4. kvalifikačnej skupiny Ligy majstrov nepodarilo zvíťaziť. Zverenky trénera Štefana Labaya vyhrávali po prvom polčase tesne 1:0, no o ich prehre rozhodlo 20 minút v druhom dejstve.

Súperky v rozmedzí od 56. do 76. minúty strelili štyri góly a vytvorili si jasný náskok. Slovenky ešte v záverečnej desaťminútovke strelili druhý gól, avšak dve minúty pred koncom riadneho hracieho času stanovila konečný rezultát na 5:2 Wadeová. Nové Zámky figurujú na poslednom mieste tabuľky bez bodu. Do vyraďovacej fázy k 22 automaticky kvalifikovaným klubom postúpia ôsmi víťazi skupín a dvaja najlepší z druhých miest.

Zo 4. skupiny postúpili víťazky - hráčky domáceho Glasgow City FC, ktoré v súboji o prvenstvo zdolali ukrajinský WFC Charkov 4:0.

• Góly: 56. Montgomery, 62. a 88. Wade, 67. Baxter, 76. Vance - 23. Rybanská, 81. Břenková, ŽK: 28. Mokabane, 90. Pósová (obe Nové Zámky), R: Bollenberg - De Oliveira (obe Rakúsko), Irvine (Škótsko)

• BELFAST: McKinnon - Foy, Bailie, Vance, Caldwell, Macklin, Timoney, Wade, O'Prey (49. Baxter), Gamble, Montgomery (90. Hinton)

• NOVÉ ZÁMKY: Ngo Ndom - Břenková, Deszathová, Mokabane, Laurincová, Szalaiová, Šoborová, Rybanská, Miháliková (78. Pósová), Palenčíková, Orji.