Sobota, 17. apríl, 2021 | Meniny má RudolfKrížovkyKrížovky

Len jedno víťazstvo

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky odohrali počas týždňa ďalšie tri prípravné stretnutia, v ktorých dosiahli len jedno víťazstvo a dve prehry.

Prvoligista zo Senice (v žltom) v piatkovom prípravnom stretnutí jasne dominoval na novozámockom ľade.Prvoligista zo Senice (v žltom) v piatkovom prípravnom stretnutí jasne dominoval na novozámockom ľade. (Zdroj: RG)

SAPA AV19 Székesfehérvár - HC MIKRON Nové Zámky 7:4 (1:0, 3:3, 2:0)

Novozámčania sa proti účastníkovi EBEL Ligy držali dlho dobre. Ešte v 48. minúte vyrovnával Marek Dubec na 4:4, ale posledná desaťminútovka patrila jasne domácim.

• Góly HC Mikron: Kropáč, M. štefanka, Hrudík, Marek Dubec.

• SAPA AV19: Robinson (Rajna)- Hetényi, Ejdepaln, Nemes, Németh, Szirányi, Bartalis, Marino, Varga, Kovács, Tokaji, Erdélyi, Banham, Register, Sarauer, Orbán, Kóger, Kiss, Lovecchio, Magosi, Sárpataki

• HC Mikron: Krajčovič (Exner)- Huba, Kováč, Hrudík, Král, Ďuriš, Šiška- Podstavek, O. Štefanka, Marek Dubec, Fiala, Cseres, Môcik, Čaládi, Kropáč, Púchovský, Martin Dubec, Leško.

HC MIKRON Nové Zámky HK Irtyš Pavlodar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Novozámčania po veľmi oduševnenom výkone porazili favorizovaného kazašského majstra najtesnejším rozdielom. O futbalový konečný výsledok sa pričinili najmä obaja brankári domáci Blažíček a hosťujúci Chovan. Jediný gól stretnutia padol po peknej akcii Novozámčanov a strelil ho po peknej prihrávke Kropáča Čaládi. HC Mikron odolal aj záverečnej presilovke a power-play súpera.

• Gól: Čaládi

• HC MIKRON : Blažíček (Exner)- Kowalcyzk, Hrudík, Kameš, Šiška, Huba, Král, Ďuriš, Kováč- Uram, Podstavek, Polčík, Hurtaj, Frolík, Faith, Čaládi, M.Štefanka, Kropáč, Dubec, Púchovský, O. Štefanka.

• HK Irtyš: Chovan (Pinc) – Rehák, Volf, Trjaszunov, Lipin, Ivasin, Mlynarovics, Klemesov, Hujsa, Huna Róbert, Chudiakov, Jelakov, Fabuš, Svitana, Ajdaš, Repkin, Troscsinskij, Belus, Vak.

HC MIKRON Nové Zámky - HC Dukla Senica 1:5 (0:2, 1:0, 0:3).

V prvej časti hry využil prvoligista chyby domácich a do kabín sa šlo za jeho dvojgólového náskoku. Druhá tretina bola v réžii hostí. Častejšie sa hralo pred bránou HC Mikron, ale gól padol na opačnej strane, keď znižoval Hurtaj.

V záverečnej tretine čakali priaznivci tlak svojich, ktorý však zmrazili góly lepšie korčuľujúcich vojakov, ktorí napokon zvíťazili vysoko.

• Gól HC Mikron : Hurtaj

• HC MIKRON : Ďuriš M.- (31.Exner) – Kowalczyk, Hrudík, Uram, Polčík, Fiala – Kameš, Ďuriš A., Leško, Hurtaj, Frolík – Král, Šiška, Púchovský, Cseres, Dubec – Kováč, Mocík, Matúš.

• HC Dukla: Peksa, (Porubský) – Kubica, Janík, Fančovič, Kolináč, Jurák, Rehuš, Tvrdík, Lantoš, Penák – Loydl, Kluka, Mikolášek – Reissmüller, Surovka, Mrázik – Peksa, Porubský, Záhumenský – Šúrek, Glemba, Kovaľ.