Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Rozdielni súperi, obrátené výsledky

V pondelok začal HC Mikron prípravu na nadchádzajúcu sezónu. Popri tréningoch na ľade odohral aj prvé dva prípravné zápasy.

HC Mikron na vicemajstra nestačil. Prehral na nitrianskom ľade s finalistom vlaňajšieho ročníka extraligy 6:2.(Zdroj: D. TARKO)

HC Mikron Nové Zámky - HK Levice 6:2 (2:1, 2:1, 2:0).

Na stretnutie proti účastníkovi 2.ligy dal v tíme HC Mikron tréner Spišák príležitosť hráčom, ktorí bojujú o miesto v kádri na nadchádzajúcu sezónu. Domáci sa už v prvej minúte ujali vedenia gólom Púchovského.

Vedenie domácich zveľadil po krásnej individuálnej akcii Král, ale Levičania ešte do prvej prestávke dokázali znížiť. Hosťom sa aj v druhej tretine podarilo priblížiť sa na jediný gól, avšak ešte do druhej sirény upravili Novozámčania stav na 4:2. Záverečná tretina už patrila jasne Novozámčanom, ktorí zaslúžene pridali ešte dva góly.

• Góly HC Mikron: Púchovský, Král, Môcik, Matúš, Fiala, Kinkor.

• HC Mikoron: Exner (31. Ďuriš M.)- Král, Ďuriš A., Dubec Martin, Púchovský, Ondrušek- Balla, Stegauf, Môcik, Fiala, Cseres- Klobučník, Kostolný, Matúš, Viszkocsil, Kinkor.

HK Nitra – HC Mikron Nové Zámky 6:2 (3:1; 1:0; 2:1)

Deň po Slovenskom hokejovom derby Košice – Slovan sa odohralo aj to naše krajské okorenené bratským súbojom Miroslava a Juraja Štefanku. Úradujúci majster MOL ligy v úvode ťahal za kratší koniec.

Domáci si hneď v úvode vytvorili tlak na hosťujúcu bránu, z čoho vyťažili gól v 5. minúte po peknej strele od modrej čiary. Hostia hrajúci veľmi nervózne si už o minútu na to nedali pozor v zadných radoch a po chybe opäť inkasovali.

O niekoľko minút na to sa osmelili aj hostia a ohrozili Cibuľovu bránu, Frolík však šancu v prečíslení nepremenil. Po vyrovnaní hry sa gólu dočkali aj hostia, keď sa v 19. minúte Polčík presadil osamotený pred bránou domácich. Z gólu sa však príliš dlho netešili, pretože už o pár minút na to zvýšil Lukáš Novák už na 3:1. Novozámčania mohli do prestávky ešte znížiť, Čaládi však dobrú šancu nepremenil.

Vicemajster slovenskej extraligy si vytvoril tlak aj v úvode druhej tretiny a už v 25. minúte zvýšil na 4:1. Tempo hry v druhej tretine upadlo. Domáci si vytvárali tlak a hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky, po ktorých sa však v útočnom pásme príliš neohriali. Obraz hry sa nemenil ani v poslednom dejstve, viac puku na hokejkách mali domáci.

Nedáš dostaneš sa však potvrdilo v 47. minúte, keď po šanciach domácich znížil M. Štefanka. Domáci však do konca stretnutia pridali ešte ďalšie dva góly, čím uzatvorili tento zápas a ich zaslúžené víťazstvo.

• Góly HC Mikron: Polčík, M. Štefanka

• HC Mikron: Blažíček (Krajčovič) – Hrudík, Král, Huba, Balla, Ďuriš, Šiška, Mocík, Matúš – Podstavek, Polčík, Uhnák, Frolík, Hurtaj, Faith, Kropáč, Štefanka, Čaládi, Púchovský, Štefanka, Marek Dubec.