Streda, 17. október, 2018 | Meniny má Hedviga
FUTBAL III. LIGA

Remíza v derby potešila oboch, FKM doma zlyhal

Prinášame výsledky aktuálneho kola.

Komárno Palárikovo - 1:1 (0:1). Domáci KFC po obrátke ožil a vyrovnal.(Zdroj: (KSCH))

Nové Zámky - Neded 1:2 (0:0)

Už v 1. min. zazvonil o brvno Krištofovej brány prudkou strelou z diaľky domáci kapitán Ešek, čo však zobudilo viac hostí. Po niekoľkých pološanciach domácich začal postupne preberať iniciatívu Neded. Hostia ovládli stred poľa a ich dlhé lopty robili domácej obrane nemalé starosti. Novozámčanom sa ku koncu prvého dejstva zranil brankár Juhás, ktorého musel nahradiť ešte dorastenec Nevoľný. Ten krátko po obrátke najskôr zlikvidoval prudkú strelu útočníka hostí, avšak následný center našiel na dlhej žrdi Valachoviča, ktorý otvoril skóre - 0:1. Ten istý hráč pridal v polovici druhého polčasu druhý gól, keď ho obrana FKM nechala na päťke úplne osamoteného. S domácimi to vyzeralo viac než zle, avšak o dve minúty po peknej akcii rozvlnila hlavou sieť nová ukrajinská akvizícia FKM Sergej Kurta, ktorý vrátil svojich do zápasu. Novozámčania sa potom až do konca snažili aspoň o vyrovnanie, avšak na dobre organizovanú obranu súpera nevyzreli.

• Góly: 69. Kurta - 48. a 67. Valachovič. R Kozolka, ŽK: Szántó, Ešek - Krištof, Kovács, Karim, Valachovič, 405 divákov. FKM: Juhás (45. Nevolný) - Petráš, Szántó, Illés, Krupánszki, Vašek, Letko (66. P. Horáček), Ešek, Kókai (46. Kemlage), Jurík, Kurta. Tréner A, Štefanka. FC: Krištof - Verchola, Hambálek, Gábriš, Bartoš, L. Kálmár (77. Ambruš), Kovács, Karim, Brath (85. Jakubjak), Klačman (89. Kukučka), Valachovič. Tréner A. Filip.⋌ROMAN GULIŠ

Komárno - Palárikovo 1:1 (0:1)

Regionálne derby prinieslo od začiatku kvalitný futbal z obidvoch strán avšak súperi sa dobre strážili. V 34. min. sa hostia ujali vedenia po rýchlej akcii, ktorú úspešne zakončil Sedlák. O štyri minúty na to nastrelil Kóša žrď, pričom v prvom dejstve mali Palárikovčania ešte dve dobré príležitosti na skórovanie. V druhom polčase domáci, ktorí zďaleka nenastúpili na zápas v optimálnom zložení, ožili. Ich nesmierna bojovnosť slávila úspech po hodine hry, keď autorom gólu bol Kóša. Hra mala naďalej veľmi dobré tempo a prišli aj ďalšie príležitosti KFC, ktoré však zostali nevyužité. A keď ani hostia nedokázali dotiahnuť svoje akcie do úspešného konca, s remízou po veľmi dobrom zápase boli spokojné obe mužstvá.

• Góly: 59. Kóša - 34. Sedlák. R Patrovič, ŽK: Tóth, Szórád, Gonzáles - Vajda, 250 divákov. KFC: A. Kosťukevič - Mihálik (59. Uzola), Rapčan (78. Kiel), Adámik, V. Kosťukevič, Tóth, Podlucký, Szórád, Zs. Németh, Gonzáles, Kóša. Tréner M. Javorka. OTJ: Balogh - Hanuščák, Vajda, Petrovič, Blaho, Janso (73. Mijailovič), Drljača (60. Krajčovič), Kuhajdík, Sedlák, Kunovský, Pavlík (63. Balažovič). Tréner P. Zelenský.⋌(RG)

Ostatné výsledky

Topoľčany - Nemšová 2:0 (1:0), Púchov - Piešťany 0:1 (0:0), Veľký Meder - Gabčíkovo 3:2 (2:2), Vrbové - Led. Rovne 4:1 (3:1), Vráble - V. Ludince 0:3 (0:0), Levice - Borčice 1:3 (0:0), Trnava C - DAC B 1:2 (1:2)

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  3. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu
  4. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  5. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
  6. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno
  7. Tip hypošpecialistu: Najlepší čas na Adlerovu je teraz!
  8. Jana Vaľová: Pokračujme po dobrej ceste
  9. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!

Súťaže ObFZ Nové Zámky a Komárno

Ako sa v nich hralo počas uplynulého víkendu.

Máte nápad? Na komunity v našom kraji čaká 25-tisíc eur

Náš domáci región je plný ľudí, ktorí spájajú sily a z vlastnej iniciatívy chcú robiť užitočné veci pre svoje okolie a susedov. Nadšenie a ochota investovať vlastný čas sú základom. Bez finančnej injekcie to však väčšinou nejde.