Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd
FUTBALOVÝ TURNAJ

Pohár tradične domácim

V nedeľu 20. júla sa na futbalovom štadióne vo Veľkom Kýri hral 22. ročník tradičného futbalového turnaja o putovný Pohár starostov štyroch obcí - Branč, Čechynce, Golianovo a Veľký Kýr.

Zo zápasu V. Kýr - Golianovo ( v červenom) , v ktorom sa rozhodlo o víťazovi turnaja.(Zdroj: (IEP))

Úmorná horúčava donútila organizátorov urobiť zmeny v „cestovnom poriadku“ turnaja. Predtým sa tradične hrával „skráteným“ systémom: dva polčasy po 30 minút a 5-minútová prestávka. Keďže celý deň slnko bolo v zenite a teploty sa pohybovali okolo 35 stupňov, organizátori skrátili každý polčas o 5 minút a predĺžili prestávky, aby si hráči mohli trochu vydýchnuť a osviežiť sa.

Pred začiatkom turnaja starosta Veľkého Kýru, Miroslav Dojčan pripomenul slávnu tradíciu podujatia:

„Nie je to obyčajný turnaj. Svoju históriu začal hneď po nežnej revolúcii a v priebehu štvrťstoročia sa konal takmer každý rok – ostatných päť rokov neboli žiadne prestávky a toto je už jeho 22. ročník. Štyri obce pred 25 rokmi dokonca spísali „zmluvu“ o organizácii turnaja a vždy k jeho organizácii pristupujú veľmi seriózne. Je to vynikajúca príprava hráčov tesne pred začiatkom sezóny, môžeme vyskúšať mladých futbalistov i tých, čo sa vrátili z hosťovania alebo naopak prišli k nám.“

Pripomenul aj zaujímavú „tradíciu“ súťaže: takmer vždy ju vyhrávali domáce mužstvá. Keďže sa každý rok koná v inej obci, víťazov bolo neúrekom.

Tradíciu neporušili

Ako vždy počas podobného krátkeho turnaja, keď mužstvá odohrali po 3 stretnutia, sa o všetkom rozhodovalo v poslednom kole. Dovtedy boli nasledovné výsledky: Golianovo – Čechynce 0:1 (Z. Kluka), V. Kýr – Branč 1:0 /R. Szendrei), Golianovo – Branč 2:0 (Š. Borota), Čechynce – V. Kýr 0:3 (M. Száraz, J. Kugler, T. Dano).

Potom Branč remizoval s Golianovom 0:0, aj keď sa stretnutie hralo v svižnom tempe, obidve mužstvá predviedli pekný kombinačný futbal, vypracovali si po 2-3 „tutovky“, ale pred bránami nemali útočníci presnú mušku. Pred posledným stretnutím zostala iba jediná otázka: kto bude víťazom turnaja? Golianovo muselo zvíťaziť, domácemu V. Kýru stačila aj remíza.

Bol to pekný zápas, ktorý nadchol tribúny. Obidve mužstvá predviedli kombinačný útočný futbal a rozhodlo sa v polovici zápasu. Najprv v predposlednej minúte 1. polčasu po trme-vrme v šestnástke domácich sa J. Kugler pokúsil odraziť strelu D. Čelinu, ale lopta nečakane skončila v sieti – 0:1. Hneď v 2. minúte druhého polčasu S. Janík vyrovnal prízemnou technickou strelou. Zápas sa skončil 1:1 a domáci sa stali víťazmi turnaja – zasa nebola porušená stará tradícia...

Za najlepšieho brankára turnaja vyhlásili Júliusa Németha (Branč), za najlepšieho strelca Štefana Borotu (Golianovo) a za najlepšieho hráča Zoltána Kluku (Čechynce).

V závere sa futbalistom a fanúšikom prihovoril starosta Veľkého Kýru Miroslav Dojčan a starosta Branču Eduard Guľka – práve v Branči sa na budúci rok uskutoční 23. ročník tohto turnaja.

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  10. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie
  1. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  2. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  3. Uncovering Artificial Intelligence in Slovakia
  4. Digitalizácia dokumentov firmám ušetrí nielen peniaze
  5. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
  6. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  7. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!

Nemusíte prísť do ambulancie – sestrička Vás ošetrí v pohodlí Vášho domova

Odborné ošetrenie v domácom prostredí je dnes už bežnou záležitosťou a špičková odborná starostlivosť patrí medzi základné očakávania každého pacienta.