Piatok, 20. október, 2017 | Meniny má Vendelín
PLÁVANIE

Rosa priniesol bronz

Cez víkend 13. - 15. júna 2014 sa v mestskej krytej plavárni v Žiline konali Letné majstrovstvá Slovenska starších žiakov.

Dávid Rosa si z Letných M-SR priviezol bronz.(Zdroj: (JT))

NOVÉ ZÁMKY. Zúčastnilo sa ich takmer 200 trinásť - štrnásť ročných pretekárov z celého Slovenska. Plavecký klub Nové Zámky reprezentovali Viktória Bogdányová, Rebeka Mináriková, Vivien Valková, Andreas Ďuriš a David Rosa.

Najúspešnejším sa stal trinásťročný David Rosa, ktorý ako jediný z Novozámčanov si vybojoval medailové umiestnenie, keď v disciplíne 200 m motýlik zaplával hodnotný osobný rekord a tým získal striebro. V disciplíne 400 m polohové preteky skončil na 4. mieste.

V kategórii štrnásť ročných Andreas Ďuriš skončil na 5. mieste (200 P). Z dievčat Vivien Valková v kategórii štrnásť ročných doplávala na 4. miesto (200 Z) a na 5. mieste (100 Z).

V kategórii trinásťročných žiačok Viktória Bogdányová sa umiestnila dvakrát na 5. mieste (200 motýlik, 400 polohové preteky).