Vysoké víťazstvo Podhájskej, Havran i Nagy s hetrikom

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

Hurbanovo – Komjatice 2:0 (0:0)

V rušnom prvom polčase oba tímy vsadili na útočnú hru, preto boli v permanencii obaja brankári. Po zmene strán domáci pridali a po dlhej prihrávke ich Tárnok poslal do vedenia. Hostia sa síce usilovali, ale ich umenie končilo na dobre organizovanej obrane. Hurbanovčania podnikali do odkrytej obrany hostí nebezpečné protiútoky, ale z viacerých šancí sa im podarilo skórovať už iba raz.

• Góly: 52. Tárnok, 82. Čerešník, R Guballa, 100 divákov

HURBANOVO: Bilkó – Bombicz, Jóba, Čerešník, Taplocsányi (50. Šesták), Tužinčin, Tárnok, Pupák, Kovalík, Tóth (70. Barton), Karavai (80. Pšenák)

KOMJATICE: Kmeťo – Juhás, Barta, P. Garay (18. M. Garay), Pečimúth, Michal Marenčák, Martin Marenčák (76. Konderík), Kmeťo, Soboňa, M. Krehák (89. P. Krehák), Mokráš

Dolný Ohaj – Nesvady 0:1 (0:0)

V prvom polčase sa hral prevažne medzi šestnáskový futbal s minimom šancí. Domáci sa viac snažili vytvárať tlak na hosťujúcu obranu, avšak bez gólu. Hneď v úvode druhého dejstva sa hostia dostali do vedenia, keď sa po chybe domácej obrany presadil Nagy. Domáca snaha o vyrovnávajúci gól viazla predovšetkým v koncovke, vyrovnať sa im tak nepodarilo.

• Gól: 46. Nagy, R Turba, 50 divákov

ČK: 75. (Ohaj)

OHAJ: Solár – Slobodník (87. Krashúber), P. Šulák (65. Nagy), Podbehlý, Filo, Majerčík, Turan, Varró, Švajda (83. Červenka), Hatala, Palacka

NESVADY: Gombár – Varga, Patorek, Haris, Švantner, Matúš, Nagy, G. Csontos (7. Polgár), Haris, Molnár, R. Csontos

Marcelová – Tekovské Lužany 1:0 (0:0)

Marcelovčania v tomto zápase porazili hostí najtesnejším výsledkom a v poslednom zápase sezóny si tak zabezpečili zaslúženú druhú priečku. Pred 200 divákmi v prvej pol hodine hry domáci zatlačili súpera na vlastnú polovičku. Najskôr však nastrelili dva krát iba konštrukciu brány, avšak v 32. minúte Hausleitner z priameho kopu zaznamenal jediný gól zápasu. Domáci z vedenia nepochopiteľne znervózneli a až do konca zápasu hrali veľmi kŕčovito a nepresne. Hostia mali v závere dve dobré šance na vyrovnanie, avšak ani v jednej z nich neuspeli a domáci tak ustrážili víťazstvo, ktoré im zaručuje 2. miesto v súťaži.

• Gól: 32. Hausleitner, R Majcher, 500 divákov

MARCELOVÁ: Hallman – Hausleitner (80. Horján), Bazinský (61. Svitel), Gumbér, Török, Tóth, Pivoda, Bakura, Gere, Bottyán, Vörös

LUŽANY: Šebo – Kováč, Škorec, Srna, Lakatoš, Straňák, Rostás, Kósa, Viglaš, Birdáč, Toth

Kozárovce – Okoličná na Ostrove 3:1 (2:1)

Tento zápas bol jednoznačne v réžii domácich. Hostia sa v tomto zápase prejavili ako mladé, technické mužstvo s dobrými ambíciami do budúcnosti. Domáci v tomto zápase jednoznačne potvrdili svoju kvalitu peknou hrou. Ich výkon podčiarkol Havran svojim hetrikom.

• Góly: 13., 29. a 63. Havran – 41. Németh, R Prelec, 150 divákov

KOZÁROVCE: Rakica – B. Lenard (77. Balážik), M. Lenard, Solčiansky, Havran, Ďurovič, Hagara, Zorád, Ďurina (62. Ferencz), Krajči (86. Furda), Chlpík

OKOLIČNÁ: Fél – Németh, Filko, Bohos, Csinger, Parádi (80. Filko), Tamási, Meleg, Kurti, Belucz, Horváth

Bánov – Kalná nad Hronom 2:0 (1:0)

Zápas sa začal lepšie pre domácich, ktorí otvorili skóre už v 14. minúte, keď Poláček po peknej Palackovej prihrávke z hĺbky poľa prehlavičkoval hosťujúceho brankára. Domáci tím bol oslabený v závere prvého polčasu, keď domáci Vittek dostal červenú kartu. V druhom dejstve si hostia vytvorili územnú prevahu. Domáci si však svojou bojovnosťou vypýtali pokutový kop, ktorý premenil Hajtman. Šancu na kontaktný gól mali hostia v 70. minúte, keď sa po peknej individuálnej akcii hosťujúci hráč zrazil s domácim brankárom a bol nariadený pokutový kop. Ten však bravúrne vychytal Bránický, ktorý vystriedal zraneného Mráza. Hostia sa do konca zápasu už gólovo nepresadili a zápas tak skončil výhrou domácich.

• Góly: 14. Poláček, 52. Hajtman, R Varga, 150 divákov

ČK: 44. Vittek (Bánov)

BÁNOV: Mráz (69. Bránický) – Hajtman, Poláček, P. Valachovič, Šimunek (90. Šimunek), Brezík, Sádecký, Vittek, Palacka (35. Mészároš), I. Valachovič, Kramár

KALNÁ: Guťan – Hrnčiar, R. Lackó, Mikla, Zdychavský, Pacalaj, Szép, Bogár (45. Hajtó)), Blaško (76. Gogora), Pánik, Biely (58. Hegedüs)

Veľký Kýr – Svätý Peter 0:1 (0:0)

Vo Veľkom Kýre diváci mohli sledovať zaujímavý zápas dobrej úrovne. Domáci v snahe vyhrať tento zápas sa tlačili pred bránu hostí a vytvárali si dobré šance. Hostia sa spoliehali na rýchle brejky, ktoré však stroskotávali na výbornej obrane domácich a ich brankárovi. Domáci pykali za nevyužitie aj svojej najväčšej šance v podobe pokutového kopu. Hostia o výsledku zápasu rozhodli v jeho samom závere keď po jednom z ich brejkov Urbánek strelil víťazní gól.

• Gól: 83. Urbánek, R Kusý, 200 divákov

KÝR: Sivaninec – M. Malý, Balog (78. B. Bátora), P. Malý, Kugler, Kluka, Meszároš, Ďurický, Janík, D. Bátora, Lukáč (70. Csepedi)

PETER: Hudák – Salay, Vida, Cséplö, P. Varga, Oršolík, Lakatoš, Halász, R. Varga (76. Nyilas), Csapó, Tam. Varga (68. Urbánek)

Podhájska – Bešeňov 8:0 (5:0)

Domáci vstúpili do zápasu veľmi dobre, keď sa vedenia ujali už v 4. minúte. V tomto trende pokračovali počas celého prvého polčasu, keď do šatní išli už za stavu 5:0. Hostia mali v 43. minúte šancu aspoň znížiť svoje manko, nariadený pokutový kop však nepremenili. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstve a domáci pridali do siete ešte ďalšie tri góly. Domáci sa v tomto zápase rozlúčili s Habrmanom, ktorý skončil aktívnu futbalovú kariéru. Touto cestou mu aj MY chceme popriať veľa úspechov v jeho nasledujúcich rokoch života.

• Góly: 4. a 35. Polák, 33., 42. a 90. Nagy, 21. a 58. Sládeček, 74. Podhorec, R Rajtar, 150 divákov

PODHÁJSKA: Pilek (46. Kálazi) – Lakatoš (59. Kiš), Šárfözi, R. Ševčík, Podhorec, Koreň (53. M. Ševčík), Sládeček, Polák, Nagy, Šoóš, Lipták

BEŠEŇOV: T. Varga – Krajanec, Kovács, Pilek, Miškovič, Kálazi, Ivan, Z. Varga (58. Kukan), Vadkerti (75. Dobi), Balogh, Ulický (85. Mésáros)