FUTBAL IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Mužstvo Kolárova v poslednom kole zdolalo majstra

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

Štúrovo - Váhovce 5:1 (2:0)

Hostia pricestovali zdatne pripravení a prvých dvadsať minút sa hrala vyrovnaná partia. Domáci postupne prebrali iniciatívu a v priebehu dvoch minút vstrelili dva góly. Hostia znervózneli, čoho dôsledkom bola v 40. min. červená karta pre Kišku po urážke rozhodcu. Štúrovo po prestávke pridalo ešte tri góly, Váhovce stačili už len korigovať. Domáci sa tak rozlúčili so sezónou na peknom štvrtom mieste.

• Góly: 28. Á. Valent, 29. a 75. (11 m) S. Balog, 63. E. Molnár, 78. T. Kunyik - 85. P. Klatt. ČK: 40. P. Kiška (V). R Škadra, 200. MŠO: Prohászka (87. Maslag) - Petrovič, Baka, Molnár (82. Ubár), Pintér, Góra (70. Kunyik), Balog, Baranyai, Andris, Valent, Kóša. ŠK: Jeremias - Filo, Onofrej, Kiška, Borš, Šercel, T. Takáč, R. Takáč, Klatt, Szabó (72. Hodúr), Rosinský.

Nový Život - Šurany 1:3 (0:2)

Od úvodu mali jasne navrch hostia zo Šurian. Po dvoch brejkových góloch Andreja Ivana bol stav po prvom polčase 0:2. Po obrátke hostia naďalej dominovali, domáci hrozili sporadicky. V 83. min. našla prihrávka za obranu Mlynára, ktorý poslal loptu do siete - 0:3. Domáci odpovedali kontaktným gólom, ale na viac sa už nezmohli.

• Góly: 84. A. Mészáros - 9. a 29. A. Ivan, 83. G. Mlynár. R Chlebo, 100. FC: Bodri - A. Skuby, G. Skuby, Kucman, Hrotko, Németh (78. Miklós), Vallo (72. Nyársik), Farkas, Varju, Mészáros, Havlík. ŠK: Polacsek - Tinák, Gašparík, Chudík, Halás, Tvrdoň, Gábriš, Dudáš, Simonides (58. Mlynár), Ivan, Janák.

Kolárovo - Vrakúň 2:1 (2:1)

V zápase dobrej úrovne padali góly iba v prvom polčase. V 8. min. parádne trafil priamy kop Magyar. Hostia odpovedali Fodrekom, ktorý z 18 m poslal loptu do siete. V 22. min. sa dostali domáci do vedenia, keď po rohovom kope na zadnej žrdi presadil nikým nekrytý Tóth. Kolárovu sa umnou hrou podarilo udržať si tesné vedenie a porazilo tak na záver sezóny víťaza súťaže.

• Góly: 8. Zs. Magyar, 22. A. Tóth - 13. B. Fodrek. R Černák, 180. FK: Rom - P. Máté, Czabány, Zuzula, Tóth, R. Kürthy, Cong, Zs. Máté, R. Kürti, Magyar, Musitz. TJ: Fatona - Zvoncsár (80. Belkovics), Egri, Méry, Fodrek, Végh, Bogyai, Hamar (46. Gavrilovič), Molnár, Kubík, Bódis (61. Jazvin).

Tvrdošovce - ViOn B/Volkovce 0:3 (0:0)

V prvom polčase mali herne navrch hostia, do šancí sa však dostávali sporadicky. Pred prestávkou nebol uznaný gól M. Chovanca, ktorý si však v druhom polčase dvomi rýchlymi gólmi tento moment vynahradil a poslal vionistov do pokojného vedenia. Krátko pred koncom zvyšoval na 0:3 Ján Hözl a hostia si tak pripísali zaslúžené víťazstvo.

• Góly: 62. a 65. M. Chovanec, 88. J. Hözl. R Mokoš, 200. ŠK: Molnár - Kökényesi (76. Buda), Csabai (56. Vincze), Lörinc, Augustín, Benkó, Spevák, Kovács, Máté, Buda, Császár (63. Dikácz). FC: Školník - Vnad (77. M. Chovanec), Mikuš, Rumanko, Žembera, Hözl, Skladan, Bakaľár (49. Kozolka), Gábriš (88. Roman), Korman, J. Chovanec.

Imeľ - Dvory n/Ž. 0:2 (0:1)

Hostia sa dostali do vedenia hneď v 8. min., keď domáca obrana nepokryla Macha, ktorého strela z 18 m putovala do bránky. V prvom dejstve mal Imeľ mierne navrch, ale vyrovnávajúceho gólu sa nedočkal. Po obrátke pokračovali domáci v aktivite, ale z množstva šancí sa gólu opäť nedočkali. Hostia v 80. min. pridali poisťovací gól a berú všetky tri body.

• Góly: 8. M. Mach, 80. M. Gajdoš. R Majerík, 100. TJ: Němec - M. Hübsch (61. Wittich), Simonics, Hrnčár, V. Hübsch, Zrubec, Csontos, Kender, Lovász, Zemanek, Gál. TJ: Alaksza - Dékany, Andrašík, Haulík, Takáč (31. Dano), Babicz, Glofák, Horňáček, Mach, Hlavačka, Gajdoš.

Veľké Lovce - Želiezovce 7:0 (4:0)

Hostia nastúpili do zápasu iba s desiatimi hráčmi, čo sa na celkovej hre aj prejavilo. Prvý polčas sa skončil so skóre 4:0. Hostia sa napriek nepriaznivému vývoju snažili hrať futbal, za čo im patrí všetka česť. Domáci v druhom polčase pridali ďalšie tri góly. V zápase sa najviac zaskvel autor hetriku Béger a dvojgólový Lontoš.

• Góly: 11., 37. a 82. M. Béger, 18. a 68. M. Lontoš, 44. I. Galovič, 88. M. Jakubjak. R Pintér, 150. TJ: Madarász (46. Norovský) - Hajko, Galovič, Endrödy, Halaji (65. Kukučka), Lontoš, Bagala, Jakubjak, Béger, Mihók, Hagan (46. Tóth). MŠK: Straňák - Madaj, T. Rotík, Začka, Bencsík, Dobiáš, Kokoška, Kazár, Valach, Dobrovický.

Ostatné výsledky

DAC B/T. Hradská - ČFK Nitra 1:2 (0:0), Vlčany - Močenok 5:1 (3:1)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 24 - Zs. Magyar (Kolárovo), 18 - M. Bisák (ČFK Nitra), 16 - B. Janák (Šurany), 15 - J. Dikácz (Tvrdošovce), A. Ivan (Šurany), 14 - L. Belkovics (Vrakúň), R. Borš (Váhovce).

ZOSTAVA KOLA: M. Školník (ViOn B) - M. Gašparík (Šurany), M. Czabány (Kolárovo), L. Hlavačka (Dvory) - T. Pintér (Štúrovo), Ri. Kürthy (Kolárovo), L. Matušica (Vlčany), M. Kramný (ČFK) - S. Balog (Štúrovo), M. Chovanec (ViOn B), M. Béger (V. Lovce).

1. Voľby do VÚC 2017 Nové Zámky, Komáro: Zoznam kandidátov na poslancov 960