Oba celky z regiónu vyhrali doma a postupjú do III. ligy

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

Z predchádzajúceho súboja oboch súperov.(Zdroj: (RG))

Palárikovo – J. Bohunice 4:2 (4:1)

Z úvodného tlaku po dobrých dvoch príležitostiach domáci neskórovali a tak do vedenia šli zákonite hostia. V 12. min. využil Kolarovič chybu domácej obrany a bolo 0:1. Po štvrťhodine hry mohli hostia svoje vedenie zvýšiť, ale nepremenili pokutový kop, čo malo výrazný vplyv na ďalší priebeh stretnutia. V 19. min. mali domáci rovnakú výhodu a ich kapitán Vajda sa z bieleho bodu nemýlil. O tri minúty na to vypálil z 20 m Krajčovič a hosťujúci brankár nemal najmenšiu šancu. Palárikovo bolo na gólovej vlne a ďalší prišiel v 26. minúte, keď si na rohový kop najvyššie vyskočil Vajda a jeho hlavička bola presná. Zo zápasu neubehla ešte ani polhodina a Vencel zvyšoval už na 4:1. Po zmene strán mali viac z hry domáci, ale svoje šance pozahadzovali. V 60. min. vyšla hosťom rýchla akcia, keď Buchanec prešprintoval domáceho obrancu a strelou pod brvno uzavrel gólový účet stretnutia. Do konca zápasu už domáci hru kontrolovali a víťazstvo si nenechali vziať.

• Góly: 19. (11 m) a 26. Vajda, 22. Krajčovič, 28. Vencel – 12. Kolarovič, 60. Buchanec. R Otiepka, ŽK: Vajda, Blaho – Matejkovič, Jánoš 300 divákov. OTJ: Pahulyi – Vajda, Blaho (46. Víglaský), Mijailovič, Petrovič, Sedlák, Vencel, Kunovský (69. Bombicz), Španír (23. Drljača), Janso, Krajčovič. Tréner P. Zelenský. ŠK BLAVA: Matejkovič – Novanský, (83. Gašparík), Meško, Kolarovič, Buchanec, Jánoš, Krajčovič (81. Hrčka), Machovič (46. Bohunický), Maška, P. J. Krajčovič, Koleno. Tréner R. Ovad.

Komárno - Galanta 7:2 (3:1)

Domáci chceli v poslednom domácom zápase odčiniť výprask z predchádzajúceho kola, čo sa im aj proti odovzdanému súperovi podarilo. Počas prvej polhodiny sa hostia prakticky na domácu polovicu ani nedostali a navyše prišli o vylúčeného Spišiaka. Za stavu 2:0 pre KFC však dokázala streliť oslabená Galanta kontaktný gól, ale do prestávky stihol ešte Antunovič zvýšiť. Aj po prestávke to bola ľahká hra mačky s myšou a do hosťujúcej brány pribúdali ďalšie góle. A aby trápiaci sa posledný celok tabuľky toho nemal dosť, štvrťhodinku pred koncom prišiel aj o svojho druhého hráča, keď Tornyai inkasoval svoju druhú žltú.

• Góly: 22., 48. a 67. Csonka, 39. a 44. Antunovič, 58. a 88. Szórád - 41. Vígh, 54. Szabó. R Valent, ŽK: Podlucký, Nagy, Szórád - Tornyai, Szabó, ČK: 30. Spišiak, 75. Tornyai (G), 300 divákov. KFC: A. Kosťukevič - Rapčan, Podlucký, Zs. Németh (71. Kóša), Nagy, Antunovič, Tóth, Szórád, V. Kosťukevič, Csonka, Uzola (16. P. Németh). Tréner I. Gyurenka. SLOVAN: Kružlík - Modrovič, Toman, Tornyai, Nagy, Hudec, Vígh, Nazad, Szabó, Mészáros, Spišiak. Tréner R. Rajt.

Ostatné výsledky:

FC Nitra jun. – Gabčíkovo 4:3 (0:1), Bánovce - Tr. Stankovce 2:0 (2:0), Horná Nitra - Led. Rovne 0:0, Veľký Meder - Beluša 2:0 (2:0), Neded – Domaniža 1:1 (1:0), Topoľníky - V. Ludince 0:2 (0:1)

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!