FUTBAL IV. LIGA JUHOVÝCHOD

V Šuranoch sa tešil ČFK, Vrakúň je istým ligovým víťazom

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

Štúrovo - Dvory n/Ž. 3:0 (2:0)

Domáci nastúpili s odhodlaním odčiniť jesennú prehru u súpera. Po peknej akcii otváral skóre zápasu Kovács. V 30. min. bolo už 2:0, keď druhý gól pridal Saláta. Štúrovo v druhom dejstve nevyužilo niekoľko šancí a hostia ich takmer potrestali kontaktným gólom, ale Dano svoju šancu nevyužil. Stav stretnutia uzatvoril mladý Petrovič po vyšachovaní hosťujúcej obrany gólom do prázdnej brány.

• Góly: 8. R. Kovács, 30. K. Saláta, 79. K. Petrovič. R Divéky, 150. MŠO: Prohászka - Baka, Molnár, Pintér, Balog, Baranyai, Kóša, Saláta (86. Kunyik), Štugel, Kovács (84. Ubár), Andris (60. Petrovič).

• TJ: Alaksza - Dékany, Andrašík, Haulik (89. Vanya), Takáč, Dano, Babicz, Glofák, Horňáček, Mach, Ármai (46. Bartalos).

Kolárovo - Želiezovce 2:0 (0:0)

Domáci od úvodných minút určovali tempo zápasu. Hostia hrali zo zabezpečenej obrany a sporadicky ohrozili súperovu bránu. V 35. min. prišiel penaltový moment, keď hosťujúci obranca Duchoň stiahol v šestnástke Magyara a sám faulovaný bezpečne pokutový kop premenil. Domáci pridali do polčasu ďalší gól po peknej strele Leckéšiho. V druhom polčase to bol estival nepremenených šancí domácich a body zaslúžene zostali doma.

• Góly: 35. Zs. Magyar (11 m), 43. Z. Leckési. R Božik, 150. FK: Rom - P. Máté (40. Jancsó), Czabány, Tóth, Kurthy, Zs. Máté, Leckési (74. Cong), Kurti, Magyar, Németh (88. Šógor), Musitz. MŠK: Straňák - Madaj, T. Rotík, Začka, Duchoň, Dobiaš, Kokoška (80. Kazár), Štuller, Heimlich, Bencsík.

Tvrdošovce - Imeľ 1:3 (1:1)

Domáci vstúpili do zápasu od začiatku aktívne. Naopak hostia, ktorí pricestovali iba s 11 hráčmi, sa bránili a spoliehali sa na brejkové situácie. V 29. min. otváral skóre zápasu domáci Lörinc, na čo hostia odpovedali gólom Hrnčára. V 51. min. sa dostali do vedenia hostia po úniku Hübscha. Tvrdošovce začali hrať vabank, čo sa im vypomstilo v 71. min., keď skóre stretnutia spečatil Zrubec.

• Góly: 29. M. Lörinc - 39. E. Hrnčár, 51. V. Hübsch, 74. J. Zrubec. R Šlosár, 150. ŠK: Molnár - Kökényesi, Csabai, Lörinc, Kanás, Dikácz, Benkó (56. Oláh), Spevák (56. Császár), Kovács, Máté (78. Vincze), Buda. TJ: Němec - M. Hübsch, Hrnčár, V. Hübsch, Bacigál, Zrubec, Zemanek, Csontos, Kender, Lovász, Simonics.

Veľké Lovce - ViOn B/Volkovce 3:0 (2:0)

Domáci sa dostali do vedenia gólom Jakubjaka z pokutového kopu. Po prieniku Bégera bol stav už 2:0. V druhom polčase Jakubjak nepremenil svoj druhý pokus z bieleho bodu. Domáci naďalej dominovali a na 3:0 upravil skóre svojim druhým zásahom Béger.

• Góly: 14. M. Jakubjak (11 m), 34. a 89. M. Béger. R Bartko, 250. TJ: Madarász - Hajko, Tóth, Szolnoki, Bagala, Endrödy, Halaji (64. Mihók), Jakubjak, Lontoš (83. Kukučka), Pavlatovský (76. Hatala), Béger. VION: Školník - Vnad, Mikuš, Kozolka (46. M. Chovanec), Žembera (63. Roman), Hözl, Skladan, Pacalaj, Gábriš, Korman (46. Holečka), J. Chovanec.

DAC B/T. Hradská - Vrakúň 1:3 (0:2)

V prvých 20 minútach si vypracovali domáci tri veľké šance. Boli to však hostia, ktorí sa dostali do vedenia. Na 0:2 zvyšoval krásnou gólovou strelou do šatne Egri. V druhom polčase zvyšoval vedenia lídra Fodrek. Domácim sa podarilo po peknej kombinačnej akcii už iba korigovať gólom Frankyho Nguekama.

• Góly: 69. F. Nguekam - 29. S. Jazvin, 44. D. Egri, 63. B. Fodrek. R Roman, 600. DAC: Varga - Zadeh, Nguekam, Vozár, Izsák, Hrazdíkel (78. Vágó), Šaric, Olejník (81. Kolozsi), Bögi, Ntsogo, Kétyi (89. Görözdi). VRAKÚŇ: Izsmán - Zvoncsár (62. Molnár), Audi, Jazvin (59. Gavrilovič), Egri, Méry, Fodrek, Belkovics, Kubík, Bódis (69. Fedor), Végh.

Šurany - ČFK Nitra 3:4 (1:1)

Od úvodných minút sa hral kvalitný futbal, v ktorom domáce mužstvo predvádzalo ofenzívny futbal a hostia sa pozorne bránili. Skóre sa menilo ako na hojdačke. Strelecky aktívnejší boli domáci, ktorí však svoje šance nepremenili. Hostia trestali minútu pred koncom, keď po 70-metrovom sóle z vlastnej šestnástky rozhodol hosťujúci stopér Kotula.

• Góly: 30. Š. Piskla, 68. A. Ivan, 82. G. Mlynár - 15. R. Ballabáš, 48. a 72. M. Bisák, 89. J. Kotula. R Šamaj, 200. ŠK: Mráz - Piskla, Prochaczka, Gašparík, Halás (64. Mlynár), Šebík, Gábriš (80. Gelle), Dudáš, Ivan, Simonides (46. Tvrdoň), Janák. ČFK: Slovák - Javorčík, Mošať, Kotula, Ballabáš, F. Dedič, Buday, Kramný, Bisák (84. Čiffáry), Kurej (90. Serenčéš), M. Dedič.

Ostatné výsledky: Nový Život - Močenok 3:0 (1:0), Vlčany - Váhovce 4:3 (2:2)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 23 - Zs. Magyar (Kolárovo), 17 - M. Bisák (ČFK Nitra), 15 - J. Dikácz (Tvrdošovce), B. Janák (Šurany), 14 - L. Belkovics (Vrakúň), 13 - R. Borš (Váhovce), A. Ivan (Šurany), 12 - M. Kurej (ČFK Nitra), M. Jakubjak (V. Lovce).

ZOSTAVA KOLA: A. Izsmán (Vrakúň) - Ed. Hrnčár (Imeľ), M. Czabány (Kolárovo), E. Molnár (Štúrovo), A. Štugel (Štúrovo) - R. Kürthy (Kolárovo), E. Zsebi (Vlčany), M. Bisák (ČFK Nitra) - Š. Molnár (Vlčany), Z. Öszi (N. Život), M. Béger (V. Lovce).