Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka
NOVOZÁMOCKÁ HOKEJBALOVÁ LIGA

Tretí je už známy

V Novozámockej hokejbalovej lige sa od piatku do nedele hrali zápasy o prvé aj o tretie miesto.

Bránu Oilers ohrozuje Oremus. Z prvého zápasu o 3.miesto Oilers 38 - Z. Panáci 4:1.(Zdroj: (RG))

O 3. miesto - 1. zápas

Oilers 38 - Zámski Panáci 4:1 (1:0, 3:1, 0:0) – na zápasy 1:0

Na začiatku stretnutia mali Panáci k dispozícii len piatich hráčov v poli, ale boli to oni, ktorí mali viac dobrých príležitostí na skórovanie, ktoré však nevyužili. Ani ich prečíslenia 2:1 či 3:2 gólom neskončili a tak prišiel zákonitý trest. Oilers hrali prvú presilovú hru a v 12. minúte im získal vedenie Rybár, keď doklepol brankárom vyrazenú strelu Dékánya.

V tretej minúte druhej časti hry zvýšil vedenie svojho celku Cseres. Tento gól zjavne pridal na pohode olejárov, ktorí si postupne vybudovali komfortný štvorgólový náskok.

Panáci sa však nechceli zmieriť so svojim osudom, tlačili sa pred bránu Gašparovského, ale dlho ho prekonať nedokázali. Až v predposlednej minúte tejto časti hry sa to podarilo Kalinovi, ktorý s vypätím všetkých síl pretlačil loptičku za jeho chrbát.

V záverečnej tretine udivovali najmä famózne zákroky brankára Panákov Dubnického, ako aj strelecká nemohúcnosť jeho spoluhráčov. Hralo sa hore-dole, stredné pásmo prakticky neexistovalo. Blízko ku gólu mali Bednárik i Kalina, no úspešní neboli, zápas nezdramatizovali a tak si prvé víťazstvo v boji o bronz pripísali Oilers.

• Góly: 12. Rybár (Dékány), 18. Cseres (Fiala), 23. Fiala (Konc), 26. Rybár (Pernický) – 29. Kalina.

• OILERS: Gašparovský – Fiala, Cseres, Pernický, Viszkocsil, Gábriš, Balog, Slávik, Kostolný, Rybár, Juhász, Vaďovský, Dékány, Balla, Konc.

• Z. PANÁCI: Dubnický – Arpáš, Janček, Šimek, Oravec, Oremus, Kalina, Váczlav, Mach, Kozár, Bednárik, Pénzes, Jaššo, Kajanovič, Laco, Strieborný, Rácz.

Finále - 1.zápas

Guerillas - TK Ferostav 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) - na zápasy 1:0

V prvom finálovom zápase mal väčšiu časť zápasu navrch Guerillas, čo sa odzrkadlilo aj na skore. V tretej časti hry vyhrávali už 4:1, ale Ferostav finišoval dobre. Dotiahol sa na rozdiel jediného gólu, ale vyrovnať sa mu už nepodarilo.

• Góly: Podstavek 2, Štumpf, Németh - Uhnák 2, Udvardy.

• GUERILLAS: Paul (Dobročáni) - Ostrožlík, Janček, Broškovič, Jajcaj, Pénzeš, Benko, Meravý, Podstavek, Németh, Štumpf, Trávníček, Drančík, Kopecký, Vittek, Ščasný.

• FEROSTAV: Gažík - Tomaščík, Bachúrik, Ryzek, Zaujec, Mir. Mráz, Dubec, Udvardy, Veľký, Ondrušek, Uhnák, Czuczor.

O 3.miesto 2.zápas

Oilers 38 - Zámski Panáci 4:3 (1:2, 1:1, 2:0) – na zápasy 2:0, Oilers získali bronz.

• Góly: Paulík, Gábriš, Cseres, Šurnovský - Kalina, Oremus, Bednárik.

• OILERS: Gašparovský - Balla, Vaďovský, Konc, Pernický, Kostolný, Paulík, Dékány, Gábriš, Šurnovský, Rybár, Fiala, Cseres, Juhász, Caglevič, Viszkocsil, Slávik.

• Z.PANÁCI: Dubnický (Malík)): Kajanovič, Pénzeš, Šimek, Kalina, Oremus, Arpáš, Jaššo, Janeček, Kozár, Mach, Bednárik, Váczlav, Oravec, Laco, Strieborný

Finále - 2. zápas

TK Ferostav - Guerillas 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)- na zápasy 1:1

Ferostav od začiatku nenechával nič na náhodu a bol lepším mužstvom. V prvej tretine sa ujal vedenia, keď autorom gólu bol Uhnák. V druhom dejstve sa obraz hry príliš nezmenil. na kontaktný gól Štumpfa, dokázali Ferostaváci odpovedať.

Tí svoje vedenie v záverečnej časti hry ešte dvoma ďalšími gólmi zvýraznili a bezpečne vyhrali. Vynútili si tak v boji o prvenstvo tretí, rozhodujúci zápas, ktorý sa hrá v nedeľu.

• Góly: Štumpf - Dubec 2, Udvardy, R. Mráz, Uhnák .

• GUERILLAS: Paul (Dobročáni) - Ostrožlík, Janček, Broškovič, Jajcaj, Pénzeš, Benko, Meravý, Podstavek, Štumpf, Németh, Štumpf, Trávníček, Drančík, Kopecký, Vittek, Ščasný.

• FEROSTAV: Gažík - Tomaščík, Bachúrik, Ryzek, Zaujec, Mir. Mráz, R. Mráz, Dubec, Udvardy, Veľký, Ondrušek, Uhnák, Czuczor.