Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor
NOVOZÁMOCKÁ HOKEJBALOVÁ LIGA

Poznáme finalistov NZHbL

Dve minúty pred koncom hrali Guerillas oslabení o dvoch hráčov a podarilo sa im zázračne vyrovnať.

Novozámocká hokejbalová liga 2013/2014 - 2. semifinálový zápas

TK Ferostav – Oilers 38 4:3 po sn. (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0) – na zápasy 2:0

Po obojstrannom opatrnom úvode sa zdalo, že opraty berú do svojich rúk „železiari“, no gól padol do ich brány, keď Viszkocsil našiel dlhým pasom Gábriša a ten nezaváhal. Gól povzbudil hráčov Oilers, ktorí sa tlačili pred súperovu bránu, vytvorili si aj šance, avšak bez ďalšieho gólového efektu. Blížiacim sa koncom prvej časti hry sa čoraz viac začali prejavovať skúsenosti hráčov Ferostavu, ktorí v 13. minúte skvele zakombinovali a ich akciu na jeden dotyk zakončil vyrovnávajúcim gólom Cebo.

Druhá časť hry priniesla vyrovnanú hru s dobrými príležitosťami na oboch stranách. V 27. minúte zaúradovala čiperná útočná dvojica Oilers, keď Fiala našiel spoza brány Šurnovského, ktorý strhol vedenie na stranu svojho celku, ktorý mohol ísť na druhú prestávku spokojnejší.

Do tretej časti hry nastúpil Ferostav s jasným cieľom vyrovnať, čo bolo evidentné na jeho hre. Šance R. Mráza a Bachúrika ešte gólom neskončili, ale v 35.minúte už Uhnák vyrovnal, keď využil chybu súperovho hráča. Hra opäť nabrala na obrátkach, zdalo sa, že dominanciu preberajú behavejší „olejári“. Potvrdilo sa to v 38. minúte, kedy Šurnovský využijúc chybu súperovej obrany svojim druhým gólom v zápase opäť rozjasal „olejárov“. Tým však ani tretie vedenie v zápase nestačilo na víťazstvo. Do konca riadnej hracej doby chýbala necelá minúta, keď takmer od polovice ihriska napriahol Richard Mráz a na jeho bombu k ľavej žrdi bol Gašparovský prikrátky.

Rozhodnutie v zápase neprinieslo ani päťminútové predĺženie, v ktorom Šurnovský nevyužil trestné strieľanie a tak prišli na rad nájazdy. Nekonečnú sériu, v ktorej dominovali obaja brankári napokon rozuzlil Richard Mráz, keď premenil svoj štvrtý pokus.

• Góly: 13. Cebo (R. Mráz), 35. Uhnák (Cebo), 45. Mráz – 5. Gábriš (Viszkocsil), 38. Šurnovský (Fiala), 38. Šurnovský (Cseres) – rozhodujúci nájazd R. Mráz (TK Ferostav)

R: Podlucký, Kralovič, vylúčenia: 26 - 42, presilovky: 2 – O, oslabenia: 0 – 0.

FEROSTAV: Gažík – Udvardy, Dubec, Uhnák, Tomaščík, M. Mráz, Cebo, Czuczor, R. Mráz, Bachúrik, Ryzek, Zaujec, Molda, Veľký, Ondrušek, Parma, Čičo.

O38 : Gašparovský – Šurnovský, Csers, Fiala, Rybár, Balogh, Viszkocsil, Paulík, Gábriš, Pernický, Koncz, Švarba, Juhász, Dékány, vaďovský, Caglevič.

GUERILLAS – Z. PANÁCI 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) – na zápasy 1:1

Góly: 6. Štumpf – 12. Oremus,43. Bednárik

Druhé dve dohrávané tretiny tohto duelu priniesli skôr boj ako pekný hokejbal. O niečo viac z hry mali hráči Guerillas, ale ich akciám obrana Panákov na čele s vynikajúcim brankárom Dubnickým dokázala odolať. Rozuzlenie prišlo napokon necelé tri minúty pred koncom, keď sa po ľavej strane šikovne predral Jaššo, vynikajúco našiel pred bránou Bednárika, ktorý vymietol pravý horný roh Paulovej brány. O postupujúcom do finále z tejto dvojice bude musieť tak rozhodnúť tretí zápas.

3. rozhodujúci zápas

GUERILLAS – Z. PANÁCI 4:3

Góly: Németh 4 – Bednárik, Pénzeš, Kalina

Dve minúty pred koncom hrali Guerillas oslabení o dvoch hráčov a podarilo sa im zázračne vyrovnať stav z 1:3 na 3:3. V samom závere rozhodol o všetkom strelecky disponovaný Németh.

1. Voľby do VÚC 2017 Nové Zámky, Komáro: Zoznam kandidátov na poslancov 140